Šta je novo?

Aplikacije - iPad

kako se na ipadu menja tačnije edituje mail adresa? pošto je telekom promenio domen u mts.rs pokušavam bezusšpešno da editujem mail adresu...kad kliknem na edit ne pojavi mi se kursor da bih mogao da upišem novu adresu...ako dodam još jednu adresu ovu staru ne mogu da obrišem? baš mi se ne upisuju ponovo svi parametri, a nisam verovao da ću da naletim na ovakvu glupost...
 
O cemu pricas? iCloud nalog? Nalog u email aplikaciji nekoj? Pojasni malo...
 
Običan pop3 nalog u mail aplikaciji... Ne vidim način da promenim email adresu osim da obrišem account pa da napravim sve ponovo...
 
Jel moze preporuka za neku aplikaciju za streaming videa sa PC-a na iPad? Probao sam AirPlayit ali je ocajna, streaming izgleda kao gledanje online videa sa 56k konekcijom. Uzas.
 
600 dinara...
 
Da, naravno. Ima čak i user/pwd za plex. Kod mene se konektuje na mediatomb. Jedino nisam probao da li vidi i wmp fajlove u mreži, moraću da probam. Ja ga baš arčim, slušam i naše radio stanice ;-)
 
Da dodam link, izgleda da ima baš mnogo VLC-ova na store-u.
VLC for iOS di VideoLAN
Edit
Cvrc, TT samo naslov kopira, ništa od linka
Neće link u TT, verzija je 2.6.4 od 6.avgusta, veličina 56,6 MB
@Nabu, briši poruke, ne mogu da ti odgovorim ;-)
 
Poslednja izmena:
A jel ima nešto za obrnuto, iPad na Smart TV? A da nije Apple TV...
 
Koji tv? Pogledaj malo po store-u. Mislim da za LG i Samsung ima nešto, za kontrolu sigurno, a možda i za strimovanje.
 
Chromecast i završava posao sa komplet streamingom i td...
 
Chromecast i završava posao sa komplet streamingom i td...
Ja sam iz istog razloga uzeo tv koji nije smart. Smart tv ima podrsku odredjeno vreme sa aplikacijama i spori su dok chromecast ce imati dugo podrsku. Mnogo ljudi misli da chromecast salje video stream sa telefona na tv, a on uglavnom samo salje link za stream i kontrolise isti (premotavanje i sl.). Kod mene je na TV-u vec dugo vremena i fino radi sa PC, laptopom(win), MacBook, iMac, android telefonima, iPhone i iPad - dakle sve radi bez ikakvih problema...
 
Ja sam ga imao pa ga je brat zaplenio...sad nikako da kupim drugi
 
E da, imam Chromecast, ali mislio sam na filmove i serije kupljene na iTunesu, to neće da strimuje. Takođe, cast screen ne radi.
 
Nazalost placa se. :( Inae je odlican. Jel ima neka free alternativa?
Ja koristim Air Video HD koji košta simboličnih 3$. To je jedna od prvih aplikacija koju sam video na ajfonu 2009-te i odmah se oduševio :)
Krajnje jednostavno podešavanje, zahteva instalaciju "server" aplikacije na PC-u, podešavanje se svodi na odabir foldera na PC-u za šerovanje i to je to.
Kvalitet streama je odličan i podržava titlove.
https://itunes.apple.com/us/app/air-video-hd/id668354926?mt=8
 
Na preporuku ljudi odavde, kupih nPlayer i nisam se pokajao.
Pored čitanja share-ovanih foldera sa računara u mreži (za šta nije potreban nikakav softver već sve ide preko SMB) možeš da prebaciš i materijal sa računara na iPad za kasnije gledanje u pokretu, sve iz same aplikacije. Po meni vredi svih 5$.
 
Jel moze preporuka za neki free pdf citac, cisto za knjige i stripove? Hvala.
 
Probao sam ga sad, ali da me ubijes ne mogu da nadjem kako se dodaju knjige. Imam nekoliko knjiga ubacenih u book preko iTunes-a i iBooks ih vidi, ali foxit ne. Vidi samo one svoje dve knjige, ona uputstva.
 
Jedno pitanje u vezi rezolucije Ipad Air, ali i bilo kog drugog, nema veze. Preko remote desktop aplikacije pristupam serveru u firmi i koristim informacioni sistem jer jos nemamo razvijenu aplikaciju za IOS. Kada otvorim interfejs na desktop racunaru sve mi je lepo citljivo jer gledam na 22 inca u full hd rezoluciji a kada to uradim na ipad-u slova su mi zbijena tj. ne vidim cele nazive a rezolucija na Ipad-u je veca pa ne vidim razlog zasto je to tako. Mozda nema veze sa aplikacijom remote desktop jer kad npr. otvorim forum benchmark u safariju isti je slucaj opet manje stvari vidim nego na stonom racunaru.
 
Nemam licencu za njega a posto nam softverska kontrola stalno dolazi ne bi da se kockam.
 
Ne znam o kakvoj licenci pricas - ja sam ga do pre neki mesec koristio dzaba i to verziju sa njihovog sajta - bio je free. Jedino ako se od tada nesto promenilo?
 
Nazad
Vrh Dno