Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Dobro su se setili ;)

TT by Galaxy S
 
Sad vec ne znam. Tad je izasao beta 6 sa bagovima i oni najavili za sutra final. Ne mogu probleme da srede dva meseca pa nece ni za jednu noc
 
Koristim beta 6 i nisam primetio neke krupnije bagove (što ne znači da ih nema)? Ti si sigurno upućeniji u materiju, jer koliko sam shvatio iz tvojih ranijih postova, da si programer? Reci mi molim te koji su to bagovi, da ih pokušam uočiti?
 
Najveci je kad iz notifikacija prebaci na prvi post a ne na prvi neprocitani. To mi najvise smeta.
Kakav crni programer :D. Pogresno si cuo
 
Najveci je kad iz notifikacija prebaci na prvi post a ne na prvi neprocitani. To mi najvise smeta.
Kakav crni programer :D. Pogresno si cuo

Da tačno, to sam i ja primetio, ali sam mislio da sam ja nešo "čačnuo" u podešavanjima ;)

Izvini onda na mom pogrešnom utisku o tebi :)
 
Šta je sve potrebno, za početak, da bih mogao da pravim teme za određeni ROM?

Ne zanim me puka izmjena par ikonica ili wall-a već duboko zalaženje u sistem i mijenjanje svega i svačega :)

1. Test telefon sa ROM-om
2. Android SKD
3. PS
4. Živci i strpljenje
5. ...


?
 
Šta je sve potrebno, za početak, da bih mogao da pravim teme za određeni ROM?

Ne zanim me puka izmjena par ikonica ili wall-a već duboko zalaženje u sistem i mijenjanje svega i svačega :)

1. Test telefon sa ROM-om
2. Android SKD
3. PS
4. Živci i strpljenje
5. ...


?

Kako mislis sta ti treba? Ja cu da ti nabrojim sta ti sve treba i opet ti nista nece znaciti. Moras da sednes, procitas, vidis kako to sve funkcionise...da ima guide svi bi to radili...
 
^^Za početak, daj šta treba da čitam.

Otrpilike znam u šta se upuštam :) Iz tvog intervjua sam skapirao da nije ni malo lako ali eto, odavno pratim xda po tom pitanju,a sad imam vremena da probam kako sve to funkcioniše...
 
Dajte neki predlog za launcher. Lp izgleda umro. Adw umire? Go launcher ex nije bash fluidan kao adw ex. Nemus je brz al mi se ne svidja, bash je ogranicen sa editovanjem.

Dajte neki predlog, nesto slicno opcijama adw -u.

Sent from my Optimus 2X using Tapatalk 2 Beta-5
 
Poslednja izmena:
^^Za početak, daj šta treba da čitam.

Otrpilike znam u šta se upuštam :) Iz tvog intervjua sam skapirao da nije ni malo lako ali eto, odavno pratim xda po tom pitanju,a sad imam vremena da probam kako sve to funkcioniše...

Trazi na Google prvo kako se radi decompilinig i compiling android apppsa
 
Koristim trenutno Apex, ali njega mozes instalirati samo ako imas ICS. Brz je, lep i ne vuce mnogo RAM-a

Xperia Neo ICS - Tapatalk 2
 
Samo da javim, TT 2 radi na 2.2. :-D
 
Poslednja izmena:
Dajte neki predlog za launcher. Lp izgleda umro. Adw umire? Go launcher ex nije bash fluidan kao adw ex. Nemus je brz al mi se ne svidja, bash je ogranicen sa editovanjem.

Dajte neki predlog, nesto slicno opcijama adw -u.

Sent from my Optimus 2X using Tapatalk 2 Beta-5

Ja sam ih sve probao, (osim onih koji su za ICS i onaj modifikovani Samsungov) i ADW mi je najbolji, sasvim dovoljno opcija za mene, skrivanje status bara, menjanje velicine dock ikonica, brz, fluidan..
 
Go launcher ex mi najvise odgovara.. ostali jesu fluidni ali uvek ima neki problem jer koristim izmenjeni DPI (180 umesto 240) pa widgeti nece da se razvlace i tako neke sitnice. Go Launcher Ex ima i foldere u app draweru pa mogu lakse da organizujem aplikacije.
 
Trazi na Google prvo kako se radi decompilinig i compiling android apppsa

Nasao sam Apk Multi-Tool ako je to to...SDK instaliran.

E sad, sta je problem. Java. Zbog nje mi ne radi MultiTool tj. puca nakon zadavanja komande (ubacio sam neki bzv apk i probao sa opcijama iz cmd-a). Multitool kaze da ne registruje instaliranu Javu!?

Imam apktool takodje skinut ali pri pokretanju iz cmd-a takodje prijavljuje gresku sa Javom.

Sta treba jos sa Javom uraditi da bi ovo proradilo ?
 
Ljudi, kako beše mogu da proverim koja aplikacija mi luduje u pozadini. Vidim da je telefon sve vreme awake, a i baterija mi je na 30%.

---
mobilni
 
Ako moderatori smatraju da kršim pravila foruma neka pitanje slobodno izbrišu.

Naime imam jedan mali problemčić sa kojim se susrećem po prvi put. Pošto sam to radio ko zna koliko puta?

Ne mogu da instaliram iGO Motonav (napominjem da sam do sad instalirao barem preko 30 puta razne navigacije: Garmin, nDrive, iGo 8 na razne telefone sa različitim OS-ma, kad sam imao Motoroly Defy ovu istu instalaciju sam na nju bez problema instalirao), ali ovaj put neće? Prijatelj sa kojim sam se menjao telefona je imao "običan" iGO 8 koji mu je radio u smanjenoj (800X480) u odnosu na Atrix-ovu rezoluciji. Svašta sam pokušavao, i instalaciju u root interne memorije, pravio root folder (tako sam na LG-ju instalirao iGO 8), pa u njega kopirao iGO folder sa apk fajlom i ona dva(content i licence podfoldera), isto to radio na 2GB externe memorijske kartice, ali neće i samo izbacuje da ubacim sd karticu (please insert your MOTONAV sd card) Veličina Motonova sa mapama je 1,80GB. Da li neko zna gde grešim?
 
Poslednja izmena:
jeli imas MOTONAV folder na sd card i u njemu mape i ostalo?
 
Potrebna mi je pomoc oko podesavanja Taskera.

Zelim da namestim da mi se net ukljucuje na po 2 minuta (kako bi uradio sinhornizaciju gmail-a, tvitera i vremenske prognoze), i to kada sam kod kuce da se povezuje samo na WiFi a kada nisam kod kuce da se konektuje preko 3G/H+. Da li neko zna kako da to podesim? Kada namestam Condition nikako da nadjem Location Not ...
 
Nasao sam Apk Multi-Tool ako je to to...SDK instaliran.

E sad, sta je problem. Java. Zbog nje mi ne radi MultiTool tj. puca nakon zadavanja komande (ubacio sam neki bzv apk i probao sa opcijama iz cmd-a). Multitool kaze da ne registruje instaliranu Javu!?

Imam apktool takodje skinut ali pri pokretanju iz cmd-a takodje prijavljuje gresku sa Javom.

Sta treba jos sa Javom uraditi da bi ovo proradilo ?

Jel si stavio "path" za javu u system variable?
 
Nazad
Vrh Dno