Šta je novo?

ArenaSport Sport Klub i ostali sportski kanali

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel zna neko zasto rts nema vise prenose tenisa na hd kanalu?
 
Poslednja izmena:
To i mene interesuje?
 
Nadam se da se ovi likovi što kažu da je tenis gledaniji šale sa nama iskreno....

Zapravo tenis jeste ubedljivo najgledaniji sport na nasim prostorima u zadnjih nekoliko godina, tabela koju je forumas iznad tebe postavio nije bas prikladna, jer su tu rangirani samo najgledaniji pojedinacni prenosi nekih sportskih dogadjaja i svi su naravno emitovani na televizijama sa nacionalnom pokrivenoscu, medjutim ovde treba da bude naglasak na sadrzajima koji se emituju pre svega na specijalizovanim sportskim televizijama koje idu preko kabla.

Tenis gledaju zaista svi, od mladih do starih, preko zena i muskaraca, dok je fudbal ipak rezervisan za odredjenu grupu koju vecinom cine muskarci starosti izmedju 15 i 45 godina, to je neko tvrdo jezgro fudbalskih fanatika, naravno da je i to ogromna grupa, ali ipak nisu toliko brojni kao ljubitelji tenisa, medjutim deset puta su glasniji i daleko su lojalniji onome sto vole da gledaju, dok je tenis ipak samo trend koji ce slabiti kako Djokovic bude stario.

Sto se tice oglasivaca, tu je takodje tenis u mnogo vecoj prednosti u odnosu na fudbal, pricam samo o situaciji u Srbiji, da me neko pogresno ne shvati, postoji mnogo vise pauza u toku jednog meca i gledaoci retko saltaju kanale dok ne prodju reklame, za razliku od fudbalske utakmice gde se na poluvremenu svi prvo hvataju za daljinski, taj faktor kad se spoji sa gledanoscu tenisa kod nas, dovodi do velikog prihoda od prodaje reklamnog prostora na TV-u.

Biće loše za Arenu,ako se ABA Liga ugasi...

Da nisu razmišljali o FIBA Liga Šampiona ?

Kao sto sam ranije pricao, evropska kosarka je trenutno u tolikom haosu da je nemoguce predvideti sta ce se sve dogadjati narednih meseci, Arena ima dogovor da prenosi kvalifikacione turnire za Olimpijske igre, medjutim ugovori i dalje nisu potpisani jer FIBA ne dozvoljava da se to ucini sve dok ne isteraju neku svoju pravdu, stvarno postoji sansa da Srbija ostane bez organizacije jednog od ta tri turnira, isto kao sto postoje sanse i da se ABA Liga ili ugasi ili jos jednom potpuno transformise, medjutim takodje postoji sansa da se ugasi Evrokup i da njegovo mesto zauzme ta Liga Sampiona, kao drugo najjace takmicenje posle Evrolige, to bi bio nekakav kompromis izmedju dve zaracene strane, ali kao i u svakom biznisu, problem je nastao oko novca i eventualne podele prihoda od emitera i sponzora, ako ne dodje do dogovora, dve strane ce se naci na sudu i tek nas onda ocekuje jos veci cirkus koji ce dovesti evropsku kosarku u veoma neprijatnu situaciju.

Ne razumem investiciju u plej-of, razumeo bih da su otkupili predstojeće sezone, pa hajde da se upoznamo sa ligom tj. da PO posluži kao uvod u nešto novo na našim prostorima.

Ne razumem ni ja, imali su priliku da kupe isti ovaj paket koji je uzela Arena, ali im se tada francuska liga nije cinila nimalo atraktivnom, posle kad je usao novac u Arenu, jedna od prve tri kupovine im je upravo bio LNB Pro A, uz Premijer ligu i Ligu MX, jer im je to bila jedna od retkih interesentnih stvari dostupnih na trzistu, za koju su procenili da bi bila sasvim solidna investicija.

Par meseci kasnije, jedan francuski klub je doveo novog trenera i odjednom se naglo probudilo interesovanje za njihovom ligom kod ljudi u Srbiji, pre nekoliko nedelja saznao sam da SK stidljivo planira da kupi play-off, ali kad sam video na kojem se mestu na tabeli nalazi glavni razlog njihove zainteresovanosti, mislio sam da ce brzo odustati od te ideje, ali oni i dalje pokusavaju da nesto urade po tom planu i videcemo u narednih nedelju dana koliko su ozbiljni.

