Šta je novo?

Asus Memo Pad 8

kriket

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2008
Poruke
1,264
Poena
360
Operativni sistem: Android™ 4.4
Čipset: Intel® Bay Trail T
Procesor: Intel® Atom™ Z3745 (64bit)
Broj jezgara: 4
Radni takt procesora: 1.8GHz
RAM memorija: 1GB
GrafiČki procesor: Intel® HD Graphics

Ima li neko iskustva sa ovim modelom, da li vredi tih ~€160 koliko košta?

Kakav je taj Asus-ov GUI, valja li čemu? Jel može da se stavi Cyanogen Mod 11/12, jel dovoljno 1GB RAM da radi tečno, da ne laguje? Može li vanila Android? Koji je najbolji taj ROM ili kako se već zove, ali za dete od 8 godina, znači bez suvišnih milion opcija za podešavanja već akcenat na lakoću korišćenja, brzinu kao i dizajn UI na koncu končeva :)

Ja ustvari ni ne znam ni za jedan drugi alternativni mod osim Cyanogen-a, znam da ih je pre bilo mali milion al sad više ne, ili se bar o njima ne priča. MIUI je preuzeo Xiaomi, Cyanogen je nakratko kao fabrički ROM stavljao OnePlus, a sad je neko treći otkupio prava, čak je i Mikrosoft uložio neki novac u CM itd.

Elem, da li je neophodno menjati taj Asus fabrički ROM, koji ne znam ni kako se zove. Znam recimo da je Samsung TouchWiz nakazan uvek bio i da ga niko ne voli.
 
Giga rama je malo ako planiras bilo kakav multitasking. Asusov UI je daleko ispred Samsungovog TW-a. Za taj novac bolje da pojuris polovan Nexus 7 2013 koji je daleko ispred ovog Memo Pada.
 
@batak
o cemu pricas ti?

@kriket
dobar je taj tablet,ako ti ne znaci ekran od 8 inca,pogledaj asus memo pad 7 iz 2014 godine,cini mi se da ima isti hardver a da je malo jeftiniji nov
 
Poslednja izmena:
Kakav je taj Asus-ov GUI, valja li čemu?

da li je neophodno menjati taj Asus fabrički ROM, koji ne znam ni kako se zove.

Znam recimo da je Samsung TouchWiz nakazan uvek bio i da ga niko ne voli.
Meni se ne sviđa, suviše je flat (ali to je sada, na žalost, "in" - Android 5, Win 8/10 :( ), ali sam siguran da je sasvim OK. Imao sam Asus HD7, a da sada uzimam tablet, ovaj Memo PAd 8 (ako je stvarno 160€) bi mi svakako bio u vrhu liste :)

Neophodno? Zašto bi bilo neophodno?!? A zove se Zen UI.

TouchWiz izgleda odlično i meni se baš, baš sviđa :)

A, da... Meni je na tabletu (Lenovo A8) 1GB RAM sasvim dovoljno.
 
Poslednja izmena:
iOS 7/8 je isto flat, kao i OS X Yosemite. Mikrosoft je započeo taj trend sa Windows (Phone) 8, pa su drugi naseli da tako kažem. Meni se sviđao Windows Aero i Flip 3D mada je to više bio gimmick nego što sam ga nešto često koristo (valjda su ga zato i izbacili), ali sviđa mi se i Windows 10 GUI.

Znači oprečna mišljenja u vezi sa Zen UI. Mulstitasking nije neophodan, s obzirom da je tablet za dete, jedino me brine android memory management, jer on kolko znam ne gasi apps nego ih sve drži u pozadini, a dete neće voditi računa o gašenju aplikacija nego će ih samo ređati jednu po jednu dogod ima mesta u memoriji.

Memo Pad 7 bih čak i pre kupio s obzirom da ima više RAM-a, ali presudan je ipak taj 1 inč displeja. 8" je ipak bolje od 7", ne znam zašto uopšte prave obe veličine kad bi skoro svako uzeo osmicu sa istim ostalim hardverskim specifikacijama.

Kakav je Vanilla Android (Google default UI)? Može li se on flešovati na taj tablet?

Polovan uređaj teško da dolazi u obzir s obzirom na to da je u pitanju poklon, a i garancija nije za bacanje.
Neophodno? Zašto bi bilo neophodno?!? A zove se Zen UI.
Nisam mislio neophodno, pogrešno sam se izrazio. Mislio sam da li je poželjno.
 
Poslednja izmena:
Giga rama moze predstavljati problem s' obzirom da ce se verovatno ici iz igre u igru.
Posto polovan ne dolazi u obzir mislim da je Memo Pad jedan od boljih izbora za taj novac.
 
