Šta je novo?

ASUS 9800GTX+DK-TOP VS GAINWARD HD4870GS

Heisel11

Slavan
Učlanjen(a)
31.10.2008
Poruke
8
Poena
301
Hm...
Sta???
Pomagajte ako boga znate :wall:
 
GW 4870GS je SIGURNO nešto brži, ali to tvoja trenutna mašina sigurno ne može da iskoristi...

Tako da ako ne planiraš njen skori upgrade, a usput 9800GTX+ ispadne jeftiniji, slobodno uzimaj 9800GTX+.

P.S. Nisi naveo koje napajanje imaš, pa ako je to kojim slučajem staro Chieftec 400/410W, bolje zaobiđi 4870, može da se desi da imaš problema jer je 4870 prilično zahtevna što se napajanji tiče!
 
Poslednja izmena:
pa i nije nesto zahtevnija od 9800GTX+ :) obe trose oko 150W u peaku...mada ako je to napajanje u pitanju ja preporucujem 4850 koji manje trosi od pomenute dve karte a i jeftiniji je 30-ak evra od 9800GTX+...
 
Kada nazovesh telefonom care. Te cene veze blage sa mozgom nemaju. Nijedne cene nemaju, samo je jedno tachno i ispravno a to je - telefon u ruke i dobar dan zanima me....

ITsvet se gleda samo ako si zaboravio telefon odredjene firme :wave:
 
21000 4870 512 sapphire......25420 gtx260 216 gigabyte.....posle zvanja jedne od prodavnica telefonom kralju doduse nije bilo gainward GS koji je verovatno nesto skuplji od sapphire(cca 1000din) i opet gde je tu 100eura razlike?:smoke:
 
aj ovako da ne bude zabune

http://www.atom.rs/?sid=694 moj XFX 9800gtx+ = 15.750 din [ nema ga trenutno ali to je ta cena ]

i pogledaj bilo koji gtx 260 nije ispod 25 000 din. i to je ta razlika od 100+ e

recimo bash ovaj hvaljeni model http://www.atom.rs/?sid=646

Naziv proizvoda: Gigabyte GTX260OC, 896MB, GV-N26OC-896H-B
Cena: 26.570 din.

jel sad ok ;]
 
Poslednja izmena:
Kraljevi :D, vama do svadje a ne citate ;).
Jedan prica za razliku u ceni izmedju 4870 512mb i GTX 260 (gde je razlika 35+ evra), a drugi 9800GTX+ i GTX 260 (gde razlika jeste 100+ evra).
Dakle, oboje ste u pravu :zgran:, da moguce je da ste oboje u pravu ;).
 
aj ovako da ne bude zabune

http://www.atom.rs/?sid=694 moj XFX 9800gtx+ = 15.750 din [ nema ga trenutno ali to je ta cena ]

i pogledaj bilo koji gtx 260 nije ispod 25 000 din. i to je ta razlika od 100+ e

recimo bash ovaj hvaljeni model http://www.atom.rs/?sid=646

Naziv proizvoda: Gigabyte GTX260OC, 896MB, GV-N26OC-896H-B
Cena: 26.570 din.

jel sad ok ;]

lol covece pa ko prica o 9800GTX+ sve si pogresno shvatio procitaj post(a u slucaju da bas mora da bude nVidia(tj da imas losih iskustava za Ati-jem) ubaci u razmatranje jos po koji evric i GTX260 pazaruj ) rekao sam ako nevoli atija a hoce nesto jace iz nvidia tabora onda ima za te i te pare GTX260 koji je 30/35 evra vise od 4870!!!!u cemu je problem
pazi on se dvoumi izmedju 4870 i 9800GTX+ a ja mu kazem da ako izdvaja vec 230 eura za 4870 "moze" da ubaci u razmisljanje(razmisljanje posto covek mozda ima samo do toliko para i nista preko 4870,) i GTX260 koji je od 4870 30-40 eura skuplji....
Nadam se da smo razresili nesporazum koji nije svadja jednostavno razmenjujemo misljenja sto ja nesmatram svadjom!Uzdravlje
 
Poslednja izmena:
Pa ne proziva Zdravko nikoga, pa jel sam prvi primetio da imate razlicita poredjenja ;).
 
Poslednja izmena:
Cek da pojasnimo coveku, Dark Knight = Crni Vitez (znaci nije vitez Koja).
Sada bi trebalo da je sve jasnije :d.
 
4870dk.jpg


:wave:
 
Cek da pojasnimo coveku, Dark Knight = Crni Vitez (znaci nije vitez Koja).
Sada bi trebalo da je sve jasnije :d.
Da pojasnimo coveku - aftermarket cooler, nije onaj referentni :)
Bolje hladjenje, manja buka.


Sam lepo rekao da mu nece biti jasno, vec je pomislio ce ce Betmen licno da dodje i uruci mu kartu :p
 
ne pomislio sam da je to DK-Dead Knight klasa iz WoW-a mislio sam da uz tu karticu dobija i account sa Dead Knight lvl 80 mislim logicno je ali neznam jel dobijes i opremu,cek cek kazete hladan onda bude pa to znaci da je onda u pitanju Dead Knight sa COLD/ICE bildom uh pa onda stvarno je super......
e sad covek koji je postavio temu se verovatno smorio od glupiranja pa da cujemo njega malo jel prelomio radeon ili Nvidia?
 
Poslednja izmena:
ne pomislio sam da je to DK-Dead Knight klasa iz WoW-a mislio sam da uz tu karticu dobija i account sa Dead Knight lvl 80 mislim logicno je ali neznam jel dobijes i opremu,cek cek kazete hladan onda bude pa to znaci da je onda u pitanju Dead Knight sa COLD/ICE bildom uh pa onda stvarno je super......
Eto, kazem ja... :p :p
 
Nazad
Vrh Dno