Šta je novo?

Apple Mini not charging

shades

Slavan
Učlanjen(a)
18.02.2006
Poruke
170
Poena
345
Dakle kao što stoji u naslovu, od jutros neće da puni preko kompa, samo stoji not charging. Probano na dva pc-a, prednji i zadnji usb portovi. Takođe sam pokušao reset all settings na ipadu, na oba kompa je čista instalacija wina i sve radi uredno. Nemam zidni punjač, odnosno imam samo američki. Guglanjem sam dobio savjet tipa, kupi novi. Forumaši pomagajte, jer će me brat ubiti :d
 

Ok za ovo, ali mene zanima šta nije uredno, pošto se ipad punio mjesecima potpuno normalno preko usb-a. Na netu kažu da usb ne može da isporuči dovoljno struje, ali kako je do sada radio, i nemoguće da na dva različita kompa bude isti problem. Mora biti do uređaja...
 
ako koristis non apple kabl onda definitivno on pravi problem pa kupi originalni.
moj iPad nije hteo da cuje za usb 2 dok sada preko usb 3 porta puni bez problema.
 
ako koristis non apple kabl onda definitivno on pravi problem pa kupi originalni.
moj iPad nije hteo da cuje za usb 2 dok sada preko usb 3 porta puni bez problema.

Kabal je originalni. Evo sada nakon sat vremena punjenja prikazuje (kada se iskopča) da je napunio na 78% sa 56%, mada kada se kao puni i dalje stoji not charging. Mystery
 
hmm, cudno je sto se desilo iz cista mira ali svakako treba vise struje da bi se punio iPad preko usb-a.
da ne bi dobio batine od burazera najbolje je da kupis adapter za taj americki punjac i punis iz zida, mislim da je oko 200 rsd.
 
Moj ipad se nikada nije mogao puniti preko racunara ( Ipad 2, Ipad mini retina, Ipad Air...) Nista od toga se ne puni na racunaru...
 
Koliko ja znam ovo radi samo sa novijim Asus plocama koje podrzavaju ovu opciju...A sto se tice, bezbedna je...asus je fabricki dodao tu mogucnost...
 
Ima i za msi na njihovom sajtu, iste namene
 
Ok, samo da ne bude zabune...ploca mora da podrzava ovu opciju... :)
 
Pise za sve maticne ploce.. Znaci radi na svim racunarima... Samo me buni to ubrzanje, da ne ostecuje MBO?
 
Nisam znao, ali ako je tako...onda je dobra stvar za brzinu punjenja, ali losa po zivot baterije :)
 
Nazad
Vrh Dno