Šta je novo?

ASRock Z77 ploče, zvanična tema

@ Mortification

Pogledaj specifikacije njihovog BIOS-a i ostalih poboljšanja, najnoviji UEFI BIOS je dosta poboljšan i ima priličan broj novih funkcija. Pogledaj ovaj video:

http://www.youtube.com/watch?v=eAx5ifXNjR0&feature=youtu.be

Pogledao sam, hvala. Definitivno AsRock inženjeri ne sede skrštenih ruku, forsiranje konstantnih inovacija, kao što je recimo, ova 'internet flash' je svakako poželjno, možda ne preterano neophodno, ali želja za napretkom i uzimanjem većeg dela tržišta je evidentna. Bios je vrhunski i pored onih stvarčica koje sam nabrojao u prethodnom postu, u mojom očima dolaze/nameću se kao opravdan izbor odmah iza Asusovih ploča, ove ostale proizvođače možda prestanem i da gledam uskoro :D
 
Još samo da vidimo kad se najzad pojavi najbolja Asus Z77 ploča, nema je još ni u pomenu ali se zna da će izaći negde krajem proleća ili početkomm leta. Naravno radi se o Asus Maximus V Formula ploči. Jedino će ona biti bolja od ASRock ponude.

Ne znam da li je to Asus zabranio ASRock-u, ali evidentno je da iz generacije u generaciju ASRock ima VELIKI napredak, a napredak još samo fali na polju naponske jedinice za njihove ploče. Kao da naponska jedinica još uvek nije dorasla onoj sa Asus ROG ploča, takav je moj utisak odavno.

Takođe, ne znam da li je neko primetio, ASRock Z77 Extreme9 je prva ploča koja podržava DDR3 3000 memoriju, dosad je bilo maksimum do 2800 MHz na Asus pločama.
 
Poslednja izmena:
Na ovom Asrocku 99% grafickih se ne moze istovremeno utaci u 1 i 2 pcix koliko su blizu jedan drugog.....
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je to Asus zabranio ASRock-u, ali evidentno je da iz generacije u generaciju ASRock ima VELIKI napredak, a napredak još samo fali na polju naponske jedinice za njihove ploče. Kao da naponska jedinica još uvek nije dorasla onoj sa Asus ROG ploča, takav je moj utisak odavno.

Te 2 firme praktički više nemaju veze jedna s drugom. U trenutku razdvajanja (IPO-a Asrocka u 2007.) je Asus imao ~20% udjela.
Makar, sve je to jedna velika familija jer je vlasnik Pegatrona (koji drži Asrock) jedan od suosnivača Asusa ... ili tako nešto :). Kako bilo, zašto Asrock nebi bio dobar brand? Nestali su Abit, Epox i DFI. Neko mora popuniti prostor.
 
Poslednja izmena:
Da, nestali su Abit, Epox i DFI. A najviše je čudno to što je jednom tako veliki Abit uspeo da bankrotira i nestane, slično važi i za godinama uvažavani DFI. Kad se setim da je skoro svaka treća ili četvrta prodata ploča do 2006. godine bila Abit a da ih danas nema, baš je to čudno zar ne ?

U svakom slučaju, sad se čeka da na tržište dođe Z77 Extreme9, jer na sajtu trenutno ne postoji BIOS za tu ploču nego samo Beta zone. Verovatno za oko 2 do 3 nedelje ploča će se pojaviti u prodaji, taman dok oni dovrše finalni BIOS.

Pazi, takođe je i X79 Extreme11 uslikan pre dva meseca još ali je još tada bio u ranom razvoju, zamisli tek to čudo kakvo će biti, to je tek pravi monstrum od ploče !!!


Mislim da će se na Computex sajmu pojaviti tzv. "drugi talas" Z77 ploča. Što je i logično zar ne ?
 
