Šta je novo?

Apple Powerbook G4

dreamer

Čuven
Učlanjen(a)
26.07.2002
Poruke
154
Poena
619
Interesuje me, ako se zanemari cena, koliko je Powerbook upotrebljiv racunar i koliko se razlikuje od PC-ja? Koje su prednosti a koje su mane? Koliko je "bezbolan" prelazak sa PC na Apple platformu?
Interesuju me pre svega utisci vlasnika ovih racunara...

pozdrav!
 
Na prvom mestu zavisi od tebe koliko ce ti bolan biti prelazak sa jedne na drugu platformu. Recimo ukoliko se bavis CAD dizajnom ili je tvoj rad na racunaru vezan za neku aplikaciju kojom si "osudjen" na PC (ili jos bolje windows) onda ti je prelazak veoma neisplativ. Naprosto, te aplikacije ne postoje za Mac-a.
Ukoliko se bavis bilo cime drugim: programiranjem, ukoliko ce ti masina sluziti kao tipicna kucna (dvd-divX, mp3, office, internet....) mac je za to smisljen, stvari su intuitivnije, lakse za nauciti. Dalje: prelom, obrada videa, fotografije, sta god mozes da radis na PC-u mozes i na macu.
Samo sto tu postoji jedna caka a zove se softver. Njega je 10 puta teze naci nego za PC-a, sto je i razumljivo s obzirom na zastupljenost apple platforme kod nas. Izvor "nalazenja" ti je isti kao i kod PC-a ;-), sve sto postoji moze da se nadje.
Sto se tice igrica, oko 50% naslova koji izadju za PC izadju i za maca. Samo sto je ista situacija kao za softver, jako tesko naci kod nas, pa isto imas alternativne metode.
Trebao bi da znas takodje da su davno prosla vremena kada je mac bio brzi od ekvivalentne PC platforme, jednostavno nije. Ali mac se ne kupuje zbog brzine. S druge strane, sam OS je napredniji i od Viste koja ce tek izaci. Antivirus softver neces ni videti.
I na kraju ostaje ti samo da se sam saberes. U mom slucaju "dozivljaj" rada na "think different" racunaru je prevagnuo nad gore nabrojanim nedostacima (i cenom koja je naravno dosta veca nego za PC) i ja se nisam pokajao ni sekund.

Eto toliko, ako ti trebaju detalji, pisi
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno