Šta je novo?

Asus Dual GTX 1060 6g problem

packet.tracer

Zapažen
Učlanjen(a)
29.08.2021
Poruke
20
Poena
24
Zdravo svima, imam problem sa ovom grafickom.

Od jutros nece da baci sliku, racunar se upali, dok indikator za napajanje na grafickoj svetli normalno. Stavio sam je kod drugara u komp, isti problem.

Inace u medjuvremenu sam uzeo monitor od 27 inca 1080p 144Hz. Da nije isflesirala graficka zbog toga sto sam igrice igrao na osvezenju od 144Hz ?

Primetio sam dok se igra neka malo zahtevnija igrica na 144Hz da se slika zamrzne na kratko.

Na starijem monitoru od 22 inca 1080p 60Hz je lepo radila, nikada nisam imao nikakav problem sa njom.
 
Verovatno crkla
Probaj jos na nekom racunaru i drugom napajanju, ali 99% crkla
 
@Djolekg mala je verovatnoća da su se pokvarila napajanja u 2 računara.

90% crkla grafička
@packet.tracer pretpostavljam da si isprobao svaki izlaz?
 
Da, svaki izlaz sam isprobao i opet nista.

Kada se upali racunar ventilatori na grafickoj rade OK dok posle nekog vremena stanu (sto je i normalno, tako je bilo i pre) ali slike nema.
 
Crkla.
To što rade neke lampice i ventovi ne znači baš ništa.
 
Jel postoji mogucnost da je u pitanju uzrok udar groma ili to sto sam forsirao igrice na 144Hz ?
 
Jel znate neki dobar servis gde bi se moglo nesto pokusati sa njom ?

Ova graficka nikada nije majnovala i slicno, koriscena je za svakodnevnu upotrebu i povremeni gaming u 1080p.
 
Ne verujem da se kod nas iko bavi popravkama grafičkih, bar ne profesionalno...
 
Kad pokrenem racunar preko integrisane grafe, za GTX 1060 mi pise greska 43. (Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43))

Sve sam zivo pokusao i reinstalacija drajvera i ubacivanje starih drajvera i fleshovanje graficke, nista ne pomaze.
 
Verovatno mala sansa zbog trenutne situacija na trzistu grafickih, ali KS Electronic / Owl Pro kako su promenili ime sad rade popravke grafickih, dobio sam bio preporuku za njih od @imarkovic clana. Mozes kod njih da odneses da vidi da li mogu da ti poprave.
 
Da ne otvaram drugu temu... u pita ju je grafika 1060 6gb iz riga, radi normalno, nema problem prolazi furmark test itd... ali u rigu prikazuje potrosnju 400w 😳Zna li neko sta bi mogao biti problem?
Tj imam ponudu da je uzmem ali ne znam... plasim se da ne rikne posle par dana 😕
 
Evo...
 

Prilozi

  • IMG_20211225_133217.jpg
    IMG_20211225_133217.jpg
    60.3 KB · Pregleda: 39
  • IMG_20211225_133157.jpg
    IMG_20211225_133157.jpg
    51.4 KB · Pregleda: 39
Šta očitava potrošnju od 400W? GTX 1060 ne može vući toliko.
 
Šta očitava potrošnju od 400W? GTX 1060 ne može vući toliko.
Pa znam, covek samo kaze sta mu prikazuje, inace normalno radi, normalno se ponasa. Sad ne znam sta da radim :(
Inace je onaj zatvoren model sa onom plastikom i jednim manjim fanom(ne znam kako se zovu ti modeli) kao Vega.
 
blower
zasto bi kupovao karticu iz riga? to je izmuceno ko zna koliko ce jos da radi, bukvalno bacanje para
 
Taj blower ima 6pin, vuce maksimum 140w, cor i mem daleko ispod ref vrednosti, preskoci to
 
Nazad
Vrh Dno