Šta je novo?

Apple M1/M2/M3 - MacBook Air i Pro

tigi imaj u vidu da neki jeftini usb-c na lan ne rade sa ruterom i da kupiš online gde imaš opciju da vratiš bez pitanja. Takođe neki jeftiniji USB-ć na hdmi imaju ograničenje u smislu refresh rate i rezolucije koje je niže od drugih. Ja koristim BELKIN USB-C do 2.5 Gb Ethernet adapter i apple digital av multiport adapter za hdmi.

Ti želiš sve to u jednom uređaju i da radi kako treba. Samo dobro testiraj ipak
 
Koji bi usb-c adapter preporučili za M2 Air, da ima hdmi i lan port?

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! RSD702.07 49%OFF | 8 In 1 USB C Hub Type C 3.1 To 4K HD Adapter with RJ45 SD/TF Card Reader PD Fast Charge for MacBook Notebook Laptop Computer


Ovaj koristimo mesecima i ja i moj drug. Bez greske radi!
 
M2 air kosta 1200€ u istyle i to je odlicna cena. Nema potrebe pljuvati radi pljuvanja.
Deal jeste dobar, ali standardno imaju samo 1-2 komada dostupna. Zasto skoro ni jedan nema na stanju vise, neka mi daju opciju da porucim, nema veze, cekacu da dobiju na stanje..
 
Nazalost na odmoru sam i nisam poneo Macbook :(. Mozes skinuti besplatno i probati narednih 14 dana (free trial). Ja sam prvo tako probao da li rade i kako rade igre.
 
Je l' moguce CS2 probati na M-u, malo sam na YT pogledao, ali izgleda da ne vredi, niti je u planu za Apple.
 
Jel koristi neko Full HD monitor sa Macbook-om?

Uzeo bih neki 24" monitor, razmišljam o nekom modelu iz Dell Ultrasharp serije, ali nailazim na internetu na priče da Full HD i macOS ne idu baš zajedno.
 
Jel koristi neko Full HD monitor sa Macbook-om?

Uzeo bih neki 24" monitor, razmišljam o nekom modelu iz Dell Ultrasharp serije, ali nailazim na internetu na priče da Full HD i macOS ne idu baš zajedno.
Dobro su ti rekli, uzmi barem 2K ako možeš. Ako ne, može i Full HD, nije kraj sveta ali nije to to.
 
Jasno, ostaje samo pitanje koliko će biti komforno koristiti 2K na 24". Brine me da ne bude sitno 😁
 
Je 'l postoji neki thunderbolt na 10 Gbit LAN, dock ili adapter a da radi na M procesorima?
Sve što sam našao radi samo na starim Intel macovima
:|
 
Jasno, ostaje samo pitanje koliko će biti komforno koristiti 2K na 24". Brine me da ne bude sitno 😁

Mislim da će dosta neugodnije biti full hd na 24 sa Mac-om. Ja sam se na poslu vratio na PC baš zbog toga. 2k na 27" je prihvatljivo, ali i to nije bilo idealno. Ne koristiš 1:1 svakako.
 
Je 'l postoji neki thunderbolt na 10 Gbit LAN, dock ili adapter a da radi na M procesorima?
Sve što sam našao radi samo na starim Intel macovima
:|
QNAP TB 2 10GBe LAN
Provereno radi i to odlično, lično sam ga koristio, ali sam ga prepakovao u aluminijumski case gde se pasivno hladio, pošto se dosta greje i ventilator non-stop urla, da je nepodnošljivo.
 
Hvala (y)

Prelistao sam dosta toga po forumima i svi imaju rešenje za intel a ni jedan nisam našao potvrdu da radi na M
 
Je l ima nekog da podeli iskustvo sa M3 Pro, jos bi bilo bolje ako je presao sa M1Pro pa da podeli iskustva.
 
