Šta je novo?

Apple ubeđuje iPhone korisnike - nisu vam potrebne futrole i maske, ali stvarno

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
59,557
Poena
1,385
iphone-je-izdrzljiv-i-bezbedan-telefon.jpg


Apple ubeđuje iPhone korisnike – nisu vam potrebne futrole i maske, ali stvarno​


Apple je još jednom odlučio da demonstrira koliko su njegovi iPhone telefoni pouzdani i izdržljivi prilikom upotrebe.

Kompletan članak: https://benchmark.rs/vesti/uredaji/...isu-vam-potrebne-futrole-i-maske-ali-stvarno/
 
Немам iPhone, али можда су данашњи телефони стварно доста издржљивији од оних пре 10ак година. Не бих да ризикујем са скупим уређајем, па тако имам и маску и заштитно стакло.
 
Šta kažu, tržište futrola 20 milijardi... Sunce ti, ne znam šta bih rekao. Ja sam neki vanzemljanin. Mrzim maske, mrzim futrole, ma sve što se stavlja na i oko telefona. Samo go telefon u mojim rukama. I tako se ponašam i sa iPhone-om ali i sa nekim od 55 evra. TO mi samo povećava i otežava ono što nosim u rukama. A šta ako ispadne? Pa ništa. Znam neke ljude kojima su se telefoni lomili sa sve maskama, futrolama, zaštitnim folijama i ostalim čudesima. A meni telefon još nikad nije pao. Tako da...
 
Plus vecina telefona bez maske mnogo klizavija u ruci
 
Ja uglavnom koristim S klasu samsunga... A gledao sa i kako ajfon korisnici imaju ostecenja na telefonima i to od obicniog stavljanja u torbicu gde su kljicevi.sitan novac neki bezvezni predmeti od kojih telefoni stradaju bez opreme. Novcanik koji mozda ima metanu kopcu sa ostrim vrhom... Koliko god oni reklamirali da imaju ovakva stakla onakava... Sve se ogrebe i najmanjom sitnicom. Sve je marketing i laz . A mogu da zamislim pad sta bi im uradio .. Evo i moj s23ultra koji nikad nije ispao i uvek u futroli i vidite sliku .. Nekad su mozda i futrole prejake.i desi se da prilikom skidanja ostete telefon . I ne znam kako je do ovog doslo a svakako ce mi smanjiti cenu prilikom prodaje. Ja bi voleo da mi samsung objasni kava je to boja koja se lako skida sa metala i to sama od sebe, a telefon sam platio masno da bi ovako izedao. Sramota zato. Prilikom iduce kupovine moram da pazim sta kupujem
 

Prilozi

  • inbound866505568863571176.jpg
    inbound866505568863571176.jpg
    446.7 KB · Pregleda: 61
Samo covek otvori KP i kuca bilo koj polovan iphone.....30% rezultata su ili zakljucani na icloud ili su razbijeni (sto prednje sto zadnje staklo) ili sto kaze kolega iznad mene cesto noseni sa maskama/futrolama sve vreme, a i dalje izgrebani po ramu. Bolje bi mi u kucnoj radinosti radili anodizaciju aluminijuma, nego epl.
Muka mi je od telefona sa staklenim ledjima. Em su magnet za otiske prsta, em su zbog tog stakla tezi nego sto bi mogli da budu, em sto se lome ko blesavi, em sto svi telefoni izgledom su toliko slicni da su postali najdosadnija stvar na svetu.
Kada bi krenuli da ih prave od nekih zanimljivih materijala pa bog da nas vidi.
Ima lepih plastika tipa delrin, ultem, peek.
Ili jos bolje kada bi krenuli da im prave barem ledja od npr. ugljenicnih vlakana ili stabilizovanog drveta ili kombinacije stabilizovanog drveta i drugih materijala.
Nesto u ovom fazonu:
image-6.png

how-to-stabilize-wood.jpg
 
Ma daj... kakav čvrsti telefoni. To je samo marketing kako bi se telefon što prije oštetio i kako bi što prije morao da kupiš nov. Ja imam Iphone 15 pro max i imam futrolu ali je stvarno neuporedivo iskustvo držati telefon sa maskom i bez maske. Kad stavim masku telefon se pretvara u tešku cigletinu. Bez maske je mnogo laganiji.
 
Vec 10 godina bez maske. HTC EVO 3d i LG G2 nisu izdrzali, S9+ neunistiv, ip od 12 pa do poslednjeg svi bez zastitnog stakla, bez futrole, retko su ispadali, obije se malo ivica ali neuporedivo su lepsi i laganiji bez svih tih zastita. Nema sanse da bi ikad vise nosio bilo kakvu zastitu na telefonu
 
Ja sam prošle godine po prvi put imao slučaj da mi telefon otkaže od pada. U pitanju je bio Realme 7 Pro, lagani plastikaner koji je počesto padao na ravno bez posledica, ali kad je nezgodno pao na neizlađeni beton, to mu je bio kraj. Pošto je bio tako manji i zgodno ležao u ruci, nisam hteo da mu stavljam silikonsku futrolu koja je došla u pakovanju i koja ga je činila nezgodnijim za držanje. Generalno držim futrolu na telefonima, pogotovo kad telefon ima stakleno ili metalno kućište jednostavno moraš, mnogo kliza iz ruke.

Apple stavi staklo na telefon sa svih strana pa kaže: "Ma ne treba futrola". Kad ti iskliza i razbije se, onda će da bude dođi vamo druže, da te ogulimo.

Što se tiče zaštitnog stakla, nisam fan i nikad ga nisam stavljao. Ne vidim mnogo logike stavljati staklo na staklo.

Generalno, koliko god pokušavaš da zaštitiš telefon, treba uvek imati u vidu da je to mala stvar koja se lako gubi i razbija. Stoga je najpametnije ne kupovati skupe telefone, oko 300 evra je po meni sweet spot. Ako ti je baš stalo da svima pokažeš kako imaš para, nosi brate nakit, trajaće ti mnogo duže.
 
nekome je 300eur puno da padne i razbije se
 
Apple stavi staklo na telefon sa svih strana pa kaže: "Ma ne treba futrola". Kad ti iskliza i razbije se, onda će da bude dođi vamo druže, da te ogulimo.

Što se tiče zaštitnog stakla, nisam fan i nikad ga nisam stavljao. Ne vidim mnogo logike stavljati staklo na staklo.

Generalno, koliko god pokušavaš da zaštitiš telefon, treba uvek imati u vidu da je to mala stvar koja se lako gubi i razbija. Stoga je najpametnije ne kupovati skupe telefone, oko 300 evra je po meni sweet spot. Ako ti je baš stalo da svima pokažeš kako imaš para, nosi brate nakit, trajaće ti mnogo duže.
Sve pogrešno - pa ekran je najskuplji deo svakog telefona. Konkretno za moj Honor Magic 5 Pro je, mislim, 450 eura. Ledja mogu da zamenim i za 20, mogu i lažna itd. Apple je konačno promenio dizajn pa je sada pozadi pravi "poklopac" baterije ali je i dalje 200 EUR (ranije su praktični menjali ceo tel) a ekran ko zna koliko je.

I sve u svemu, sta da radimo mi kojima trebaju dobre baterije i kamere, da se mucimo sa jeftinim Xiaomi-em? Moraju maske i stakla i to ima odličnih modela, posle ovoliko godina ja sam vala i navikao na njih.
 
Vrh Dno