Šta je novo?

Apple Newton

dusxan

Slavan
Učlanjen(a)
04.06.2007
Poruke
954
Poena
330
http://oldcomputers.net/apple-newton.html

Nedavno sam na amazonu procitao misljenja nekolicine vlasnika pda,
koji kazu da su stari monohramtski pda , bez glomaznih oseva i sarenih ekrana koji jedu bateriju mnogo bolja stvar. evo jednog od pomenutih.
 
A ti bas odabra najgori :) Taj je po svemu bio prilicno los. Taj je iz doba kada Apple bas i nije imao kompas.
 
Tebe bi i Trabant podsetio na ST-a.
 
pa zar Palm nije bio kao ST: single tasking. sve ostali su imali multitasking.
 
Palm je u to vreme bio u vlasnistvu neke jako opasne sekte. Zato, mozda, nisu uspeli na trzistu.
 
Mozda taj uredjaj nije ni mogao da zazivi jer se pojavio u pogresno vreme. Cini mi se kao da je imao potencijal, ali nisu tad ni mobilni procesori bili nesto, nije bilo wifi-a (barem ne ovoliko). Malo je i glomazan i danasnji telefoni su i zbog toga dosta primamljiviji.
 
Izgleda da mu je preoznavanje rukopisa radilo vrlo pouzdano :d

 
Poslednja izmena:
^ otprilike kao 5 godina kasnije na Microsoft Tablet PC-ju ;) :p
 
Mozda taj uredjaj nije ni mogao da zazivi jer se pojavio u pogresno vreme. Cini mi se kao da je imao potencijal, ali nisu tad ni mobilni procesori bili nesto, nije bilo wifi-a (barem ne ovoliko). Malo je i glomazan i danasnji telefoni su i zbog toga dosta primamljiviji.

U pripncipu , takvim uredjajima treba samo e-mail klijent imho.
Ja na novim uredjajima task manager koristim da ugasim taskove ako broj taskova poraste vise od 1.

Da, ovaj Newton izgleda nije imao dobro prepoznavanje rukopisa, znam da su se te stvari usavrsavale
u hodu
 
U pripncipu , takvim uredjajima treba samo e-mail klijent imho.
Ja na novim uredjajima task manager koristim da ugasim taskove ako broj taskova poraste vise od 1.

tebi nije lako :)

Stvarno ne vidim poentu "multitasking" uredjaja koji radi samo ako mu gasis sve osim jednog :)
 
Ne nalazim da je multitask neophodan , a za te male racunare
sa 2'' nije ni zgodan ni prikladan. S tim u vezi mi je
zao sto nikad nisam isprobao PalmOS koji je Milan pomenuo
jer je bilo povoljnih modela a programa je bilo pregrst
i svi su ih hvalili

/Ja razumem da je recimo revolucionarno bilo
kada se i FTP pojavio na pocket uredjajima pa dok se
dokument npr. aploaduje ti vec radis na drugom,
ali meni generalno sem imejla ne treba to/
 
Nazad
Vrh Dno