Šta je novo?

Apple M1/M2/M3 - MacBook Air i Pro

Koliko vidim, ima i Brave browser za M1 mac, takodje nativan...on je mozda i najbolji browser sada...izbacili su i Brave search, koji radi poprilicno brzo... :)
 
Primetio sam da Mac Mini M1 ne voli da stoji na drugim uredjajima ili na materijalima koji nisu drvo. Kao da ima neke senzore za to, u sta sumnjam.

Kada stoji na drvenom stolu, apsolutno je hladan na dodir sa gornje strane kucista.

Kada stoji na metalnom hubu, vruc je na dodir sa gornje strane kucista, cak i ako on hub dodiruje onom crnom plastikom sa donje strane. Mislio sam da se mozda vise greje jer se kub napaja kroz usbc, ali to nije slucaj. Probao sam sa ugasenim hubom i ista prica je u pitanju. Mac Mini M1 ne voli da stoji na njemu, pa to ti je.

Sada cu probati kakva je situacija kada je hub na njemu.

Kako se ponasaju vasi M1 Mac Book Air i Pro? Da li se greju iz nekog razloga ako stoje na nekoj odredjenoj podlozi?
 
Nemam ga, na zalost, ali meni deluje da su to osnove termodinamike i sta kako provodi toplotu.
 
Napravi drveno kuciste za HUB cnc masinom.... :D
Em ce lepse izgledati, em se nece pregrevati :D
 
Primetio sam da Mac Mini M1 ne voli da stoji na drugim uredjajima ili na materijalima koji nisu drvo. Kao da ima neke senzore za to, u sta sumnjam.

Kada stoji na drvenom stolu, apsolutno je hladan na dodir sa gornje strane kucista.

Kada stoji na metalnom hubu, vruc je na dodir sa gornje strane kucista, cak i ako on hub dodiruje onom crnom plastikom sa donje strane. Mislio sam da se mozda vise greje jer se kub napaja kroz usbc, ali to nije slucaj. Probao sam sa ugasenim hubom i ista prica je u pitanju. Mac Mini M1 ne voli da stoji na njemu, pa to ti je.

Sada cu probati kakva je situacija kada je hub na njemu.

Kako se ponasaju vasi M1 Mac Book Air i Pro? Da li se greju iz nekog razloga ako stoje na nekoj odredjenoj podlozi?
Imao sam M1 mac mini neka 2 meseca i isto se ponasao, na radnom stolu hladan kao spricer, na satechi hub-u je umeo da se zagreje ali vrlo blago s obzirom da je bila zima pa je u prostoriji bilo prilicno hladno uvek, ali da, postojala je razlika.
Sad poslednja 2 meseca koristim MBP M1 i tu vec ne primecujem nikakvu razliku na cemu god da stoji, mada je uglavnom ili na stolu ili na krilu i uvek je hladan sta god da radim (Doduse ne bavim se video obradom pa ga ne maltretiram previse, ali posto radim it consulting imam neke virtuelne masine u parallelsu otvorene manje vise uvek i milion tabova otvoreno u 2 browsera, i nikad jos nisam cuo ventilator)

@probotzor btw pogledao sam tvoju recenziju za m1 mac mini. Profesionalno, smireno, prijatno za slusanje. Bravo :)
 
Najjaci Intel i9 iz Pro 16" (i9-9980HK) nije mogao bez stucanja da pusti 8K 60fps kada se setim, i 4K je morao iz Safarija, i uz ozbiljno urlanje. Sada sam probao na M1, glatko ide preko Chrome-a. Strasno kako radi ova masina, sve je momentalno i glatko. Chrome pogotovo. Na intelu je uvek Safari malo bolje radio.
Mala ispravka 8K 60fps ipak malo gubi frejmove, 4K 60fps je skroz glatko. Zanimljivo Safari ne nudi opciju 8K iako snimak ima, a na Chrome-u se moze ukljuciti.
 
Napravi drveno kuciste za HUB cnc masinom.... :D
Em ce lepse izgledati, em se nece pregrevati :D
Imam onaj Hagibis hub, samo OEM varijantu sa Alibabe, koje se slaze sa dizajnom Mac Minija, tako da ne moze bolje od toga da izgleda :D

@Ixinho

Znaci ista prica. Pretpostavljam da su od istog materijala i moj hub i taj Satechi.
 
Probao sam i kada je hub preko Mac Mini-ja. Za cudo, manje se zagreje kada je hub na njemu, nego kada je on na hubu. Cim hub pomerim sa strane, ohladi se potpuno i bude hladan na dodir. Hub je sve vreme ukljucen i kad je ispod i kad je iznad i kad je sa strane.

Blago grejanje kada je hub na njemu, pa ga skroz poklopi razumem, ali mi uopste nije jasno zasto se greje kada je on na hubu i nista ga ne poklapa. Kakvu on razliku vidi izmedju stanjanja na hubu i stajanja na stolu, bas ne razumem...
 
Skoro svi novi filmovi su đubre, bez obzira na rezoluciju :d

@Ixinho Je l' tvoj MBP 8GB ili 16GB model?
MBP 8/256. Prodao sam minija sa 16gb i za taj isti novac uzeo mbp od 8, a pre toga sam testirao svaki scenario koji mi treba posao i video da m1 tako lepo radi swap da mi apsolutno sve radi identicno i na 8 i na 16.
 
Bilo bi ekstra da portuju native linux na m1 mada ne znam kako napreduje asahi linux
 
Je l može na ovim računarima da se instalira office od "drugara"? I kakava je generalno sa tim, je l su komplikovane instalacije kao na ubunutu (meni bar jeste), ili je klasika kao windows?
 
Kao na Androidu, app store...
 
Je l može na ovim računarima da se instalira office od "drugara"? I kakava je generalno sa tim, je l su komplikovane instalacije kao na ubunutu (meni bar jeste), ili je klasika kao windows?
Može, ja imam upravo taj, najnoviji, radi najnormalnije.
Instalacija kao kod Win-a.
 
Može torrent da se ima na njemu? Znam da na ajfonu ne može
 
Može, imaš npr. mikro torrent ili deluga za macOS
 
Nazad
Vrh Dno