Šta je novo?

Asus ROG Laptopovi (STRIX, Zephyrus, Duo)

Ja sam dodao 16gb na postojećih 8gb, sve kako treba (cl40)
 
Da li je neko imao problem sa zvukom na g14 2023?
Kada instaliram drivere sa zvanicnog sajta za win 11 desava mi se da je zvuk prigusen, jedva se nesto cuje. Dok je na slusalucama normalan.
Brisao sam drajvere nekoliko puta, postavljao nove, cackao sva moguca podesavanja za zvuk, ne pomaze. Jedino kada je zvuk normalan je nakon instalacije windowsa, tj pre instalacije bilo kakvih drajvera. Nakon sto instaliram drajver i kada ga uninstaliram. Zvuk na zvucnicima je i dalje prigusen.
Pokusavao sam da instaliram asusov Dolby Atmos software, pa tu kroz podesavanja da resim problem sa zvukom ali bez uspeha, prodje instalacija ali softver ne bude instaliran.
Predpostavljam da je problem do win 11?
Ako nije, ovo je ogromna sramota za Asus i njihovu cuvenu rogatu seriju....
Takodje baterija je slabija nego sto sam ocekivao.
Probao sam CS 2 da odigram, greje se vise nego prethodni g14 2022. Bas sam se neprijatno iznenadio novim modelom...
 
Da li je neko imao problem sa zvukom na g14 2023?
Kada instaliram drivere sa zvanicnog sajta za win 11 desava mi se da je zvuk prigusen, jedva se nesto cuje. Dok je na slusalucama normalan.
Brisao sam drajvere nekoliko puta, postavljao nove, cackao sva moguca podesavanja za zvuk, ne pomaze. Jedino kada je zvuk normalan je nakon instalacije windowsa, tj pre instalacije bilo kakvih drajvera. Nakon sto instaliram drajver i kada ga uninstaliram. Zvuk na zvucnicima je i dalje prigusen.
Pokusavao sam da instaliram asusov Dolby Atmos software, pa tu kroz podesavanja da resim problem sa zvukom ali bez uspeha, prodje instalacija ali softver ne bude instaliran.
Predpostavljam da je problem do win 11?
Ako nije, ovo je ogromna sramota za Asus i njihovu cuvenu rogatu seriju....
Takodje baterija je slabija nego sto sam ocekivao.
Probao sam CS 2 da odigram, greje se vise nego prethodni g14 2022. Bas sam se neprijatno iznenadio novim modelom...
Na konto temperatura i baterije, skini G Helper

Hiljade ljudi se kune u to, bukvalno zameni komplet Armory Crate i daje ti fantastičan nivo kontrole, možeš uz malo truda lagano dobiti još koji sat baterije i smanjiti temperature valjano.
 
Da li je neko imao problem sa zvukom na g14 2023?
Kada instaliram drivere sa zvanicnog sajta za win 11 desava mi se da je zvuk prigusen, jedva se nesto cuje. Dok je na slusalucama normalan.
Brisao sam drajvere nekoliko puta, postavljao nove, cackao sva moguca podesavanja za zvuk, ne pomaze. Jedino kada je zvuk normalan je nakon instalacije windowsa, tj pre instalacije bilo kakvih drajvera. Nakon sto instaliram drajver i kada ga uninstaliram. Zvuk na zvucnicima je i dalje prigusen.
Pokusavao sam da instaliram asusov Dolby Atmos software, pa tu kroz podesavanja da resim problem sa zvukom ali bez uspeha, prodje instalacija ali softver ne bude instaliran.
Predpostavljam da je problem do win 11?
Ako nije, ovo je ogromna sramota za Asus i njihovu cuvenu rogatu seriju....
Takodje baterija je slabija nego sto sam ocekivao.
Probao sam CS 2 da odigram, greje se vise nego prethodni g14 2022. Bas sam se neprijatno iznenadio novim modelom...
Svesno glupo pitanje ali zasto ne ostaviš fabričke drajvere ako već rade posao?
 
Probao sam sa "fabrickim" drajverom. Ali nakon setovanja odredjenih profila u Armoury Crate, opet se pojavi isti problem sa zvukom...
 
Instalirao Win 10, ista situacija. Pisao sam supportu, pa cekam odgovor.
Preko Dolby access softvera moze da se popravi malo zvuk, ali je to i dalje daleko od normalnog. Kada upalim istu pesmu na telefonu, zvuk je 3-4 puta glasniji i cistiji. Neverovatno mi je da samo stancuju nove modele, bez da obezbede adekvatnu softversku podrsku.
 
Čudi me baš. Brat ima isti g14 2023 model sa 4060 grafikom i nije se žalio uopšte. Btw evo i novih modela, konačno vizuelna promena
 
Baš fino izgledaju :) šteta što na ovaj manji ne ide Intel, jer deluje da bi tako baterija bila osetno bolja kada se koristi van punjača.
Veci model(g16) će cenim biti preskup u odnosu na g14.
 
Javili se iz Kimteca, kazu da garancija na laptop vazi samo u USA iako imam racun i da se servis naplacuje.... Poslali link ka zvanicnoj asus stranici sa drajverima....
 
Ako hocu da povezem asus laptop (TUF ili STRIX modele) koji nemaju (mini) displayport ulaz ali imaju Type-C sa externim monitorom (koji ima DP izlaz) treba mi ovakav kabal?


