Šta je novo?

Asus TF300T ozivljavanje?

MostWanted

Cenjen
Učlanjen(a)
12.07.2013
Poruke
668
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 & BeQuiet Pure Rock Slim 2
Matična ploča
Asus B550-PRO
RAM
16GB DDR4 3200MHz Kingston
GPU
MSI Radeon 6700XT 12GB
Storage
1TB nvme SSD Kingston
Zvuk
Tannoy Gold 5
PSU
Fractal ION Gold 750W
Kućište
Cooler Master Silencio S600 + BeQuiet Silent Wings 3 120mm
Monitor
LG UltraGear 27'' 1440p 165Hz
Miš & tastatura
Logitech G Pro tastatura i mis
9 godina star tablet, hardverski sve ispravno cak i baterija dobro drzi, e sad, nista ne mogu da pokrenem...
On ima Android 4.2 i to je poslednji update koji je dobio, i ne mogu ni jednu aplikaciju da instaliram sad. U play store-u stoji "Not compatible with your android version" ili tako nesto, pa cak i sam play store ne moze da dobije update. Default browser pokrenem ali on mi izbacuje greske "secure connection could not be established" na bukvalnom svakom sajtu, TLS se dosta promenio/implementirao od tada tako da sve mi je jasno, samo me zanima je l mogu nesto da uradim da bi ovo bilo funkcionalno? On androida izgleda slaba vajda, razmisljao sam Windows XP da stavim ali ne moze ARM, more x86 ili x64. Neki Linux? Otkljucao sam tablet jos pre 6-7 godina tako da to nije problem.
 
Potraži na XDA neki custom ROM, ja sam dok mi je taj tablet radio, imao čini mi se Android 7 na njemu.
 
Imam ja neki Nexus 7, star milion godina, koji koristim za čitanje stripova.
Rom sa XDA ga je digao iz mrtvih, sasvim lepo radi.
 
Kao sto momci rekose za to postoji custom ROM.
Ali jako ces tesko naci za takve uredjaje jer to se slabo pravi.
Nije to ni Nexus ni neki flagship telefon.
Neka ti je sa srecom.
 
Ma ima nekoliko na XDA. Konkretno poslednji dostupan je Android 7 ROM. Nije najnovije, ali je funkcionalnije od Android-a 4.2 koji je čini mi se oficijalni za taj tablet.
 
Nazad
Vrh Dno