Sasvim ok uredjaj, ako ga ima za 160e.
Za cijanogen, prvo pogledaj da li uopste ima za taj model i kakva je zajednica.Radice ok i sa 1gb rama.Realno detetu od 8 godina nije bitno ni koji je rom ni kakav je ui, a ako se bude zanimalo, brze ce od nas ovde provaliti sta i kako.[emoji2]
Sta god od igrica da pika, nema problema sa ovim procesorom i grafikom, bice sasvim ok.Klincima kupuju i one mnogo jeftinije tablete od 50e, a i deciji tableti su sa mnogo siromasnijim performansama, pa im opet koristi i za crtace i za igrice i za ucenje.Sa ovim tabom, bice vise nego zadovoljno.
 
Ima ga za oko 21000 čini mi se za 16GB model. Još jedno pitanje, da li 8GB internog skladišta pravi problem s obzirom na postojanje SD slota?

Čujem da Gugl sve više i više "obeshrabruje" korišćenje eksternih memorijskih kartica (stoga novi Galaxy S6 ni nemaju SD utor), tako što onemogućava kopiranje fajlova sa interne na ekstrnu memoriju itd, ukratko otežava rad sa eksternim skladištem a sve u korist cloud storage-a, kako izgleda.

S tim u vidu, da li je velika razlika imati 16GB internog skladišta sa recimo 32GB SD karticom u odnosu na 8GB internog sa 32GB eksternog? Pretpostavljam da apps mogu da se instaliraju samo na interni storage pa je to glavna stavka. Velika je razlika u ceni između 8GB i 16GB modela, tj. na mnogim mestima ni nema 16GB modela, pa zato pitam.

Hvala na svim odgovorima i mišljenjima :)
 
covek govori o modelu iz 2014 koji je jaci od nexusa i pravi dosta vece skorove na benchmarksima
Za pocetak bi mogao da probas Nexus i Memo Pad pa da vidis realno stanje stvari. Benchmark ne znaci apsolutno nista.
Presao sam sa Memo Pad 7 upravo na Nexus i razlika je ogromna.
 
@kriket

Dobro vise je u svakom slicaju uvek bolje, ali 8 gb je sasvim dovoljno za aplikacije, a mediji da idu na eksternu i time je realno resena ta mana manjka interne memorije.Moj fon ima 8gb memorije, pa imam skoro isto aplikacija koliko i na tabletu(preko 100) sa 32gb i pored toga ima oko 4gb slobodno...

Ne obaziri se puno na telefone i to pogotovo na njihov high end segment(s6 nema sd slot vise zbog marketinga a i zbog verzija od 64gb i 128gb...realno da i tableti imaju toliko, ko bi se zalio na sd slot uopste) Tableti primaju i 32gb, neki i 64gb kartice, tako da ne moras da se brines.

Znaci najvise memorije ce zauzimati mediji(slike, video zapisi, crtaci, filmovi) to sve moze da se tera na sd.
 
Za pocetak bi mogao da probas Nexus i Memo Pad pa da vidis realno stanje stvari. Benchmark ne znaci apsolutno nista.
Presao sam sa Memo Pad 7 upravo na Nexus i razlika je ogromna.

sa memo pada 7 koji ima ovaj isti hardver kao memo pad 8?

benchmark testira za sta je sposoban hardver...ako neki hardver ima vise fps u benchmarku,uradi ga brze,da bolji rezultat,to znaci da je bolji
mozda ti deluje kao razlika samo to sto nexus ima stock android sto je odlicno,ali je hardverski losiji uredjaj od ovog memopada(osim rama,sto mu opet ne pomaze),a ti pricas da je daleko ispred

znaci,memopad 160e nov,8 inca,i bolji hardver dok je nexus 160e polovan,7 inca i losiji hardver

a sto se tice probanja,probao sam oba neksusa i nove memopadove,u svakodnevnom radu apsolutno nema nikakve razlike,ne znam koji si ti memopad probao i cime je bio zatrpan

daleko od toga da je nexus los uredjaj,on je i dalje odlican,ali ne mozes da kazes da je daleko ispred,kad rezultati govore suprotno

edit: evo bas sam se setio,koristio sam pre par dana neki samsung od 8.4 inca sto ima oko 40k skor u antutu
tablet je na pocetku cak i bagovao out of the box....ali kada sam obrisao sva samsung govna od aplikacija i ostalo djubre,prodisao je...a cak i pored svega toga je jeo sve igrice koje mu dam bez problema
 
Poslednja izmena:
Koristio sam par meseci Memo Pad HD 7, zatim par meseci Memo Pad 7 (famozni 2014 koji pominjes) pa presao na Nexus. Na Benchmarku je bolji Pad 7 ali u radu je razlika ogromna. Vecu rezoluciju da ne pominjem.
Inace, oba tableta su ociscena od blotware-a.
 