Je l ima nekog da podeli iskustvo sa M3 Pro, jos bi bilo bolje ako je presao sa M1Pro pa da podeli iskustva.
I mene ovo interesuje. Za sad sam na M1 Air, zna u poslednje vreme kad se rvem sa dosta tabova i 2 browsera da memory pressure ode u crveno (base model, sta ces), a dzep me nesto svrbi za M3 Pro iskreno, mada za moj usecase i deluje ko overkill.
 
Nema smisla upgrade sa M1 Pro na M3 Pro, osim ako bas ne radis nesto gde M1 Pro ima vecih problema, sto je mala sansa (neka ozbiljna video obrada 4-6K videa i slicno)
 
Nema smisla upgrade sa M1 Pro na M3 Pro (ako si na 16GB rama), osim ako bas ne radis nesto gde M1 Pro ima vecih problema, sto je mala sansa (neka ozbiljna video obrada 4-6K videa i slicno)
Pa konkretno M1 Pro mi odlicno radi, razlog sto bi ga prodao jeste sto imam kupca za njega i sto verovatno za 2 godine bi ga i teze prodao, za sad sam na 170 ciklusa sa baterijom. Vise zbog toga razmisljam da mi je isplativije sad da ga prodam i dodam za M3 pro, nego da ga prodajem za 2 godine.
 
Zarobices vise para u laptopu nepotrebno, sta znam. Mac nije tesko prodati, samo pitanje koliko para ces izgubiti u ta dva slucaja, verovatno slicno.
 
Cenim da u naredne dve godine M1 Pro nece nesto preterano vredeti i ko bude uzimao tada laptop ce se pre odluciti da ide mozda na M2 ili M3, generalno je isplativije iz mog ugla gledanja, kako god okrenem gubim pare a mozda i zenu :ROFLMAO:
 
Razlika obicno ostaje priblizna vremenom izmedju modela. Koliko bi te izasao upgrade? Racunam ako je do 400-500e ima smisla finansijski, inace mozes vise izgubiti sa M3pro za 2 godine.
 
Poslednja izmena:
Hvala (y)

Prelistao sam dosta toga po forumima i svi imaju rešenje za intel a ni jedan nisam našao potvrdu da radi na M
Postoje i dobri konverteri (nisam ih ja probao, ali sam pročitao da dobro rade) koji su pasivno hlađeni i to mora da ti bude broj 1, kad/ako budeš kupovao, jer se čip greje do usijanja i svako aktivno hlađenje je loš izbor, jer ventilator radi 24/7, mali je, vrti se jako brzo i pravi nenormalnu buku, koja će na kraju da te izbaci iz takta, kao što je kod mene bio slučaj, pa sam ga prepakovao u malo veće aluminijumsko kućište, da se tako hladi.
 
Razlika obicno ostaje priblizna vremenom izmedju modela. Koliko bi te izasao upgrade? Racunam ako je do 400-500e ima smisla finansijski, inace mozes vise izgubiti sa M3pro za 2 godine.
Pa morao bih dodati 1000-1100€, pricam o 16". Nego kad pogledam realnije ne dobijam nesto puno vecu brzinu za ulozeni novac, samo cu dobiti nov racunar
 
Razlika obicno ostaje priblizna vremenom izmedju modela. Koliko bi te izasao upgrade? Racunam ako je do 400-500e ima smisla finansijski, inace mozes vise izgubiti sa M3pro za 2 godine.
Ja sam koristio M1 mini i uradio upgrade na M2 Pro.
Razlika?
Ima je, ali kad podvučem crtu, nije bilo vredno dati oko 500€ za to. Apple daje na kašičicu performanse sa svakim upgrade-om, po meni ima smisla raditi upgrade skokovito, kroz bar 2 generacije, a ne sa bliskih generacija, ne dobija se toliko, koliko se plati upgrade.
Eto, možda sam bar malo pomogao u odluci.
 
Nazad
Vrh Dno