Veliki je rizik dati pola miliona evra na nesto sto ce se mozda zaista svideti gledaocima, a onda od naredne sezone vise nisi u prilici da taj sadrzaj nudis na svojim kanalima, vec ce to raditi tvoja najveca konkurencija, s druge strane moze da se desi da vecinu uopste ne privuce to sto gledaju, pa je onda i dobro sto vise nemas ugovornu obavezu da to prenosis na svojim kanalima, medjutim onda si bezveze bacio pare u bunar na to doigravanje, u svakom slucaju deluje dosta rizicno.
 
Poslednja izmena:
Tenis će se hvala bogu vratiti na svoje mesto kada se poreski obveznik Monte Karla penzioniše.
 
Tenis će se hvala bogu vratiti na svoje mesto kada se poreski obveznik Monte Karla penzioniše.
Ovakvo omalovazavanje tenisa kao sporta, samo zbog toga sto ne volis Djokovica, nije ti bas na mestu.
A ovi sa RTS-a kao da se trude da budu sto omrazeniji, na HD kanalu repriziraju serije rekordne gledanosti, a prenose daju na onim muljavim SD kanalima.

Послато са SM-T310 уз помоћ Тапатока
 
Tenis će se hvala bogu vratiti na svoje mesto kada se poreski obveznik Monte Karla penzioniše.

e4yu43A.jpg
 
Tenis će se hvala bogu vratiti na svoje mesto kada se poreski obveznik Monte Karla penzioniše.

Znam da nije ni forum ni mesto ali oduvek sam se pitao kakvi su ljudi kojima smeta gde porez placa i da li ga placa covek koji je mnogo vise uradio za imidz ove zemlje i naroda nego iko drugi od Nikole Tesle pa naovamo.

Stvarno treba da te je sramota, ti bi da si milioner sigurno potrcao da das pare Vucicu i ekipi da se uhlebe jos malo, nije im dovoljno.

O Novakovim humanitarnim delima kojih naravno nisi ni svestan jer nisu javna nema potrebe da ti pricam.

Od mene toliko necu nastavljati dalje na ovu temu...
 
Poslednja izmena:
Ako si mu rekao!

Послато са Redmi Note 3 уз помоћ Тапатока
 
Tenis gleda i staro i mlado,muško i žensko a fudbal samo oni sa pivskim stomacima[emoji2]i propalim tiketima.
Ма јок, ја имам пивски стомак али немам тикете и фудбал ме апсолутно не занима. Циљ сваког спорта је да једна страна победи и да они који то гледају навијају за једног од њих. Пошто ме не занимају енглески клубови, не видим много разлога да гледам рецимо Манчестер (било који) против Челзија и сличне утакмице. Да неко не би поменуо лепоту фудбала ... то је постојало у време док је играо Пеле, док су код нас били неки асови а ово данас је обична глупост и тежак прљав бизнис.

Ни домаћи фудбал ме не занима из очигледних разлога, једино утакмице (било које) наше репрезентације гледам. Као и Нолета али ме не занима да гледам нешто типа Федерер-Надал.
 
Jel ima jos neko ko ne gleda fudbal i ne zanima ga engleska liga, a voleo bi da se priključi temi?
 
Hahahahaha sa'će

Sent from my HTC One M8 using Tapatalk
 
Тема није о енглеском фудбалу него о Арени и осталим спортским каналима па може и о осталим спортовима да се пише а да се не воли фудбал. А пошто ја имам Арену, онда сам таман за ову тему. ;)
 
Finale kupa je odloženo zbog smrti fudbalera

Sent from my HTC One M8 using Tapatalk
 
Jel na svim hrvatskim Arenama piše "Uživo" kada su direktni prenosi? Pitam jer na ovim kod nas piše "Live".
 