onda si imao felerican model kod sebe,zao mi je
mada asus ne moze potpuno da se ocisti,jer i sam taj zen ui opterecuje sistem na svoj nacin, i neke aplikacije mogu samo da se blokiraju

ali zato mu das neku zahtevnu igricu pa vidis kako radi u njoj....nevezano za to da li koci u meniju zbog necega,u igricama ili zahtevnim aplikacijama ce se ponasati uvek isto
asusi takodje imaju onaj asus power saving mode,koji dosta usporava tablet radi ocuvanja baterije,i verovatno ti je to bilo upaljneo

ja sam to stalno drzao upaljeno dok sam imao hd7 model i radio je osetno sporije nego bez toga

taj asus je za 17500 din imao najbolji hardver u kategoriji do 30tak hiljada,tako da je i te kako famozan
 
Nije felerican, probao sam nekoliko primeraka nakon toga. Posle rutovanja sve moze da se pobrise. ;)
Asphalt 8 je znao dobro da zasece ponekad dok na Nexusu radi odlicno, plus Nexus ima vecu rezoluciju.
Sto se tice power saving moda, bio je ugasen sve vreme.
Slazem se da je najbolji izbor u tom cenovnom rangu ali poredjenje sa Nexusom nikako ne ide.
EDIT:
Zaboravih da se pomenem da se usijavao prilikom igranja Asphalta (kod starog modela HD 7 nije bilo grejanja ni u najavi), plus je baterija osetno slabija od HD7.
 
Poslednja izmena:
da secam se da je hd7 imao bas veliko tranjanje baterije i uvek je bio hladan

ali probao sam dva primerka nove sedmice,stvarno su mleli sve bez kocenja,doduse uz grejanje tu i tamo sto je istina...da li je opet u pitanju kontrola kvaliteta pa su neki losiji,ne znam

opet,mnoge aplikacije rade slabije na intelu,jer nisu optimizovane za intel
 
Cak mi se desavalo da nakon otkljucavanja radi katastrofalno nekoliko desetina sekundi. Sa HD7 sam bio znatno zadovoljniji (hladan, bolje trajanje baterije) ali je bio daleko sporiji.
 
hvala ti na informaciji,da nisam znao mislio bih da su nove sedmice besprekorne na osnovu toga sto sam video

opet mi smrdi ovo na losu kontrolu kvaliteta :/
 
Istina, bilo je problema raznih i na HD 7 ali mene nije pogodio ni jedan. Skarta ima i kod mnogo skupljih modela tako da tu nema sigurnosti.
 
Kupio sam Memo Pad 8 - 16GB za 21000 din. Lep je, fino izgleda i radi ovako out-of-the-box. Mislim da će klinki da vrši posao. Jedino moram se informišem u vezi s tim Androidima sve šta i kako.

Ja inače furam Ajfon još od pre 6 godina, i nekako se navikoh na taj iOS, Android nikad nisam koristio. Za iOS znam sve, od jailbreaka do kako kupiti in-app purchases u igricama bez udarca po kreditnoj kartici :) Sad dok sve to provalim zaboleće me glava :)
 
Nego jel zna neko, jel ima opcija da se resetuje na factory defaults? Pošto ću ja malo da ga testiram i zezam se, a kad ga budem poklanjao da ga vratim u prvobitno stanje ako može..

Sad sam mu uradio taj AnTuTu, kaže 34339, za mesto ispod Nexus 5 na onom grafikonu.

P.S. drugi prolaz AnTuTu 34421, isključio sam power saving u međuvremenu pa možda zbog toga. Inače našao sam reset to factory defaults, ima u settings.
 
Poslednja izmena:
Evo i ja da se zapljunem..juče uzeh Memo8.Vidim da nema nešto posebno informacija o njemu pošto je skoro izašao.Takođe hardver je isti kao kod 7-ice sa razlikom u kloku procesora(7-ica je na 1.8 a 8-ica na 1.3GHz)...Generalno ne bih znao za taj keš koji bi mogao tablet da uzmem a da je sličnih performansi.Nije loš za sad,baterija kod mene je okoo 23h sa uključenim update-om i wifi mrežom a bez battery saver-a.U glavnom to vreme korišćen za internet,instaliranje programa i čačkanje po softveru...
 
Primetio sam da se sporo učitavaju apps, igrice posebno. Recimo Clash of Clans se učitava isto ako ne i sporije kao na iPhone 3GS. Grafičke performanse su isto dosta slabe u poređenju sa drugim platformama. Kanda Android nije baš optimizovan za Intel Inside.
 
Nazad
Vrh Dno