ASRock Z77 Extreme9

board_front.jpg



Review
 
Juce dobio Fatal1ty Pro z77,mogu reci da je super,samo je temperatura ploce za 5C veca,od prehodnih modela Asusa:)sto sam imao
 
ASRock Z77 Extreme6-koristim ovu ploču 4 meseca,zadovoljan snjom,sve odlično,predhodno imao sam z68 extreme 4,nije loša bila,ali ova je puno bolja što se tiče overklock-a

PS:ali je ROG ipak zakon....
 
ASRock Z77 Extreme6-koristim ovu ploču 4 meseca,zadovoljan snjom,sve odlično,predhodno imao sam z68 extreme 4,nije loša bila,ali ova je puno bolja što se tiče overklock-a

PS:ali je ROG ipak zakon....

A kako stoji temperatura ploce,ovo kod mene nesto cudno,meni crkla sabertoot z77,pa reko da promenim.
 

ja sam cuo da su kamene guzice ne bas tako dobre kao sto izgledaju.. po pitanju problema sa bios-om npr...
 
Pa ASRock redovno updateuje BIOS, ne bi trebalo da bude problema. Čim nađu problem oni ga otklone, bar su moja saznanja takva. E sad, možda grešim, ali takav utisak imam.
 
Pa ASRock redovno updateuje BIOS, ne bi trebalo da bude problema. Čim nađu problem oni ga otklone, bar su moja saznanja takva. E sad, možda grešim, ali takav utisak imam.

kakvi su utisci sa z77 pro 3 plochom ima li osetno boljih plocha u tom cenovnom rangu
 
Pa nemam tu ploču, pogledaj u mom potpisu šta imam. Na AMD platformi sam sada, ne zato što volim nego eto, bio sam neupućen tada. :)

Ta ploča spada u donju klasu ASRock Z77 ploča, možda se neko javi ko je ima, ili probaj na inostranim forumima da potražiš iskustva korisnika.
 
Ima li ko Z77 Pro4-M plocu i kakva je za klokovanje? Mislimo sam da je uprarim sa 2600k.
 
A zašto sa 2600K, kad je bolje 3570K. I zašto Z77 Pro4-M (ovo je micro atx ploča,) a ne Z77 Pro4 ( ovo je atx ploča)? Ivy Bridge cpu 3570K je jeftiniji i napredniji procesor. Ako daješ pare za novi komp onda uzmi bolju ploču-kvalitetniju, pa onda misli na ASROCK Z77 Extreme4, jer je ploča "mrak".
Ovo je samo sugestija.;)
 
A zašto sa 2600K, kad je bolje 3570K. I zašto Z77 Pro4-M (ovo je micro atx ploča,) a ne Z77 Pro4 ( ovo je atx ploča)? Ivy Bridge cpu 3570K je jeftiniji i napredniji procesor. Ako daješ pare za novi komp onda uzmi bolju ploču-kvalitetniju, pa onda misli na ASROCK Z77 Extreme4, jer je ploča "mrak".
Ovo je samo sugestija.;)
i7 ce bit bolji u mom slucaju jer ima hyperthreading a to mi treba u radu.
Zasto mislis da je krs ploca? Kakve veze ima ako je mATX? Pojasni malo. Je si li imao iskustva sa ovom plocom ili znas da se nekom lose pokazala?
Na kraju ce 99% bit i7 3770 jer nema ni jedan i7 sa K oznakom tako da sam se odlucio za njega.
 
Sta je bolje Z77 Extreme6 ili asus P8Z68-V PRO/GEN3 crkla mi ploca pa moram nesta da pazarim.
 
i7 ce bit bolji u mom slucaju jer ima hyperthreading a to mi treba u radu.
Zasto mislis da je krs ploca? Kakve veze ima ako je mATX? Pojasni malo. Je si li imao iskustva sa ovom plocom ili znas da se nekom lose pokazala?
Na kraju ce 99% bit i7 3770 jer nema ni jedan i7 sa K oznakom tako da sam se odlucio za njega.

