Šta je novo?

Apple Watch

Series 4 više nema zvanično u prodaji ali vidim kod preprodavaca da je oko 100 EUR jeftinije od Series 5 u proseku, što je fina ušteda ako mene pitaš.
 
Pitanje, da li app za trcanje daje podatke za ascent i descent :) ?
 
Poslednja izmena:
Gledam buraz sad u engleskoj da mi uzme watch 5, pa me interesuje oko aktiva ije ecg da mu kazem da upari sst sa njegovim telefonom pa da aktivira tamo. Posle kad dodje u srbiju dal moze unlink pa da linkukem ja svoj i da nastavim da koristim ecg? Ili to ima da obrise sva podesavanja pa mora ponovo aktivacija?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Gledam buraz sad u engleskoj da mi uzme watch 5, pa me interesuje oko aktiva ije ecg da mu kazem da upari sst sa njegovim telefonom pa da aktivira tamo. Posle kad dodje u srbiju dal moze unlink pa da linkukem ja svoj i da nastavim da koristim ecg? Ili to ima da obrise sva podesavanja pa mora ponovo aktivacija?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Moze al da upari sa tvojim accountom na tom iphone. Aktivacija ecg u zemlji koja ga podrzava je vezana i za sam apple id, tako da kad jednom negdje aktiviras ecg tvoj apple id ce ga uvijek aktivirati bilo gdje i bilo kad.
 
Lepa informacija steta imam iphone 6 obican kao backup telefon. Moracu da vidim kako cu da resim to. Hvala za info.

Da li mora da stoji da je region accounta UK posto u uk kupuje.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Lepa informacija steta imam iphone 6 obican kao backup telefon. Moracu da vidim kako cu da resim to. Hvala za info.

Da li mora da stoji da je region accounta UK posto u uk kupuje.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ne mora. Ljudi su aktivirali bez problema u inostranstvu bez promjena regiona itd..Bitno je da se fizicki nalazi telefon u podrzanoj zemlji i spojen na neku mrezu u istoj, jer kolko sam shvatio radi provjere po geolokaciji. Neko je ranije pisao da nije morao cak ni ubacivati neku domicilnu sim karticu, aktivacija prosla i sa default sim karticom koju koristis u Srbiji.
 
Plan mi je sledeci, factory reset cu da uradim na burazerovom iphone xs i aktiviracu taj telefon sa mojim apple id nalogom. Dok je u UK, sa tim telefonom uparice sat kupljen u uk. Posle toga kad popali ecg na telefon i watch kolko sam ja razumeo u health backup sync flagovace se moj nalog da je ecg enable. Kad se vrati u Srbiju unlinkovacu njegov telefon linkovacu svoj i restor da uradim za health app. ECG treba da bude aktiviran onda po defaultu.

Probacu videcu pa cu da javim iskustva. Bar ovako sam se informisao.

Druga solucija da dodjem blize nekoj podrzanij zemlji, ne znam gde mogu da uhvatim hrvatski repetitor jer ecg se aktivira ako si nakacen na operatera podrzane zemlje plus ako je apple watch kupljen u zemlji koji podrzava ecg, gleda se serijski broj.

Uzas koja zavrzlama :D


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Ne mora. Ljudi su aktivirali bez problema u inostranstvu bez promjena regiona itd..Bitno je da se fizicki nalazi telefon u podrzanoj zemlji i spojen na neku mrezu u istoj, jer kolko sam shvatio radi provjere po geolokaciji. Neko je ranije pisao da nije morao cak ni ubacivati neku domicilnu sim karticu, aktivacija prosla i sa default sim karticom koju koristis u Srbiji.

Ovo mogu da potvrdim iz ličnog iskustva. Region na Serbia, srpska Telenor kartica u telefonu i telefon zakačen na WiFi u Beču. Po otvaranju Health aplikacije sama ponudi aktivaciju ECGa.
 
Eto, ne moze preciznija info. De nam samo jos reci da li je Telenor kartica u tom momentu bila zakacena na neku austrijsku mrezu?
 
Da, telefon je regularno bio zakačen na austrijski A1 u romingu. Doduše, i sam Apple Watch je bio kupljen u Austriji mada nisam siguran da je to preduslov za ECG, da se proveriti.
 
