Šta je novo?

Apple prosirio pristup AppStoreu na jos 33 drzave

yooyo

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
28.06.2005
Poruke
10,877
Poena
730
http://www.engadget.com/2011/07/22/apple-expands-ios-and-mac-app-store-into-33-new-territories-tuv/

Algeria, Angola, Anguilla, Antigua and Barbuda, Azerbaijan, Bahamas, Bahrain, Barbados, Belarus, Belize, Bermuda, Bolivia, British Virgin Islands, Brunei, Cayman Islands, Cyprus, Dominica, Ghana, Grenada, Guyana, Iceland, Montserrat, Nigeria, Oman, St. Kitts and Nevis, St. Lucia, St. Vincent and The Grenadines, Suriname, Tanzania, Trinidad and Tobago, Turks and Caicos, Uzbekistan, Yemen

Ne.. i dalje na nema na tom spisku.
 
No comment:(
Belorusija, osvedočena meka demokratije i tržišnog kapitalizma na spisku, a nas nigde. Počeću da verujem da ovo nije slučajno.
 
Dodali bi nas i Apple i PayPal i svi ostali odmah, samo da imamo normalne propise o slanju novca IZ zemlje.
 
Ma znam za jadac, ali se toliko iznervirah da sam morao da se izduvam:)
Kao što reče nickname, problem je do ovih naših zakonodavaca, pošto se kod nas plaćanje ka inostranstvu tretira skoro kao krivično delo, tj. imati račun u stranoj banci jeste krivično delo, pa zbog toga i PayPal nije još uvek kod nas.
Ali ne vidim u čemu je problem sa Apple-om???
Plaćanje ne ide preko PayPal-a, transfer novca bez strane banke kao posrednika nije problem! Ili jeste??
Ako ima ovde neki bankar neka napiše potanko u kom grmu leži zec i šta i ko treba da menja.
 
^ Zasto nam je onda dozvoljeno da kupujemo sa android marketa?
 
Pa i ja se pitam u čemu je problem sa App Store-om?
Za PayPal stoji da je problem u našem zakonu, ali što se tiče Apple-a ne vidim šta je prepreka???
 
Ako se ne varam, sa android marketa kupujes preko svog mobilnog operatera, tako da to nema veze sa ovom pricom.

A potpuno je drugo pitanje zasto nijedan operater jos nema ugovor sa apple-om... stvarno sramota, mi smo crna rupa za sve... Kada bi imao iphone/ipad preko nekog naseg operatera, 100% bi imao i apple store... te dve stvari idu zajedno. Ali mi ne mozemo da ispunimo osnovne uslove koje sve zemlje u regionu ocigledno mogu....
 
Sa Android marketa ne kupuješ preko svog mobilnog operatera. Ili napraviš google checkout nalog ili plaćaš direktno sa svoje kartice, kako god da ti odgovara. Paypal još nekako i razumem, ali zašto Apple radi ovako kako radi, stvarno ne znam.
 
Mozda ni ne znaju da postojimo :) neka neko posalje mejl Jobsu sa mapom Evrope :)
 
Anguilla ima 13500 stanovnika, mislim da u Bulevaru kralja Aleksandra sigurno živi dosta više ljudi :S

O zemljo Srbijo :(
 
Apple radi isključivo sa operaterima.
Kod nas je problem što ni jedan operater neće da im da procenat zarade po korisniku koji koristi iPhone, a to je jedan od Apple-ovih uslova.
To je samo jedan o problema komunikacije naših operatera i Apple-a.
 
Mislim da bi se oni vrlo lako dogovorili sa operaterima, pogotovo sto je VIP deo Vodofone mreze a doticni nudi iPhone u UK. Uostalom, evo i linka: http://www.vodafone.co.uk/brands/iphone/index.htm

Mislim da je ipak nesto drugo po sredi... posto nema ni Slovenije, ni Hrvatske u tom spisku. Kao sto ni Sony ne prodaje svoje Vaio modele nigde u zemljama bivse yu. Da li su ubedjeni da nece dovoljno prodavati da bi imali svoje prodavnice ili nesto trece... ne bih da lupetam u prazno.
 
Vip nije deo Vodafone mreze, odakle ti ta ideja?
 
Iz pominjanja vodafona u nekim vip reklamama. Wikipedia kaže da je vip strateški partner Vodafone-a.
 
OK.. i kako sada kupci Apple racunara u Srbiji mogu legalno da kupe OSX 10.7 ako ne mogu da se registruju sa svojim tacnim podacima? Da li se krsi neko pravilo ako se registrujes sa laznim podacima (da si stanovnik neke druge drzave) i sta se time dobija odnosno gubi?
 
Pre ce i u Albaniju da dodje Apple nego kod nas u Srbiju. Mislim da cemo se mi nacekati. A i ne kapiram ove nase operatere da nijedan od njih nece da drzi iPhone.


Tapa iPhone Talk
 
Pre ce i u Albaniju da dodje Apple nego kod nas u Srbiju. Mislim da cemo se mi nacekati. A i ne kapiram ove nase operatere da nijedan od njih nece da drzi iPhone.

Tapa iPhone Talk

Operateri gledaju kolika je traznja za tim modelima, iPhone jeste super telefon, ali koliko ljudi je stvarno spremno da ga uzme u odnosu na neki telefon koji je par puta jeftiniji :) i kako rece user vasic u drugoj temi iPhone je luksuz cak i u USA, a u Srbiji kojoj 90% populacije ima nekoliko puta manju platu u odnosu na USA najnoviji model iPhone-a je za vecinu misaona imenica :).
 
