Šta je novo?

AsRock Z77 pro4-M i Core i5-3570K

djpgiovany

Cenjen
Učlanjen(a)
02.12.2009
Poruke
454
Poena
170
Naime kada se racunar startuje stok kuler na navedenom procesoru i navedenoj ploci nabije bas mnogo obrtaja i bas jako bruji,ali nakon nekoliko sekundi se vrati u normalu i normalno radi...dakle samo par sekundi od starta radi na bas velikom broju obrtaja i posle normalno...sta moze biti problem?
Trazio sam slicne probleme na forumu i google,ali nisam nasao...
 
Poslednja izmena od urednika:
Imas li u biosu neku silent opciju za ventilator procesora i ventilatore kucista, mozda su oni na maksimumu dok ne ucita bios podesavanja sto bi bilo normalno.
 
Probao sam sve kombinacije u biosu sto se tice podesavanja cpu kulera i problem je uvek prisutan...posto kuler ima 4 pina povezao sam ga na cpu fan 1 jer on je isto sa 4 pina,a imam i cpu fan 2 ali on je sa 3 pina...ne planiram dugo da ostanem na stok kuleru,uzecu neko bolje,ali dok to ne uradim nervirace me to brujanje kad se pali komp...
 
Probao sam sve kombinacije u biosu sto se tice podesavanja cpu kulera i problem je uvek prisutan...posto kuler ima 4 pina povezao sam ga na cpu fan 1 jer on je isto sa 4 pina,a imam i cpu fan 2 ali on je sa 3 pina...ne planiram dugo da ostanem na stok kuleru,uzecu neko bolje,ali dok to ne uradim nervirace me to brujanje kad se pali komp...
Dok ne ucita BIOS podesavanja trebalo bi da normalno da radi na maksimalnom broju obrtaja.
 
AsRock Z77 pro4-M i i53570k

E ovako,bas sam zagledao...kada upalim komp zavrti kuler na trenutak i stane...kada se pojavi splash screen od biosa onda ga zavrti jako,bas bruji...i kada se pojavi windows boot logo pocne normalno da radi...
Pa nije valjda maksimum na tom stok kuleru toliki da tako uzasno bruji? Posto to traje bas kratko nemam vremena da udjem u bios i vidim koliko je rpm u tom trenutku...
 
Poslednja izmena:
Stock kuler, pogledaj na Intelovom sajtu da li ima informacija o njemu mozda....

I meni je bila takva situacija na ploci iz potpisa dok sam imao stock, tako da ne brini.
 
Ma ne brinem,najverovatnije cu uzeti neki after market kuler...ali bas me jako nervira taj zvuk kada se pali,kao da ce da eksplodira... :)
Hvala vam na odgovorima...
 
Sad prelistavam manual, opcija kod CPU Fan 1 Setting i promjena na Auto ili Manual ne pomaze? Posto je Full On po default-u ukljucen.
 
Nisam trenutno kuci...ali koliko se secam imam samo 2 opcije,po default je full on i ima jos auto,cini mi se da nemam manual...i kod obe opcije je isto...provericu kada dodjem kuci,cackacu jos podesavanja...
 
Sindrom princeze na zrnu graska ...
 
Nije to nikakav problem, razlika je u tome što Intel ugrađuje različite tipove motora u svoje box kulere. Sa tim tvojim simptomom sam se prvi put sreo pre godinu dana, box na G530, zaleti ga - pa spusti, i5-760 box nije imao taj "problem", ivica i5 isto zaleće ventilator. Moje mišljenje je da su to uveli kako bi osigurali pokretanje ventilatora u bilo kakvim uslovima eksploatacije (nagomilana prašina posle x godina...). Umesto ova dva što zaleću stavljeni TX3-evo. Zanimljiva stvar je da celeronu više prija bakarni box od i5 nego TX3, verovatno zato što box hladi i okruženje. :smash:
 
Posto to traje bas kratko nemam vremena da udjem u bios i vidim koliko je rpm u tom trenutku...

Iskljuci automatsku regulaciju broja obrtaja i videces na kolikom maksimalnom broju obrtaja se vrti vec prilikom sledeceg ulaska u bios, znaci ne moras da ga lovis :)

Sve je to normalno tako da nemas razloga da brines i da se nerviras, taj tvoj tzv. problem ce nestati kada kupis neki valjan kuler koji ce ti u svakom slucaju trebati ako kasnije hoces malo da se igras i sa overclockom.
 
@djpgiovany, idi u hw monitor u bios-u, podesi opciju na full on, ali mu smanji level sa 9 na 4 i trebalo bi da bude ok! :) Poz
 
ja koliko znam, manje vishe vecina plocha tako i normalno radi.
nakon ukljuchenja, onako mrvicu samo se trzne vent, potom ga zavrti par sekundi na maximumu i posle toga utihne.
ne vidim da je to neki wow problem.
ako ti smeta, lepo uzmi neki aftermarket kuler kome ce max rpm biti maximum 1300 i to je to.
 
Znam da ce zvucati maksimalno glupo ali sa tim cpu-om promeni kuler , resi problem i oc-uj ga :whip:
 
Hvala svima na odgovorima...ali sta god pokusavao isto je...definitivno cu u skorije vreme uzeti neki after market kuler...ali oc ce da saceka,nemam ga u planu u skorije vreme jer stvarno nema potrebe za time,sve leti na default-u... :)
 
Nema to veze sa kulerom tako velika vecina ploca radi, za asus znam sigurno da uglavnom tako radi. Zavrti ga na max RPM pa kada se ucita bios on ga smanji na koliko treba da ga smanji... razlika sa aftermarket kulerom je sto i na max obrtajima su uglavnom mnogo tisi od stock sranjceta :)
 
Pa ja sam do sada bio na amd-u,vise generacija,i nikada nisam imao ovakvih "problema" sa stok kulerima,ali dobro...vidim da se dosta ljudi po netu zali na intelove kulere,em da su bucni,em da lose hlade...sada jurim neku graficku da uzmem,pa cu onda cpu kuler...
 
Imam potpuno istu kombinaciju kao ti (ploca + cpu) instaliraj AXTU (softver za podesavanje svega i svacega za tu plocu,izmedju ostalog i za podesavanja broja obrtaja ventilatora) i kod mene stock ventilator radi malo brze dok ucitava win,ali nista strasno kako si ti to recimo opisao,tako da kod tebe mozda sam hladnjak,tj ventilator nije "uredan" zato sto nema sanse da se toliko dere na max obrtajima,bar kod mene se sasvim normalno cuje dok radi na maximumu,par sekundi posto se ucita win,obrtaji se smanjuju i to je to...tako da je kod tebe nesto drugo po sredi,neispravan ventilator ili mozda fabricki nije dobro izbalansiran...

attachment.php
 

Prilozi

  • axtu.PNG
    axtu.PNG
    390 KB · Pregleda: 137
Ni to nije pomoglo...ali jeste zalman cnps10x preforma...odlican kuler...u doti 2 i devil may cry je sa box kulerom isao na oko 60 stepeni,a sa zalmanom je na oko 40...prezadovoljan sam...
 
Nazad
Vrh Dno