Šta je novo?

AsRock h110m-dgs ,koji prosecor?

DZOSUA

Slavan
Učlanjen(a)
23.12.2013
Poruke
3,526
Poena
285
Ljudi na ovu plocu iz naslova koji prosecor savetujete da bude jaci od sadasnjeg Intel G4560,a da je oko 100 evra i da je intel?
 
Pa naravno da je intel, ne može AMD :D, To ti je soket 1151. Juri neki polovni i5 na KP, ili ovde na oglasima
 
E da zaboravih...da je nova,ne volim to polovno uzimati :)
Pa ako moze neki link od tih preporuka ;)
 
Zabranjeno je reklamiranje, a procesor možeš slobodno i polovan da kupiš. Posebno ako je korektna cena. Od novih vidim da ima za 107€ 9400f. To to je negde napribližnije cifri koju imaš (Mađari). Zaviši za šta ti treba (2 ili više jezgra).

  • Processor Base Frequency 2.90 GHz
  • Max Turbo Frequency 4.10 GHz

i5-9400F

Ponuda
 
@vladat1 Ploča ne podržava procesore 8000 i 9000 serije.

Što se tiče preporuke, i5 7400 i i5 7500 su skupi, a nisu mnogo jači.
 
u pravu si, nisam gledao ploču, samo soket
 
Pošto ne mogu više da editujem, da još nešto dodam. Dugo godina sam imao AMD prosecore. Tamo je samo soket bio bitan za zamenu prosesora. Ovo što Intel radi, u naradu je poznato kao "štro_jenje". Da je u tom času izašao Ryzen 5 1600, Intel me ne bi video dok ne promeni politiku, što u prevodu znači nikad :mad:
 
Hmmm gledao cene,skupe,a ne mnogo bolje...tako da ostajem po svim izgledima na ovom procesoru ;)
Ili da promenim plocu za neku noviju,pa onda prosecor...videcemo ;)
 
Sada je sve poskupelo. Ja bih se vozio na tome što imam, a u budućnosti bih išao na AMD. Sada imam MSI b150 moratar i procesor i5 6500. Ploča stabilno radi i u tom smislu sam zadovoljan. Da odpišem i to da je limitiran ram na 2400 Mhz. , ali što pobogu ne mogu da ubacim najnoviji procesor ako je odgovorajući soket :cool: Smeta mi i to što nema M.2 soket.
 
Vozis na tome sto imas dok se ne unormale cene pa prodas cpu i plocu i uzmes neki Ryzen 5 i B450 ili B550 plocu i miran si.
 
Aj onda obavestite ovde kad se cene unormale pa da vidimo sta mi je ciniti ;)
 
Nazad
Vrh Dno