Operateri gledaju kolika je traznja za tim modelima, iPhone jeste super telefon, ali koliko ljudi je stvarno spremno da ga uzme u odnosu na neki telefon koji je par puta jeftiniji :) i kako rece user vasic u drugoj temi iPhone je luksuz cak i u USA, a u Srbiji kojoj 90% populacije ima nekoliko puta manju platu u odnosu na USA najnoviji model iPhone-a je za vecinu misaona imenica :).

Da ga ponude po ceni od 200-300 evra svi bi ga kupovali, jer smo mi takav narod. Nemoj da se zavaravas...

Ameri nece da daju 50-70 dolara za patike, a ovde svaki klinac daje po 200 ili 300 dolara za iste...

Da ne sirim pricu dalje, iPhone bi imao sjajnu prodju kod nas, da ga operateri ponude...
 
Operateri gledaju kolika je traznja za tim modelima, iPhone jeste super telefon, ali koliko ljudi je stvarno spremno da ga uzme u odnosu na neki telefon koji je par puta jeftiniji :) i kako rece user vasic u drugoj temi iPhone je luksuz cak i u USA, a u Srbiji kojoj 90% populacije ima nekoliko puta manju platu u odnosu na USA najnoviji model iPhone-a je za vecinu misaona imenica :).

Sve bi to bilo kul da kod nas high end telefoni ne koštaju po 300-400 eura na ugovor, naravno da bi i kod nas iPhone koštao kao u USA da ljudi uzimaju ugovore od 70-100 eura kao što ih uzimaju tamo, verujem i da košta koliko koštaju današnji high end telefoni da bi se super prodavao kao što se i drugi telefoni te cene prodaju.
 
koja smo banana drzava.. pola africhkih drzava ispred nas
 
Da ga ponude po ceni od 200-300 evra svi bi ga kupovali, jer smo mi takav narod. Nemoj da se zavaravas...

Ameri nece da daju 50-70 dolara za patike, a ovde svaki klinac daje po 200 ili 300 dolara za iste...

Da ne sirim pricu dalje, iPhone bi imao sjajnu prodju kod nas, da ga operateri ponude...

Sve ja to znam nista se za to ne brini :).

Bilo je neko predavanje Telenora, i ja se napravim budala i pitam : " Pre su se vrtele informacije da cete da ubacite u postpaid ponudu ZTE telefone i iPhone ". On je meni rekao sledece : " Naveli ste telefone koji ciljaju razlicitih grupu korisnika. Mi nasu postpaid ponudu biramo uvek na osnovu potraznje telefona na trzistu ".

Predavanje je drzao : Pjer Vučković, Technology Strategy and Coordination Area Manager, TELENOR d.o.o. Serbia.

Inace koliko stvarno ljudi ima potrebu da uzme telefon koji ce prvo u startu platiti 200 e preko ugovora i mesecno placati ~ 70 do 100 e, naravno ima ljudi koji ce moci u potpunosti da iskoriste taj paket, ali to je jako mali procenat. Vecina ce da ode kod nekog sanera ili u neku prodavnicu i da uzme najnoviji iP za malo vece pare bez ugovora.
 
@ays
Ovde se radi o AppStore i zašto ga nema kod nas, a ne o Apple Store.
Da Apple ima sa bilo kim ovde ugovor, čitaj sa operaterom, bili bi i mi na App Store spisku.
Dakle, App Store.
O njemu pričamo i na to si i odgovorio, i zato ti i kažem da je Hrvatska na spisku.
Apple Store nije niko pominjao.
 
Poslednja izmena:
@ays
Ovde se radi o AppStore i zašto ga nema kod nas, a ne o Apple Store.
Da Apple ima sa bilo kim ovde ugovor, čitaj sa operaterom, bili bi i mi na App Store spisku.
Dakle, App Store.
O njemu pričamo i na to si i odgovorio, i zato ti i kažem da je Hrvatska na spisku.
Apple Store nije niko pominjao.


Opet ne, jer da si pažljivije pročitao moju prvu poruku, video bih da sam se nadovezao na tvoju poruku, gde si pisao o iPhone-u i dogovaranju sa operaterima. U nastavku sam naveo nešto što je nevezano sa AppStore, jer tamo, koliko barem ja znam, se ne prodaje iPhone, nego aplikacije(ispravi me ako grešim).

Definitivno smo pomešali babe i žabe...
 
AppStore za zemlju je uslovljen regularnom prodajom iPhone-a u toj zemlji.
Prodaja u toj zemlji je uslovljena Apple-ovim ugovorom sa provajderima.
Ne znam šta tu nije jasno.
Ne znam šta si tu shvatio, i šta je tu pobrkano.
Ja i dalje pričam o stvari iz svog prvog posta, koja je i tema threada, a to je AppStore.
Ne vidim zašto ja tu treba da se vraćam na tvoj prvi post.
Do tvog posta, u kome me ispravljaš za Hrvatsku, NIKO Apple Store nije ni pomenuo.
To su jedine pomešane babe i žabe, koje ja vidim. :)
 
Ne znam zašto si uopšte osetio potrebu da objašnjavaš nešto što sam i sam napisao, davajući Vodafone kao primer?

Da li se iPhone prodaje preko AppStore? Ne.
Ti si vezao AppStore za iPhone a preko istog se prodaju iOS i Mac aplikacije, ne samo iPhone apps.
To meni nije jasno a to svakako ti ne možeš da mi objasniš.
 
Ima li neko uopste pojma koliko ima iPhone tlefona (sve verzije) u Srbiji?
 
Nazad
Vrh Dno