Šta je novo?

Asus nepotrebni programi

DJmihailo

Slavan
Učlanjen(a)
17.11.2004
Poruke
1,141
Poena
375
Kupio sam prošle nedelje Asus N75SF-V26-TZ123V. Prilikom instalacije osim Windows 64 uletelo je i more nekih Asus-ovih programa. Išao sam po forumima neki korisnici kažu da su imali problema posle deinstalacije nekih igrica koje su došle u paketu. Da li neko može d mi kaže šta je bezbedno za deinstalaciju a što je istovremeno i nepotrebno. ovo su moji kndidati:D:
Asus AI recovery
asus lifeframe
Asus music maker
Asus video magic
Asusvibe 2.0
Bookvorn deluxe
Cooking dash
Cyberlink labelprint,mediaespres, power2go,powerdvd
firebird sql server-magic edition
game patrk console
jewel quest3
luxor3
mahjoong dimensions
musicnow
nauance pdf reader
plant vs zombies
sonic master
world of go

hvala na odgovoru....;)
 
World of Goo nemoj da deinstaliras, igrica je odlicna! Osim ovog "recovery", ostalo deluje bezbedno za deinstalaciju.
 
Imam Acronis, tako da mi deluje da je AI recovery nepotreban.....
 
Pa nisam ni rekao da je potreban, ali ako si naisao na podatak da je problematicna deinstalacija pojedinih programa, prvo bih posumnjao na ovaj program. Sto lepo ne reinstaliras ceo sistem, dok jos nisi ubacio programe i podatke?
 
:)...eh...ne može...to se sve instalira u paketu...niko te ništa ne pita...postoji i windows 7 clean install ali me nešto mrzi da se ponovo igram oko toga...
Gledaj to ovako...nedelja je...dan za odmor pa se malo bavim novom "igračkom". pa pitao:), ko ima iskustva da mi da nekolko saveta...
U svakom slučaju hvala tebi na poklonjenoj pažnjicheers, otprilike i ja mislim kao i ti, da je sve to uglavnom bezbedno...:D
 
Poslednja izmena:
Ako sam dobro razumeo to je win7 koji si dobio uz laptop.Po meni to treba da se format ceo hard i digne nov win.Jer meni licno se ne svidja taj njihov win7.Nisam video na ASUS-u kako to izgleda ali na toshiba jesam(predpostavljam da je isto ili slicno).Ukoliko ne znas da dignes win onda OK ali ukoliko znas onda ne vidim potrebu sa tim win7.Skines lepo sa microsoft sajta win7(ako nema all in one onda skines verziju za koju imas key) i posle stavis kljuc i aktiviras i cao.Ja sam koristio malo na poslu taj win7 toshibe i uopste mi se ne svidja.

Dizanje sistema je negde pola sata posla plus driveri i programi to je oko 2h.Ali zato posle imas normalan win7 a ne to njihovo sr...
 
U svakom slučaju izgleda da nije pametno uninstall igara, mnogi se žale na čudno ponašanje laptpota nakon toga....
 
Poslednja izmena:
Ključ imaš na dnu laptopa, na Windows nalepnici.

Dakle:
1. Odradiš backup trenutne aktivacije
2. Downloaduješ Windows, sve drajvere, najnovije verzije i BIOS
3. Updateuješ BIOS
4. Instaliraš Windows, vratiš aktivaciju, instaliraš sve drajvere

Od ASUS softvera ti, naravno, ništa ne treba, osim možda onog za promenu power profila, taj nije loš.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti Marko.....nešto sam izgubio entuzijazam, ali ako mi se bude desio neki veći pad sistema onda ću tako uraditi...
 
Može li neko da aplodje "Sonic Master" softver? Ne mogu nigde da ga nađem a nema ga među drajverima za N55SF.
 
Ključ imaš na dnu laptopa, na Windows nalepnici.

Dakle:
1. Odradiš backup trenutne aktivacije
2. Downloaduješ Windows, sve drajvere, najnovije verzije i BIOS
3. Updateuješ BIOS
4. Instaliraš Windows, vratiš aktivaciju, instaliraš sve drajvere

Od ASUS softvera ti, naravno, ništa ne treba, osim možda onog za promenu power profila, taj nije loš.

Sinoć sam ipak uradio po tvom savetu...sjajno....sada mogu da imam najnovije drajvere sa proizvođačkih sjatova a ne buđave sa asus sajta ....nemam više hrpu programa sa kojima ne znam šta ću...

@red baron.......pa zar ga nemaš na disku koji si dobio uz notebok...ja imam...
 
Ovde imaš na srpskom pojašnjenje za Asus aplikacije:

Asus utility
 
Nazad
Vrh Dno