Šta je novo?

AppStore - kako naplatiti aplikaciju

1110

Slavan
Učlanjen(a)
14.02.2008
Poruke
68
Poena
309
Verovatno je neko vec imao iskustva.
Planiram da uzmem apple developer account i da pustimm app na store.
Neke delove applikacije bih naplacivao ali posto sam iz Srbije pretpostavljam da ima nekih zackoljica :)
Znaci zanima me:
1) Da li moram da imam firmu ili mogu da vrsim naplatu kao fizicko lice?
2) Da li kada neko kupi app to ide direktno na racun ili ide na neki "warehouse" pa kasnije kad se nakupi pare mogu da povucem na neki racun tipa pyoneer ili skrill?
3) I generalno ako je neko vec prodavao nesto na store-u bio bih zahvalan za bilo kakav 'tip' svaki savet oko naplate je dobrodosao.
 
Poslednja izmena:
Video sam te linkove ali sam hteo da vidim da li ima nekih svezih informacija.
 
Poslednja izmena:
На линку са СМУГ-а, имаш поруке које иду све до јула ове године, што ми се чини да је доста свеже и да генерално нема проблема да се врши наплата путем SWIFT преноса директно на твој девизни рачун.
Можеш да питаш покретача ове теме за додатну потврду: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?333979-Srpska-igrica-na-AppStore-u и ја исто могу да ти потврдим да је тако.
 
A ispisao sam ceo tekst na tu temu i tapatalk mi odsekao sve sem prve rečenice
 
Ono što mogu ka reći iz iskustva sa windows store jeste da moraš da imaš devizni račun kod nas u banci. Možeš biti i fizičko lice naravno. Oni ti uplate na račun pare nakon što uzmu pricenat. Za win je to 30%. A onda ti država Srbija uzme i svoj porez još toliko.
Ja sam skeptičan da to možeš da naplaćuješ iz Srbije jer apple i google su je zaobišli u širokom luku. Verujem da moraš da imaš devizni račun u nekoj EU zemlji i tamo da ti uplaćuju.
 
Nazad
Vrh Dno