Šta je novo?

ASTRA project (scratch-build)

Valjalo bi i nekim malim testom oplemeniti sve ove fotke. Ovako je suvoparno :p

Screenshot from 2020-10-09 08-50-14.png

FAN MTTF: 280,000 Hours.... to se ceni. Ove rezervisem unapred po staroj ceni :D

Ja sam i dalje da se zglob montira. Jeste malo komplikovanije ali milim da vredi. Od sspc_a se ocekuje samo najbolje a ne najjednostavnije ;)
 
Poslednja izmena:
Valjalo bi i nekim malim testom oplemeniti sve ove fotke. Ovako je suvoparno :p

Pogledajte prilog 290847

FAN MTTF: 280,000 Hours.... to se ceni. Ove rezervisem unapred po staroj ceni :D

Ja sam i dalje da se zglob montira. Jeste malo komplikovanije ali milim da vredi. Od sspc_a se ocekuje samo najbolje a ne najjednostavnije ;)

Ih test, pa gde ja imam zvucne i ostale senzore, mogu da kacim listice na ventove pa da vam pokazujem kako tarlahaju ahahahha ;)

Moj utisak je da su stvarno ozbiljni, msm da ce test haldjenja tj kada smontiramo sve i odradimo klasicne testove 3dmark, unigen itd biti merodavni, a na nekom od videa ce se cuti i bucnost sistema koju hvata kamera, eto toliko.

Da sam hteo da budem klasican tester i recezent drugacije bi izgledao i moj YT kanal, ti to barem dobro znas :)


BTW, sto se tice samog zgloba, evo imam 43" LG monitor i on neme zglob, mozes misliti hehehe. Ovo je velicine 27" ekrana, poprilicno je kabasto, odlucio sam se pre za masku iza koja ce pokriti kablove itd (videces na fotografijama koje slede) tako da bi taj sistem bio ne komplikovan nego suvisan, moralo bi se skidati maska da bi se to zatezalo i pritezalo. Idem na estetiku eto o tome se radi.

Hvala na komentarima i na tome sto pratis! :happy:
 
msm da ce test haldjenja tj kada smontiramo sve i odradimo klasicne testove 3dmark, unigen itd biti merodavni, a na nekom od videa ce se cuti i bucnost sistema koju hvata kamera, eto toliko.

Barem toliko. Ili neki kratak video revew, kako izgleda uzivo kako radi, nista ozbiljno.

evo imam 43" LG monitor i on neme zglob

Zglob je bitniji kod manjih dijagonala. Ali ga ja na 30" cesto koristim. I mislim da bi mi jako

tako da bi taj sistem bio ne komplikovan nego suvisan, moralo bi se skidati maska da bi se to zatezalo i pritezalo
Kad si skidao masku na monitoru i pritezao mehanizam ? :p

Na znam kakvu si vrstu zgloba planirao. Ali bi definitivno bilo lepo da ga ima. Ne bi bilo lose da moze da se postavi kao benchtabla, u poziciju slova T.
 
Barem toliko. Ili neki kratak video revew, kako izgleda uzivo kako radi, nista ozbiljno.



Zglob je bitniji kod manjih dijagonala. Ali ga ja na 30" cesto koristim. I mislim da bi mi jako


Kad si skidao masku na monitoru i pritezao mehanizam ? :p

Na znam kakvu si vrstu zgloba planirao. Ali bi definitivno bilo lepo da ga ima. Ne bi bilo lose da moze da se postavi kao benchtabla, u poziciju slova T.

Zglob klasican, i da nikad nisam skidao masku da bi dotezao mehanizam ali ovde je to neophodno. Btw to sa izvrtanjem na ledja je vec vidjeno i radi ga jedna kineska fabrika tako da nisam takvu ideju imao a kamo li da kopiram. Generalno je bilo ideje da se ovo robotizuje itd. Jendostavno smo odustali od toga. Bice ovo fixni sklop, da bi se pomeralo sve itd, mora postojati jos puno stvari pored samog mehanizma, hidraulika itd. preglomazno, ovo je bas malih dimenzija.
 
Delovi za postolje su izradjeni :)

20201009191510-4d248e29.jpg


20201009191512-38b62a7d.jpg


20201009191513-93aad312.jpg


20201009191514-2786ca6f.jpg


20201009191515-49e51331.jpg
 
A bre koji tizeri :)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
20210213115348-44bba289.jpg


Glasanje u okvur CMWS20 takmicenja je pocelo, ako vam se dopada ovaj projekat mozete glasati za njega na linku ispod.


Hvala puno na podrsci!
 
Nazad
Vrh Dno