Šta je novo?

APU za HTPC i lagani 720p-1080p gaming

Drakensanger

Slavan
Učlanjen(a)
15.02.2011
Poruke
1,015
Poena
225
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5 12400f/AC Freezer 34 eSports
Matična ploča
MSI B660M Mortar DDR4
RAM
Kingston Fury 4 x 8 GB DDR4 3200 MHz
GPU
Asus ROG Strix GTX 1070 Ti
Storage
Samsung 970 Evo Plus 256 GB/970 Evo 500 GB
PSU
Antec EAG Pro 550W
Kućište
Bitfenix Ghost
Monitor
Dell 27" IPS S2722DC
Mobilni telefon
Motorola Edge 40 Neo
Pristup internetu
  1. Optički internet
Hteo bih da zamenim postojeći HTPC, pa da mogu nekad nešto od igara i na njemu da poteram.

Koji APU je najjeftinija kupovina za 720p gaming na 30 fps, a koji za 1080p gaming, na nekom srednjem nivou detalja u modernim igrama?

I koju mini-itx ploču preporučujete?

I da li mi je napajanje od 250 W dovoljno za to?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Mislim da ti jedino Zen 2 based AMD Ryzen 3 4350G i AMD Ryzen 5 4650G imaju smisla, sto vise FPS zelis to bolji RAM kupi. Ryzen 5 3400G ima graficku sa daleko vise shadera od te dve, ali je memory bandwith starved, a procesor je daleko gori, ima dosta los IPC kao i mem kontroler pa i da kupis skup RAM ne mozes da ga ga poteras na toj frekvenciji.

250W napajanje bi trebalo da je dovoljno. Sto se miniITX ploce tice, zavisi sta ti treba. Ja dok sam bio razmisljao o kupovini tako necega sam trazio 3 video izlaza, a to samo Gigabyte nudi. Generalno je njihova B450 ITX ploca OK, mada je njihova B550 daleko bolja(to vazi za sve B550 ploce u odnosu na B450).

Ne Ryzen based APU nemoj ni da razmatras, procesori su im preslabi, a memorijski kontroler jos gori, a i oni ne postoje u jacim konfiguracijama od 2 Buldozer module 4 thread, ipak ti treba bar 8 thread CPU u 2021.
 
Poslednja izmena:
Hvala na savetima.

Trenutno imam Athlon APU 5350, i OK je za neku laganu multimediju, ali se baš primeti nedostatak snage.

Mislim, jeste on četvorijezgarni, ali mi nekako subjektivno bolje performanse ima stari G530 pentium.

Ploča treba da ima samo jedan video izlaz i jedan PCI-E slot za Wi-Fi karticu, format mi je najbitniji zbog kućišta.

Realno će 90% upotrebe biti filmovi i serije, ponekad neka igra.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno