kupio sam monitor. Ja sam oduševljen, ali meni nije mnogo falilo s obzirom na to da sam prešao sa starog tn panela rezolucije 1680x1050 na ovaj. Dizajn je perfekcija, prikaz slike, nisam nešto previše stručan da komentarišem o ovome, ali slika je oštra, boje čiste i čini mi se malko previše naglašene. Mogle bi malo da se smanje ali me je strah da se upustim u podešavanja jer se bojim da ga ne podesim mnogo loše pa da posle ne umem da ga vratim 🙂 Zato bih voleo da ako je neko kupio ovaj monitor i odradio hardversku kalibraciju da sa nama podeli RGB podešavanja i kontrast. Duhova nema, kako u filmovima tako i u igrama, ogradio bih se pri tome da sam ja običan korisnik sa ne previše istreniranim okom ali nikakvih vampira ni na pomolu, po meni... Iznenadilo mi je kada sam povezao monitor preko hdmi izlaza i pustio winamp, počeli su da sviraju integrisani zvučnici u monitoru a ne moj hifi sistem. Još više mi je iznenadilo kvalitet i jačina zvuka iz tako malih zvučnika.. Ivice monitora su oko 1 cm široke, tanke su ali ne tako kako je na youtube predstavljeno ali je monitor stvarno elegantan i pošto je taj okvir u ravni sa ekranom i crne je boje, moj prvi utisak je bio da slika nije razvučena preko celog ekrana 🙂 Panel ispod ekrana, gde piše ASUS se dosta greje ali ni to ne smeta. Monitor je veoma tanak i napaja se preko adaptera tako da transfarmator nije u njemu. E sada još jedna stvar za kraj, svi koji razmišljaju o kupovini ovog monitora trebali bi da razmisle i o monitoru LG IPS237L koji je istog dizajna a desetak hiljada jeftiniji. Realno mislim da Asus cenom od 30,000 dinara trenutno ne opravdava kupovinu i da će mu cena verovatno padati pošto se radi o novom monitoru na tržištu.