To se poveze i sve radi normalno,bez ikakvih problema sa punim osvezavanjem?.............btw laptop je 1440p (240hz) a externi monitor 1080p (165hz)

Btw,nikada mi nece biti jasno sto su ti nesrecnici iz Asusa ili Lenova prestali da stavljaju na laptopove (mini) DP ulaze....pa da povezem monitor lako k'o covek,ovako trebam da platim 1500 eura laptop i da se tripujem da li ce moci normalno da se poveze sa externim monitorom....:mad:
 
@Ulrich da, treba ti kabel na taj fazon, ali tome što si stavio dok vidim cenu, ne mogu da garantujem da će da tera na 165hz monitor. Vidi nešto kvalitetnije da uzmeš sa bar 4k podrškom (još bolje 8k).
 
Za DP izgleda treba 8k/60hz kabal (cene su oko 2-3 hiljadarke za 1m kabla).....on bi trebalo da "gura" 2160p na 144hz a 1080p na 244hz....valjda je tako i za hdmi type C kabal

Zavisi i od dužine kabla,što je duži kabal to manje hz može da ima monitor...
 
Ne znam što su ti DP-type C 8K kablovi tako deficitarna stvar u ovoj jadnoj Srbiji.......toliko ih malo ima (a i to što ima je nekog šnj kvaliteta),kao da nikada nijednom od 6,5 miliona nesrecnika u Srbiji nikada nije trebalo da poveze neki externi monitor sa laptopom,pa eto sto bi nase prodavnice to uopste i uvozile i prodavale?
 
Poslednja izmena:
Za DP izgleda treba 8k/60hz kabal (cene su oko 2-3 hiljadarke za 1m kabla).....on bi trebalo da "gura" 2160p na 144hz a 1080p na 244hz....valjda je tako i za hdmi type C kabal

Zavisi i od dužine kabla,što je duži kabal to manje hz može da ima monitor...
Upravo tako. Ja sam sa amazona uzimao sve i izađu 25+ dolara za bilo šta ok. Hdmi uzimaš samo ako si siguran da će ti raditi g-sync (ukoliko imaš i trebaš isti) na monitoru...uglavnom samo preko dp podržavaju isti.
 
Postoji i ovakav adapter,ne znam da li bi isto radio kao kabal...


Naravno nema ga na stanju,ali čisto ilustrativan primer šta sve jadni korisnici moraju da kupuju ako hoće da povežu externi monitor sa laptopom pošto asus ne stavlja više (mini) displayport ulaze na svoje laptopove
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima. Planiram kupovinu laptopa pa ne mogu da se odlučim za provesor. Dvoumim se između dva modela ASUS TUF Gaming F15 FX507ZC4-HN009 (Full HD, i5-12500H, 16GB, SSD 512GB, RTX 3050) i ASUS TUF Gaming F15 FX507ZC4-HN002 (Full HD, i7-12700H, 16GB, SSD 512GB, RTX 3050).Dakle da li i5 ili i7 CPU? Ili eventualno treća varijanta ASUS TUF Gaming F15 FX507ZU4-LP067 (Full HD, i7-12700H, 16GB, SSD 512GB, RTX4050)
 
Asus Tuf gaming F je najgori asusov laptop otprilike. Ako baš moraš od ovih nabrojanih idi na najnoviji sa 4050 mada gledaj bolje tuf A ili šta kvalitetnije. Bolje i polovno kvalitetnije da kupiš nego novo iz očaj klase.
 
Sve zavisi od cene.Tuf gaming je mozda ispod 1000e.Bolji ti je Lenovo ,mozda onaj novi LOQ?Posedujem Tuf A17 2021,i ume da opali temperaturu.
 

Izašle cene u nemačkoj. Verovatno će u USA biti iste ali u $
 
Znači ovo je bezobrazluk od cena!!
ROG Zephyrus G14 (2024) for €1,899
with Nvidia GeForce RTX 4050 laptop GPU (90W), 16 GB RAM, 512 GB SSD

Nema šanse da u USA model sa 4050 i 512gb bude ni blizu tih 1900$...već preko 1500$ za osnovni model, ne znam ko će da kupi kad prošlogodošnji sa 4060 ide gotovo stalno za 1050$ u većim lancima marketa.
 
Da, da.. dosta jake cene, mada opet radi se o oled ekranima. Videćemo uskoro šta kaže USA i bestbuy. :) čekam tamo možda akciju pa da ga naručim. Stvarno deluju brutalno ove godine.
 
Sve jasno, mada mislim da je ekran isti kao na slim 5 14", a i on je u bestbuy išao ispod 1100 sa 4060 i 1tb što je odlična kupovina
 
Bez 16" i 4080 ne priznajem gaming laptop :)

ROG Zephyrus G16 (2024) for 3600€
with Core Ultra 9 185H, GeForce RTX 4080 (115W), 32 GB RAM and 2 TB SSD

ROG Zephyrus G16 (2024) for 4300€
with Core Ultra 9 185H, GeForce RTX 4090 (115W), 32 GB RAM and 2 TB SSD
 

Prilozi

  • Screenshot_20240206_214401_YouTube.jpg
    Screenshot_20240206_214401_YouTube.jpg
    177.7 KB · Pregleda: 9


Da da, bezobrazno su poskupeli.. i to samo na priču o dizajnu i oledu. Ne sumnjam da će biti 500,600$ popusta kada su na "akciji" .. ali džaba kada su poskupeli toliko u odnosu na prošlu godinu :)
 
Nazad
Vrh Dno