U usa kupljen, upaljen i aktiviran u srbiji, ecg radi...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja uradio u novembru


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja ECG nisam mogao da aktiviram dok nisam ušao u EU. Menjao sam ip adresu, jezik, region, ubacio drugu karticu i nikako nije mogao da se aktivira. Kada sam putovao u nemačku letos, ušao sam u Mađarsku. Palo mi je na pamet da aktiviram i bukvalno bez ikakvih problema. To je bilo u Julu prošle godine, tako da ni tada nije moglo iz Srbije da se aktivira sigurno


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Da javim samo da mi je uspeli ovo. Pairovo se watch sa iphone telefonom koji je bio nakacen na moj apple nalog u engleskoj. Uradio backup posle na njega, iphone moj u Srbiji pokupio health info i dozvolio mi ECG da upalim na satu kad sam ga pairovo.

Jedino ne mogu da upalim Irregular Heartbeat notification - AFib. Mada otom potom icicu uskoro van Srbije.

Overall lepo me je odusevio sat sta sve mogu preko njega da radim, mada ono najbitnije workoutz mi odlicno radi.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da si trebao na isti nacin aktivirati i afib
 
Koliko vam baterija izgura na petici?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni jedan dan. Punim ga kad se vratim sa posla i ne skidam ga noću. Uključen AOD stalno osim kad spavam.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Bedak, mislio sam da bar dva moze da sastavi [emoji20] Ne znam da li je cetvorka nesto bolja na tom polju, isti je cip, a aod mi nije nesto neophodan. Svaku noc punim telefon i airpods, jos samo fali sat [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bez aod mi je držao oko dan i po. To je maksimum. Sve ovo sa oko sat vremena aktivnosti kada se konstantno meri puls. Prilično žalosno ali navikao sam tako da mi nije problem. Amazfit GTR mi je držao više od 25 dana :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ma ne moze dva dana nikome sa AOD. Moras ga puniti svaku noc i to je to. Kod mene je AOD stalno ON i na kraju dana bude cca 20-25 %.

Probao sam sa AOD off i na kraju dana bude cca 50 posto, ali svejedno opet ga i ut tom slucaju stavljas na punjac jer nece moci izgurati cijeli sledeci dan. Al da AOD srce bateriju, srce. Ltpo 1 hz je sarena laza
 
Poslednja izmena:
Ja sam zadovoljan sa baterijom. Celu noc mi radi pillow za ovaj sleeping tracking. Posle toga ceo dan nosim, AOD, noise sve sto ima je upaljemo nista ne gasim da stedim. Naravno sat ipo u teretani sa vezanim airpods pro slusam muziku doduse koja je kesirana na satu, telefon ne nosim sa sobom.

U 21:26 mi je baterija bila 26%

Ja sam iskreno zadovoljan jer generalno ga skinem tad i za dva sata je ponovo pun.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Moj skinut pre 25h sa punjaca,autosleep aplikacija nocu bez AOD,danas ceo dan AOD,ukljuceno snimanje buke,wi fi off jer je telefon stalno u blizini,nisam danas koristio workout app,evo sad sam na 45% baterije,watchos 6.1.2 serija 5..ja mislim da je to sasvim ok
 
Bedak, mislio sam da bar dva moze da sastavi [emoji20] Ne znam da li je cetvorka nesto bolja na tom polju, isti je cip, a aod mi nije nesto neophodan. Svaku noc punim telefon i airpods, jos samo fali sat [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zasto bre punis airpods svaku noc? Ja sinoc nisam ni telefon punio :)
 
Stiže mi u sredu Apple Watch 5, pa ćemo se družiti na temi malo više :D Ne mogu dočekati.
 
Nece mi EKG “u mom regionu”. Wtf sta da radim, vidim pisali ste o tome?

Edit, vidim, moram da odem u neku podrzanu zemlju (sat je iz podrzane zemlje) pa kad aktivirarm radice.
 
Poslednja izmena:
Dva uslova moraju biti ispunjena. Da je telefon namenjen tržištu gde je ta opcija dostupna i da si fizički u nekoj od zemalja u kojoj je dostupna.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nazad
Vrh Dno