Šta je novo?

Asus A8S-X problemi...vergla ali nece da upali.

bluesman

Slavan
Učlanjen(a)
30.12.2007
Poruke
26
Poena
305
Ovako, u pitanju su 939 MB, Athlon 64 CPU

Simptomi su sledeci,

Kad upalim komp pise mi "overclocking failed". Ponudi mi F1 za ulaz u bios i F2 za učitavanje default postavki. Ako izaberem F2 sve ide normalno, jedno 30tak sekundi (osim ovoga nekad napise i da je baterija oslabila).

Potom se zamrzava (bez obzira da li ga pustim da boot-uje Win ili ga ostavim u BIOS-u).

Posle sledeceg paljenja ne dodje ni do POST screen-a, vrte se ventilatori i nista se ne desava, niti se zvucnik oglasava. Opet ako ga ostavim neko vreme, ponovo palim - treba mu 30ak sekundi (znatno vise od normalnog vremena) da dodje uz normalan beep do POST screena, i vrlo brzo zamrzne. Sledeci pokusaj - opet upali samo ventilatore i dalje nista.

Probao sam - ciscenje komplet - vizuelni pregled - zamenu baterije - clear cmos (vise puta) - vadjenje RAM-ova - vadjenje HDD-a i DVD ROM-ova- drugu graficku - novo napajanje (420W) - razne kombinacije svega navedenog

i opet isto...

Previse kratko radi da bih mogao da ubacim neki drugi BIOS.

Da li je samo BIOS u problemu ili je vec neka kombinacija problema u pitanju? i kako da ih resim?

Hvala.
 
Sta se desava kad otkacis hdd i optiku? J ti izbaci onu poruku nije nasao sistem i bleji?
Da li si probao da ubacis NEki cd bootabilan winXP ?
Ako nisi probaj, digni sistem sa optike ili flesha. Ako uspesh formatiraj hdd proveri sektore, particionisi pa insrall win.
 
Probaj da izbegneš bilo kakvo petljanje sa BIOS-om, na tako nestabilnoj mašini, ubićeš je skroz.

Probaj ovo što je "kolega" rekao, a ako to ne upali, pošao bih od neispravne memorije, uzmi neku proverenu za koju si siguran da radi....
 
Slaba vajda na zalost, video sam brdo tih ploca sto se na taj nacin zaglupe i nakon izgubljenih dana i dana jednostavan zakljucak:
939 (i 754) ploce su krsh!

Popravke nisam uspeo nikad uraditi lepo, nesto kao i oporavim da bi mi se to posle obilo o glavu, zakljucak - kontejner.

Sta u njima ne radi lepo ne znam, ali su izuzetno slaba karika. NA oglasima ces nacin gomilu 939 cpuova ali slabo ploca :)
 
Izvadi sve komponente iz kucista, pa povezi i testiraj.
 
Drugari,

Hvala na odgovorima, sve predlozeno ja sam probao i pre nego sto sam zatrazio konsultaciju, kao sto sam rekao u prvom post-u.

Mislim da je kolega milika najblizi istini i ova ploca ce praviti drustvo njegovim u vecnim lovistima a ostatak konfe cemo plemenito raspodeliti.

Jos jednom hvala.
 
Nazad
Vrh Dno