E, izvinte na kasnom odgovoru, ali sam i ja malo guglao, i iguglao da je ipak najbolja AsRock ploča - best buy -
Z77 Extreme4 - http://www.asrock.com/mb/overview.as...Z77 Extreme4

cena u BGD je 136e, ali ima zaista velike kvalitete: prvo to je naponska jedinica 8+4 faze što omogućava i pri overkloku dovoljnu stabilnost u napajanju CPU i RAM-a, zatim već dobro poznat grafički UEFI BIOS, pa ima pozlaćene japanske kondenzatore -Premium Gold Caps- izuzetan kvalitet, zatim neobično na zadnjem panelu ima Clear CMOs dugmence, PCI-E 3.0 podršku, podržava DDR3 2800+ (OC) MHz!

Pogledaj ovo : http://www.youtube.com/watch?v=iT1pTgU_N8c interesantno je.

Neko će reći Asus ima bolju naponsku jedinicu, da, ali je Asus i dobro skuplji. Koliko se razumem slična ploča AsRock je ASUS P8Z77V-Pro (koja ima i Wi-Fi podršku) a cena joj je 180e . Pa onda za tu lovu možeš uzeti i AsRock Z77Extreme 6 (172e), ali...

Naime poenta je da sa što manje uloženih para dobiješ što bolji kvalitet.
Dakle, to je trenutno "AsRock Z77 Extreme 4" -136e
:wave::cigar::happy::lupko:

Inače sam od ljubitelja Asusa prešao na AsRock jer su u ekspanziji po celoj planeti sa zaista odličnim kvalitetom i izvrsnom ponudom, o ceni ne želim da pričam, ljudi su svahtili šta je Svetska ekonomska kriza
 
Poslednja izmena:


Da dodam još ploča iz ponude AsRock-a:
Z77 OC Formula - http://www.asrock.com/mb/Intel/Z77 OC Formula/

Z77 Extreme3 - http://www.asrock.com/mb/Intel/Z77 Extreme3/

Kod nas ih još nema u prodaji,ali bi za prvu bila oko 200 - 220 e, a druga bi bila oko 100-120e. što opet i nije tako ne dostižno za kvalitetne MB Z77
 
Da,slažem se, ASRock dobro prati tržište i UVEK ima daleko bolje cene negoli Asus. Dobro, naravno da njihove ploče još nisu u ravni sa Asus pločama, ali su blizu. Tako da je definitivno Extreme4 ili Extreme6 varijanta najbolja za kupovinu.
 
Ko je uvoznik za asrock (to jest koga iscimavati da se ovaj model poruci) - Z77E-ITX
Ova ploca ima ono sto meni treba od storage veze, 2 sata 6gb, 2 sata 3gb, 1 mini sata za ssd i jedan e-sata na io panelu.
ddd.JPG
 
Kimtec i Pin, cisto sumnjam da ce ti bilo koja od tih firmi izaci u susret i specijalno za tebe naruciti plocu.
 
Da je neke srece bilo bi ih na stanju a ne da cekaju mene da im ja trazim komad.
 
Da li je neko mozda imao problem ili zna kako da resim problem sa cestim iskakanjem poruke da je cas ubacen dzek u liniju za mikrofon (pozadi) a odmah posle par sekundi da je izvadjen. Sa zadnje strane ploce nije nista prikaceno. Ploca je Extreme 4. Na plocu sam zakacio HD Audio dzek od kucista (postoji jos i AC97 dzek premda pretpostavljam da to nema veze posto je to za prednje konektore na kucistu). Imam instaliran BIOS 2.20 i zadnje Realtek-ove drivere od 19.06.2012. Treba mi informacija da li je to normalno ili da menjam plocu (iskljucivanje prikazivanja poruka u Sound Manager-u mi nije pravo resenje).
 
Nazad
Vrh Dno