Šta je novo?

Asus MeMO Pad HD 7

Jel neko od vas Memopad-ovaca :d kupovao foliju sa ebay-a i da je zadovoljan? ;) Da narucim odma gde treba, ima puno izbora. Ili koristite bez folije i mislite da se nece izgrebati? :) U sustini ako narucim onaj 360 rotating case onda valjda ne bi trebalo da mogu da izgrebem ekran :O
Izvinte, ja malo mnogo pitam ali sta cu, razumite me :D
 
Jel neko od vas Memopad-ovaca :d kupovao foliju sa ebay-a i da je zadovoljan? ;) Da narucim odma gde treba, ima puno izbora. Ili koristite bez folije i mislite da se nece izgrebati? :) U sustini ako narucim onaj 360 rotating case onda valjda ne bi trebalo da mogu da izgrebem ekran :O
Izvinte, ja malo mnogo pitam ali sta cu, razumite me :D

Ma šta će ti folija. Nije telefon da ga držiš u džepu ili da se plašiš da može svakog časa da ti ispadne ;)
 
Pa tako nesto i razmisljam, telefon se nosi po dzepovima, jos ako case narucim onda nema problema :)
Inace sam pre neki dan narucio bezveze nekih 5 olovcica onih malih, smesno za 1$ da imam za telefon i tablet i ostalo cu dati bratu, sestri, devojci... Ovi kod nas naruce te olovcice pa prodaju za 200 dinara komad, a mene ce toliko izaci 5 i obradujem jos cetvoro ljudi :d
 
vidim da je neko nesto narucivao sa alixpress pa me interesuje da ako moze podeli svoja iskustva :D
 
Jel neko od vas Memopad-ovaca :d kupovao foliju sa ebay-a i da je zadovoljan? ;) Da narucim odma gde treba, ima puno izbora. Ili koristite bez folije i mislite da se nece izgrebati? :) U sustini ako narucim onaj 360 rotating case onda valjda ne bi trebalo da mogu da izgrebem ekran :O
Izvinte, ja malo mnogo pitam ali sta cu, razumite me :D

Ja sam stavio foliju. Prvo sam narucio sa ebay za par $ ali posto sam kretao na more a morao se zastititi ekran zbog koriscenja na plazi, kupio sam na buvljaku u PA neku kao za tablet od 10", kostala je 200 kinti a samo sam je malo iskrojio. Ta sa buvljaka sto je i dan danas koristim je antiglare a ona sa ebay je glossy. Zena koristi tablet dok pravi i ukrasava torte tako da je folija neophodna jer su joj ruke brasnjave/secerne dok pretrazuje slike a i imam malo dete, mada deca ne grebu, oni razbijaju :D
 
Poslednja izmena:
Treba folija, lepse klizi prst, manje ostaju otisci.
 
E to me je baš zanimalo, ekran na HD7 je baš magnet za otiske i tragove prstiju. Koja je folija dobra i gde je kupiti?
 
Da, i ja sam primetio da puno ostaju otisci. Bas bi valjala neka dobra preporuka :)
 
Prvo da kazem da tablet ipak nije valjao,da su mi vratili novac bez reci ikakve i da sam uzela u Bc groupu gde je bilo u startu 50% baterije, imam pitanje sad za sledece tj.prvo punjenje: baterija mi je trenutno na 8%,da li treba da sacekam da se skroz isprazni i ugasi sam pa da ga onda stavim na punjenje ili ne moram? I jos me zanima ne uspevam da nadjem post o whatsapp-u,pokusala sam par aplikacija da skinem ali pise da se ne podudara sa mojim uredjajem pa mi treba pomoc kako da skinem to?
E da i kako da promenim sat da mi ne pise 04:50,vec 16:40,sve sam probala stoji i pm ali uvek je ovo prvo i nervira me. Izvinjam se na mogucim glupim pitanjima,ali ovo mi je prvi susret sa androidom :)
 
Poslednja izmena:
Nije pozeljno da ti se uredjaj isprazni skroz, stavi ga na punjac.
 
Kad primetiš da je pun ti ga skini, ne moraš baš da navijaš sat da ga skineš sa punjača
 
bolje nemoj da ga drzis cele noci
ako pise u uputstvu,sigurno nije tek tako
 
Ja moj često punim po celu noć. Imam ga više od 4 meseca i za sad mu ništa ne fali.
 
E da i kako da promenim sat da mi ne pise 04:50,vec 16:40,sve sam probala stoji i pm ali uvek je ovo prvo i nervira me. Izvinjam se na mogucim glupim pitanjima,ali ovo mi je prvi susret sa androidom :)

Odes u settings, Date & Time ( pri dnu ) i checkiras Use 24-hour format. To je to.
 
Skini sa google play-a ili idi u Settings pa Security i obelezi Unknown Sources, skini WhatsApp odavde http://www.whatsapp.com/android/ kada skines samo klikni na to i klikni install. Ako pise can't open file idi u File Menager Internal Storage pa Downloads i onda klikni na WhatsApp.apk to je to.

Edit: Nisam video da je tomas postovao... tako da nista od ovoga.
 
Da li koristite ovaj neki WebStorage što daje Asus? I šta je još korisno od ovih njihovih aplikacija? ;)
Inace kada dajete i ukućanima da koriste tablet da li koristite ovaj Applocker da biste im ograničili pristup?
 
Da li koristite ovaj neki WebStorage što daje Asus? I šta je još korisno od ovih njihovih aplikacija? ;)
Inace kada dajete i ukućanima da koriste tablet da li koristite ovaj Applocker da biste im ograničili pristup?

A zašto da im ograničim pristup ?
 
Ok, Google

Evo jedan mali tutorial (NISAM SIGURAN DA CE RADITI 100%)

Kako dobiti "Ok, Google" funkciju:

1. Korak:
Instalirajte Google Launcher odavde: www.mediafire.com/?wcf8kmykyphs819

2. Korak
Budite sigurni da imate najnoviji update "Google search".

3. Korak
Udjite u Google Launcher i drzite prst na ekranu oko 1 sekund, nakon toga kliknite na Settings, stavite Google Now na ON.

4. Korak
Kliknite na Voice i udjite u Offline speech recognition, kliknite na jezicak All i nadjite English (US) tamo ce vam najverovatnije pisati pre-installed, kliknite na to i idite download.

5. Korak
Kliknite na jezicak Installed, kliknite na English (US) i kliknite update, kada se download zavrsi vratite se na Google Launcher.

6. Korak
Recite "Ok Google" i Voila! To je to.

( Valjda ce vam raditi, barem meni jeste :p )
 
Poslednja izmena:
radi bez bilo kakvog instaliranja, tj meni samo od sebe... e sad, ne znam kako. ali kad prebacim jezik na srpski, ok google vise ne radi :/ ne znam, mozda treba da kazem nesto drugo, npr "guglu, bre!" :) :) :)
 
Da li ovo Ok Google funkcioniše i kada sam u aplikaciji Tapatalk na primer? Ili samo kada sam u Google now aplikaciji? Ako je ovo drugo onda je glupost živa...
 
Samo ako si u Google Launcheru ili u Google Now.

EDIT: Ovaj Google Launcher vam je novi 4.4 launcher (Kit Kat).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno