Šta je novo?

Archos arnova G2

ma idi begaj imao sam flytouch bez 3g-a nikad mi nijedan problem sa aplikacijama nije imao, na marketu jedino nisam imao paid aplikacije zato što ih tada kod nas nije ni bilo. pirate bay ima sva rešenja čak i ako ima problema :D
 
Meni treba 3G tablet, ali su bile neke stvari potrebne da me ubede da ulozim vise :)

Nemam linkove, morao bih da trazim, istrazivao sam kada sam hteo da kupim. Znam da se neko cak na Archose zalio da naknadno instalirani market nece prikazati sve aplikacije, a na vise mesta sam nasao za SGT P1010 (jedan od razloga zasto je pobedio P1000). Mozda Flytouch ima instaliran dialer, folira se da je telefon, pa moze da skine i aplikacije koje je inace nemoguce skinuti?

A za bluetooth dodatak sam vec napisao, mislim da ne moze, bar ne bez hakova. Procunjaj po XDA pa vidi da li je neko omogucio (naravno, za izmene sistema ti treba root).
 
I jel na kraju neko pazario G2 da kaze utiske iz prve ruke :)

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk
 
ma neće ga niko svi čekaju da neko pazari prvi :D, svi su se izgleda ranije opekli
 
:D Nista onda ostaje da cekamo da se neko pecne :D :-devil-:
 
Evo ga 7c g2 u Merkatoru za 19.999din. I 90 para. Popust od 5000din. Pa kome treba...
 
Ja sam u svojim rukama drzao i svojim ocima video reklamni letak iz Metro gde 7c g2 kosta 11k i nesto dinara.
A takodje sam u metrou video de je cena za isti oko 20k din, pre nedelju dve.
Ne razumem ...
 
taj za 11k je rezistivni model, znam tačno na koji misliš pošto sam isto video. ali nije ovaj 7c G2 o kojem ovde pričamo jer njega još nema u metrou. meni je juče stigao najnoviji katalog gde je 7o IT ali Archos 13700din, što opet nije dobra cena jer ima froyo, lošiji ekran i duplo manje rama.
 
Ma ja planiram da kupim neki tablet...a ovaj mi je za sada najbolji...
Pa sad ako ga je neko u medjuvremenu kupio neka podeli sa nama utiske...lepo bi bilo :D
 
Ja sam nabavio 7 G2. Nemam sad vremena za neki opsirniji review, pa pitajte ako nesto izostavim.

Ovde cu napisati uglavnom razlike koje sam primetio u odnosu na Benchmark test, tako da bi bilo pozeljno i taj test procitati, da bi stvari bile jasnije.

Prvo bih hteo da napomenem je da nemam problema koji su se javili na Benchmark testu, a ticu se loseg digitajzera na uredjaju. Moj primerak sasvim normalno radi, preko celog ekrana, a osetljivost je na zadovoljavajucem nivou (u poredjenju sa Samsung Wave).

Uredjaj je lepo dizajniran, lepo lezi u ruci, jedino su spojevi (po "debljini" tableta) lose uradjeni i po tome se i vidi da je tablet iz nize klase.

Ekran
Najbitnija stavka na svakom tabletu, a na ovo uredjaju je u skladu sa cenom. Kao sto rekoh, ja nemam nikakvih problema sa digitajzerom, ali su zbog toga uglovi gledanja prilicno losi. Po horizontaloj osi i nisu toliko losi, ali po vertikalnoj i pomeranje od dvatesetak stepeni cini da uredjaj bude prilicno neupotrebljiv. Meni ovo i ne smeta nesto preterano, svestan sam sta mogu dobiti za ulozene pare, ali nekome bi mogao biti problem. Takodje, po testu sa Benchmarka, se vidi da su boje prezasicene, i da se gube detalji na slikama, opet, kod mene nije taj slucaj. Bolje receno, rezultat koji je vidljiv na benchmark testu je kao da je tablet nagnut nekih 10-15 stepeni po vertikalnoj osi, bar kod mene. Kada se pravo gleda na tablet, prikaz je sasvim normalan, nikako kao sa testa.

Hardware
je sasvim zadovoljavajuc, Rockchip 2918 (na 1GHz), Vivante GPU i 512MB RAM memorije su sasvim dovoljni da bez problema poteraju svaku aplikaciju i vecinu 3d igara. Stvarno nemam problema sa performansama ovog uredjaja. 7 G2 nema nijedan fizicki taster (sem za zaljucavanje i On/Off), sto moze biti problem u odredjenim situacijama. Kamera je front od 0.3 Mpixela, i dovoljna samo za video chat.

Software
Uredjaj ne dolazi sa mnogo preinstaliranih aplikacija, tako da je poseta marketu polazna tacka pri prvom susretu sa uredjejem... Well... kad bi bilo marketa. :)
Arnova uredjaji nemaju Android Market podrsku, vec preinstaliran Appslib, koji nikako ne moze biti zamena za market. Stvari se popravljaju instaliranjem dodatnih Marketa (Slideme, Aptoide...), ali i dalje se oseca potreba za oficijelnim, tako da cekamo custom ROM koji ce to omoguciti (ima ga u najavi). Music player je sasvim zadovoljavajuc, mada ja ga ne koristim skoro uopste, za slusanje muzike koristim kompjuter i mobilni kada sam u pokretu. Video player je ok, mada nije uspeo da pusti sve sto sam mu servirao, dok je alternativa u vidu MX Video Playera progutala sve, sa subtitlovima. 1080p video klizi bez problema.
E, sad dolazimo do problema za koji je potrebno objasnjenje iskusnijih Android korisnika. Elem, radi se o tome da je Top Bar (na kome se nalaze i preko potrebni volume tasteri) konstantno prisutan, sto predstavlja problem. Par primera: Aldiko (najnovija verzija) ne prikazuje tekst kako treba, tj. ne prikazuje zadnja dva reda upravo zbog top bara koji ocigledno posmatra kao fizicki deo uredjaja, a smatra da je ekran "veci" po vertikali (ili horizontali, zavisno od orijentacije) za visinu samog top bara, pa je prakticno neupotrebljiv. Ovaj problem nije prisutan u starijim verzijama, gde se problem moze resiti podesavanjem margina, koji u najnovijoj verziji ne radi kako treba.
Video player koji dolazi preinstaliran nema ovih problema jer u fullscreenu "sakriva" top bar, i prikazuje ga prilikom dodira na ekran, dok MX Player (koji, kao sto rekoh, pusta sve formate), top bar prikazuje konstantno, ali transparentno (ne vidi se crna pozadina, vec samo ikonice) a u pozadini je slika. Ostali playeri se ponasaju razlicito, neki imaju nesto kao overlay problem (treperenje bara), dok ga neki prikazuju konstantno, uz gubljenje jednog dela slike. Ako neko upuceniji moze da da resenje za ovaj problem, bio bih mu zahvalan.

Na uredjaj je instaliran Android 2.3.1 gingerbread, koji izuzetno brzo radi. Default browser nije toliko brz, tako da instalacija, recimo Dolphin HD browsera znatno popravlja situaciju.

Sve u svemu, odlican uredjaj za cenu. Da je malo bolji ekran (prvenstveno uglovi gledanja) bio bi savsen za svoju cenu.

Ako sam nesto ispustio, slobodno pitajte, ali pre toga procitajte pominjanu Benchmark recenziju, da se ne bismo ponavljali.
 
@Wolfy
Jesi li probao Skype, da li radi bez problema?
 
@Wolfy
Jesi li probao Skype, da li radi bez problema?

Jesam. Radi audio poziv i chat, ali video ne. Jednostavno se kamera zablokira. Ovi iz arctableta su upoznati sa problemom, pa ce mozda resiti problem u custom romu, kada ujedno dobijamo i market podrsku.
 
Aj javi ako budes nesto saznao ako bude proradio video na skype-u ili kada bude gotov custom rom sa market podrskom, da znam da ga ubacujem :)
 
Ajd da ne kvarim zurku, ali u cemu je tu veliki problem ako ne radi market?
Mislim postoji masa alternativa.
 
Ma generalno nije problem, ja sam sve sto mi je trebalo ubacio u G2 tako sto sam skinuo sa neta apk i prebacio na uredjaj, tako da nije nista strasno, ali opet lakse je nekako sve to odraditi preko marketa, plus sto neke apk ne mogu naci ovako zasebno da skinem sa neta (npr. Blic ili B92 aplikaciju) :)
 
Kad se jednom naviknes na market, nema ti povratka :) Poludeh sa Cyanogenmodom jedno vreme sa felericnim marketom... Verovatno je mogao da se sredi, ali je pravio druge probleme i vratio se na rootovani stock, dobio natrag market i mnogo je dobra stvar :) A i realno, naci svaki odgovarajuci apk moze da bude problematicno. Postoje resenja, ali market je apsolutno najbolje resenje.
 
Nije neki problem biti bez marketa, ali ima situacija. I ja sam jurio Blic i B92, sto bi bilo jednostavno da nemam Badu na cenjenom Wave-u. :), tako da sam cimao Android ortake :D.
Isto tako je problem kada nesto interesantno vidim tokom surfovanja, a sve vodi na prokleti Market (a dosta toga nema na alternativama). Cak sam postavio na komp SDK sa marketom, kao jos jednu alternativu.
 
Po meni, jedini realni minus mu je to što nema funkcionalnu kameru prilikom Skype video razgovora.
 
Molim vas potrebna mi je pomoc.
Kako da prikacim USB ili exsterni hard na njega i da li je to uopste moguce? I jos jedna stvar da li je neko uspeo da mu ubaci market?
Unapred zahvalan.
 
Trebao bi da ima mogucnost da vidi USB, ukoliko imas miniUSB-to-USB kabl. Nisam siguran da li moze da cita NTFS, ali ako moze, trebao bi da cita i eksterne diskove - pod uslovim da imaju svoje napajanje. Nece ti dati dovoljno struje za 2,5" prenosne diskove. Moze da cita USB Flash. Mislim da jos ne postoji nacin da pokrenes Market na ovom modelu, ali imas dosta zanimljivih alternativnih marketa.
 
Mozes li mi reci neke alternative koje rade? Hvala na predhodnom odgovoru. :smoke:
 
Pominjao sam mnogo puta razne alternative, saljem na PM.
 
Trebao bi da ima mogucnost da vidi USB, ukoliko imas miniUSB-to-USB kabl. Nisam siguran da li moze da cita NTFS, ali ako moze, trebao bi da cita i eksterne diskove - pod uslovim da imaju svoje napajanje. Nece ti dati dovoljno struje za 2,5" prenosne diskove. Moze da cita USB Flash. Mislim da jos ne postoji nacin da pokrenes Market na ovom modelu, ali imas dosta zanimljivih alternativnih marketa.

Kad smo već kod UISB, ima li neko rešenje da Galaxy Tab P1000 može da čita USB fleš memorije i da se kače tastature miševi ...?

(Ovo nije off-topic, u poruci se pominje Galaxy Tab ... :))
 
Realno, jes malo off :) Znam da je neko radio kernel sa USB OTG podrskom, ali ne znam da li je ikada zavrsen u potpunosti. Takodje, ako se dobro secam, morao si da uzmes adapter za P7500 i da mu dodas neznamnijasta kako bi imao vise struje, jer P1000 ne propusta struju na ovaj port, ili tako neka glupost. Mada, mozda gresim, mozda su nasli resenje oko toga, samo se ja ne secam vise. Bila je tema o tome na XDA, ako te zanima zakopaj malo.
 
jel izasao sendvic za rk2918? planiram da uzmem ovaj tablet, nije mi velika stvar sto nema videa na skajpu, s obzirom na cenu tableta, mada bi svakako bilo lepo da ga ima...najvise bi mi sluzio za pecanje wifi-a i surfovanje kao i gledanje spotova dok putujem... eventualno ljute ptice i tako neka igrica... ;)
 
Nazad
Vrh Dno