Šta je novo?

Asus A7v266-c, Xp1700+ .... Greje Se U ....

Stojcha

Čuven
Učlanjen(a)
13.04.2003
Poruke
1,826
Poena
650
Imam ovde pri ruci prijateljev komp. To je A7V266-C ploca rev. 2 sa XP1700+ (palomino), napajanje 300W, g4mx440,... (ostalo manje vise nebitno za pricu).

Uglavnom komp u BIOS-u ubije 55 do 60 stepeni po vrucini, kad ga dobro opteretim ode preko 80 i... ugasi se :D

E sad: XP je stari, znaci palomino, znaci ne citam temp. iz jezgra nego iz soketa a to je vise od 80 C sto je mnogo...

Na dodir (ako neko bude lud opet da pipa kuler posto mi prvi put ostadose opekotine na prstima :-x ) je vrelo, a i sve okolo je na ivici topljenja.

Probao sam bolji kuler, jace napajanje (Chieftec 420W), ventilatori .... nista ne pomaze.


Ima li neko ideju sta je u pitanju jer ploca je vec menjana (i stara je isto grejala procesor) ???
 
probaj novi bios, resava problem sa temperaturom.
da li si siguran da se temp. pravilno ocitava?
 
http://www.asus.com.tw/support/download/item.aspx?ModelName=A7V266-C
 
Napon u BIOS-u je 1.74V a kad se ocita u windowsu krece se oko 1.87V, inace je namesten na minimum.

Kuler je SPIRE BFA07B2 MicroFlow II inace najbolji jeftini kuler i definitivni je dobro namesten :mrgreen:
 
Da ti kuler nije dobro namešten ne bi bio vreo. Njegova vrelina ukazuje i na relativno ispravno očitavanje temperature. Obzirom da si već menjao ploču, probaj da promeniš CPU ili da njega probaš na drugoj platformi. Da li je komp bio OK pa se to počelo dešavati ili je takav od starta ali je radio u sibirskim uslovima?
 
Komp. je uzet krajem novembra (znaci sibirski uslovi :) ), menjao sam procesor, stavio novi Th-B i umesto na 1.6V minimum mu je 1.7V sto i nije mnogo lose kad +12V ne bi islo u bogami +13.8V (-12 i -5 su totalno ludi sa svim napajanjima sto sam probao pa ih vise i ne gledam).

Jedini zakljucak je da je naponski stepen na ploci sr.... ili je 'vrlo kvalitetno' isprojektovan, sto znaci vracaj plocu pa nek si trljaju glavu kako ce ga olade :twisted:
 
Imam istu ploču i naterala me je da dovlačim vazduh spolja direktno na CPU. Srećom nije toliko "šporetabilna" kao tvoja. Slike bušenja možeš videti ovde: http://www.benchmark.co.yu/forum/viewtopic.php?t=28499&highlight=
 
Probaj da ne eksperimentises mnogo :D
 
kod kuce imam a7v-266c sa xp1600+ i nemam problema sa temperaturom znaci nije kod svih ploca...ako ti nista od ponudjenih saveta nije pomoglo uradi sledece
skini negde program CPUIdle (ako neznas gde posalji mi pm)i instaliraj ga zajedno sa ASUS probe programom koji si dobio na CD-u i monitorisi
ugradi jos jedan vent i odmakni kuciste od zida
ukoliko nista od ovoga ne pomaze menjaj plocu
 
Cao sad sam se reistrovao,nista ne znam oko foruma ovo mi je prvi ali imam par stvari kod mog kompa da kazem.Ovako moram sve da kazem mozda to ima veze sto mi se komp gasi bez ikakvog razloga,znaci kad koristim tastaturu samo se ugasi sama od sebe pa moram opet da istaknem i utaknem usb u komp i opet onda radi a desava se nekad da mi se kompjuter ugasi sam od sebe prvo ko da udje u sleep mode kad opet kliknem bilo koje dugme na tast. on se upali i onda shut down,pratim temperaturu non stop preko programa hwz monitora prvi hdd na kom nije win bude max 31 stepen a na drugom hdd 35 na kom je win7 gpu bude 28 kad igram bf3/npr 42stepena cpu core0-41 core1*35 package-42 imam komp star sest meseci intel celeron g1620 2.70,ram-4gb gpu nvidia gt620 a tastatura mi je stara tri meseca KB-G265 i da za malo da zaboravim nece tastatura ili mis ili usb da radi na svakom portu pise kao unkown device mozda ima veze sa drajverima i koristim ccleaner i antivirus nod32 smart8 i update windows on :D,molim za pomoc bilo ko hvala unapred.
 
milane miki , u slučaju da nas ne zafrkavaš , krenimo redom -

prvo - dobrodošao na forum. ovde je lepo i prijatno, pravi raj za kompjuteraše i gedžetaše.

drugo - češće koristi tačku (interpunkcijski znak), a takođe i dugme "enter" kojim se prelazi na sledeći red pri kucanju teksta.
to olakšava čitanje, i oblikuje misao u logičke celine, koje je lako pratiti.

treće (puno sreće) - temperature su ti u redu. bez brige.
problem sa "nestankom" usb tastature može biti posledica
a) loše instaliranih drajvera (malo verovatno, jer operativni sistemi od xp pa nadalje imaju usb 2.0 drajver )
b) izbrisanih drajvera (ako si prčkao po c/windows folderu)
c) loše povezane žice za front usb panel kućišta @ matičnoj ploči (ako je usb uštekan napred, na kućištu)
d) oštećen čipset ili nagorela konekcija usb-a na zadnjem panelu ( --//-- pozadi )

i četvrto (ali nikako manje važno) - kad imaš pitanje , otvoriš NOVU TEMU (pogled ka vrhu stranice),
a ne revampuješ temu iz 2003 godine, što poneki nervozni pojedinci mogu da protumače kao namerno šikaniranje kompjuteraške fele kao takve.
 
Poslednja izmena:
Kad se setim tih XP+ procesora i Windows XP-a , bilo je dovoljno 512MB za normalan rad , hard diskovi od 40 do 80GB ATA , graficke Geforce 4 i slicno :D imam u podrumu jedan takav mislim da mu je maticna crkla ali ima jos kompova iz tog doba koji se drze i neke komponente jos nisu crkle ;)
 
Nazad
Vrh Dno