Ne bih se reklo, prema tvojim postovima lako se da zaključiti da si u nekoj vezi sa Sport klubom ili "visiš" na njihovom forumu. Kako vam nije jasno, da ste sa vašim (ovde mislim na sve ono što je bilo prethodnih meseci, tviter odgovori, brisanje postova sa SK foruma, banovanje, postovanje na ovom forumu, omalovažavanje i vređanje ostalih članova benčmarka itd.) glupostima naterali ostatak ljudi da veruje makareni.

Pitanje za @makarenu da li možeš da se raspitaš da li Arena ima nameru da otkupi koledž fudbal, pošto sam čuo da su već završili posao?

Još jedan insajderski info je da su sa Arene testirali tržište za Tursku fudbalsku ligu i poslednja vest je da će i ona biti u fokusu.

Kada je u pitanju "njihov" forum, tamo ako si u uskom krugu prijatelja onda je dozvoljeno vrijeđati, omalovažavati i pljuvati sve druge koji nisu istog mišljenja. Ako uzvratiš - letiš. Kompleksi su čudo.

Iskreno, nadam se da je Arena zaista otkupila prava na Engleze, iako su meni draži Španci. A po rezultatima u evro-kupovima i kvalitetniji.
 
A ovi sa RTS-a kao da se trude da budu sto omrazeniji, na HD kanalu repriziraju serije rekordne gledanosti, a prenose daju na onim muljavim SD kanalima.


Dodje mi da posaljem mail sa pitanjem u vezi sa ne prenosenjem sporta na HD-u. Zivo me interesuje koji ce "pametan" razlog dati ako se uopste udostoje da mi odgovore.
 
Можда је у питању већа цена HD преноса? Или неки услов да морају да преносе више мечева по већој цени па све постане много скупо?
 
Mozda '**** li ga.
 
Prvi masters u Indian Wells-u su prenosili na hd, posle toga vise ne. Ali bitno da oni opet uzimaju kintu od pretplate, a mi da gledamo u sd koji kasni za flashscore-om.
 
Arena u utorak od 20.30 prenosi finale rumunskog kupa...

Zanimljivo.
Naime Arena je prošle godine prenosila Finale Portugalskog kupa,da bi ove godine prenosili kompletno takmičenje.
Vrlo vjerovatno je da su uzeli kompletno takmičenje za narednu sezonu.
Ja bih više volio da si uzeli Ligu Rumunije.

Da,finale jeste odloženo zbog smrti fudbalera Dinama iz Bukurešta,kao i svi mečevi ovog vikenda u Rumuniji.

@makarena možeš li se raspitati oko Rumuna,jesu li uzeli samo kup ili ima neka novost i oko lige? :)
 
Zanimljivo.
Naime Arena je prošle godine prenosila Finale Portugalskog kupa,da bi ove godine prenosili kompletno takmičenje.
Vrlo vjerovatno je da su uzeli kompletno takmičenje za narednu sezonu.
Ja bih više volio da si uzeli Ligu Rumunije.

Da,finale jeste odloženo zbog smrti fudbalera Dinama iz Bukurešta,kao i svi mečevi ovog vikenda u Rumuniji.

@makarena možeš li se raspitati oko Rumuna,jesu li uzeli samo kup ili ima neka novost i oko lige? :)


Može se dogoditi da su otkupili, verovatno kao dopunu programa ili popunjavanje slobodnih termina. :)

Ono što sam čuo je da je Arena otkupila prenose reprezentativnih mečeva Srbije u odbojci (Svetska liga, kao prošle godine).
 
Finale kupa Rumunije pomjereno za naredni utorak,tačnije 17.5...

Ako su otkupili Kup za narednu sezonu,potvrdiće ga kad budu prenosili finale.
 
Jok, već 2- 3 vikenda subotom u 16 ne puštaju nijedan meč.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Netačno. Svake subote puštaju minimum 3 meča od 16h. Ja juče gledao newcastle i malo prebacivao na sunderland

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Puštaju,ali samo jedan meč u terminu od 16h moze da bude na jednom od SK od 1-3.Ovi ostali mogu pošto nisu na satelitu.
 
Jel na svim hrvatskim Arenama piše "Uživo" kada su direktni prenosi? Pitam jer na ovim kod nas piše "Live".
Da. A na našem Sport Klubu1 piše Direktno a na hrvatskom Uživo.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno