Šta je novo?

ASUS greska 97

riddler

Cenjen
Učlanjen(a)
15.06.2010
Poruke
72
Poena
160
Pozdrav,
uzeo sam komp za firmu rtx4090 128gbrama 13900k ASUS MAXIMUS Z790 HERO, i ne mogu da prodjem 97 na ploci. Uklonim graficku i sve radi normalno? Stavio sam najnoviji bios, povadio ram itd, nista ne pomaze.
Cim je ustekam, gotovo.
Radila je pre pokusaja instalacije win ali je sve puklo (blue screen) nekoliko puta. Samo da pitam, da li nesto ima u bios-u da cacnem pa da mozda proradi? Retko sam imao asus plocu.
 
1) Da li ti je boot pdoešen na UEFI ili CSM/Legacy? Ako je legacy, setuj na UEFI i probaj opet.
2) Da li ti je 16-pinski konektor dobro uključen?
 
Koliko sam video po netu, vezano je za grafičku ili taj PCIe slot. Probaj da izvadiš i vratiš grafičku u slot, proveri da li si lepo povezao power kabl na grafici, s obzirom da je RTX 4000 uopšte me ne bi čudilo da je vezano za to...

Može da bude i to podešavanje vezano za BIOS koje je pomenuo Sass.
 
@Sass Drake 1.probacu u ponedeljak. 2. bar 3 puta sam ukljucivao i iskljucivao je (bas zato sam uzeo i napajanje sa legacy konektorom za nju Seasonic PRIME PX 1600W, 80+ Platinum) daje struju, iliti svetli i rade ventilatori ali nema slike. probao i DVI i HDMI (taj sam problem imao kuci sa gigabyte plocom i rtx3090)
 
update: nista nije upalilo, ukljucio i csm i legacy i nista, samo je greska se promenila na 64. odneo komp u prozvodnju, samo ga upalili i sve radi, vratio ga u firmu, sve radi. Sve se desavalo u mom prisustvu, tako da smo svi zateceni sta se desilo (nadam se da nece da se ponovi)... izgleda da je resenje truckanje bg ulicama
 
Nazad
Vrh Dno