Šta je novo?

Asus ili Gainward

bigfish

Slavan
Učlanjen(a)
03.02.2006
Poruke
84
Poena
309
Dvoumim se između sledeće dve kartice:

1. Asus ENGTX550 Ti DC TOP/DI/1GD5

2. Gainward GeForce® GTX 550 Ti 1024MB "Golden Sample"

Da li može neki savet koja je pouzdanija, s obzirom da su cenovno gotovo jednake?

Do sada sam imao Gainward 8600GT GS GLH, koja je vrisnula posle 3 i po godine. Odlično me služila, jedino sam se smorio što se pokvarila neposredno po isteku garantnog roka, pa se možda zbog toga malo plašim da opet uzmem Gainward.

Zato se i obraćam ovde, da probam da vidim par objektivnih mišljenja...

Hvala i pozdrav!
 
po kojoj ceni su karte,cenim za tu lovu mozes uzeti neku gtx460 koja je dosta bolja od obe navedene.
 
Uparvo tako,za te novce uzmi gtx 460 ili recimo POWERCOLOR Radeon HD 6850 1GB za 132e ;)
 
Cena im je 135-140 eur. Ako nije problem, jel moze neko da objasni po cemu su gtx 460 bolje? |Gainward su mi preporucili kao pouzdane, u smislu da ima manje kvarova od Asusa.
 
Pa GTX460 ima bolje performanse za oko ~10%, doduše i troši nešto više.
Asus vs Gainward - samo od tvoje sreće zavisi da li će te bilo koja karta zezati.
 
Gde si nasao tih 10% ? GTX 460 je dosta brza (1GB verzija sigurno barem 30%) , GTX 550 Ti je negde na nivou 5770/6770... Karta ne bi smela da kosta vise od 100 evra realno, tako da kupiti tu kartu za 135-140 evra je suludo...
 
Poslednja izmena:
Da, sad vidim da je razlika ipak veća ... GTX550Ti se isplati za ~100e, za više od toga ne. Njemu je napajanje ograničavajući faktor, Chief od 400W (sa ne više od ~25A na 12V, pretpostavljam) nije adekvatan za GTX460.
 
Sto se napajanja tice, nema brige, imam Chiefteca od 600w. NEgo zbunjuju me modeli gtx460. Da li da gledam sa 1gb memorije, kao sto sam gledao i ove 550? Da li je sustinska razlika sto su gtx460 na 256 bita?
 
Gledaj da ima 336 cuda cores 1GB memorije,postoji takva i sa 768Mb memorije nije ni ona losa ako je nadjes da je dosta povoljnije od prve i imas trecu varijantu sa 288 cuda cores ona je najjslabija al opet bolja od gtx550.
GTX 550 ti je mizerno brza od GTS450 a 3-4k dinara skuplja
 
Da probam da usmerim ovo savetovanje malo drugacije. Da li mozete da preporucite neku karticu konkretno (Asus, Gainward) do max 140 eur? Slobodno mozete da preporucite i neku koja je jeftinija a da se dobro pokazala. Ne bezim od toga da platim manje, samo na ovu kupovinu gledam kao na dugorocnu investiciju. (Prethodna kartica koja je sada vrisnula trajala je tri i po godine).
 
Pa ako napajanje nije problem, sto onda da ne uzme recimo ati 5850 za 140e, mozda ima i za manje, ali mislim da su one Sapphire extreme oko 140e max...

EDIT: Jedino sto Sapphire ne daje 3g garancije vec 2g
 
Poslednja izmena:
Za te pare najidealnije bi bilo da naletis negde na polovnu MSI GTX460 1GB Hawk,bilo obicnu bilo Talon Atack verziju.Bilo je i Asus GTX 460 DirectCU za slicne pare u oglasima,cini mi se da je isla za 130e.
 
Nema vise 5850 po toj ceni. Ja bih uzeo 6850, ne znam samo zasto neces ATI? 6850 je fantasticna kartica, ne trosi mnogo, ne greje se mnogo, dobro se klokuje, veoma je brza, mislim da je malo brza od GTX460. Za 140 evra 6850 je bestbuy.
 
Nije bilo lako odluciti se posle svih ovih preporuka. GTX460 ne mogu nigde da da nadjem, kazu da se nece nabavljati. Za sada izbor je pao na AMD Radeon HD 6850 model EAH6850 DC/2DIS/1GD5. Da li neko moze da podeli iskustvo sa ovom karticom, kao i misljenje o mom izboru. Plocu, procesor i memoriju nameravam da menjam sledece godine, tako da bi grafiku gurao na masini koja stoji u mom potpisu. Hvala i pozdrav!
 
Nije bilo lako odluciti se posle svih ovih preporuka. GTX460 ne mogu nigde da da nadjem, kazu da se nece nabavljati. Za sada izbor je pao na AMD Radeon HD 6850 model EAH6850 DC/2DIS/1GD5. Da li neko moze da podeli iskustvo sa ovom karticom, kao i misljenje o mom izboru. Plocu, procesor i memoriju nameravam da menjam sledece godine, tako da bi grafiku gurao na masini koja stoji u mom potpisu. Hvala i pozdrav!

Imas GTX 560 ona ti je malo brza od GTX 460 ali i skuplja, ali i 6850 je odlicna.
 
Da li moze neko da potvrdi, procitao sam par komentara na netu, da cela serija 6850 ima problema sa memorijskim cipovima, bez obzira na proizvodjaca? Koliko je ovo tacno? Trebao bi danas da kupim ovu karticu, pa sad ne ynam sta da radim...
 
Da li moze neko da potvrdi, procitao sam par komentara na netu, da cela serija 6850 ima problema sa memorijskim cipovima, bez obzira na proizvodjaca? Koliko je ovo tacno? Trebao bi danas da kupim ovu karticu, pa sad ne ynam sta da radim...

Nema, samo nemoj Gigabyte da uzimas oni su imali nekih problema, za Asus model nisam cuo da ima neke probleme.
 
Sutra onda najverovatnije pazarim ovu ASUS EAH6850 DC/2DIS/1GD5, samo bih još jednu stvar da proverim sa vama ovde, a to je da li neko može da mi kaže da li će ova kartica dobro pasovati na moju konfiguraciju: Ploča ABIT IP35 http://www.itsvet.com/proizvod/abit-..._mboard/53/778, Procesor Intel Core2Duo E6550 na 2,33 GHz. Napajanje je Chieftec Super Series 600w. Buni me to sto u opisu kartice za slot pise PCI Express 2.1, a na ploci je PCI Express 1... Da li to utiče i kako....
 
Sad se opet vraćam na početak... Iskrsla je i Gainward GTX 560 1GB za iste pare, pa sad opet dilema... Ima neko da pomogne, ovaj Gainward gtx560 ili Asus 6850?
 
Sad se opet vraćam na početak... Iskrsla je i Gainward GTX 560 1GB za iste pare, pa sad opet dilema... Ima neko da pomogne, ovaj Gainward gtx560 ili Asus 6850?

Ja imam tog Asusa 5-6 meseci i mogu reći da sam zadovoljan. Prilično tiha, solidno se klokuje, na 900MHz maltene bez dizanja napona, na 930 može potpuno stabilno sa blagim dizanjem napona. Može i više, mislim da sam na početku probao i na 980 na 1,2-1,23V (1,15 je def) i da je radila ok. Eto....e da, ja imam onu prvu verziju, vidim da se pojavila i neka V2, u čemu je razlika ne znam..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno