Šta je novo?

Aplikacije - iPad

Pa recimo:

Any.Do (značilo bi mi jer je aktivno koristim na Android telefonu)
PayPal
WizzAir i EasyJet
Series Guide (alternative mi se ne sviđaju, čak tri sam i kupio :D)
Google Keep (ovo nema ni za iphone)
Swifkey je urnebesno ograničen, ali kontam da je to do zatvorenosti iOS-a
SuperBeam takođe
Zatim mSecure koji postoji ali je skup ko đavo.
Zatim ima tu nekoliko medicinskih i lokalnih nemačkih aplikacija, koje postoje za iPhone.

Uglavnom i nije toliko strašno koliko mi se na prvi mah učinilo, ali neke stvari mi definitvno fale, pa moram da tražim alternativu...
 
@nvukelić: ne znam u čemu je fazon, izgleda da opet ima problema sa forumom. Ne vidim tvoj post na kompu u browseru, a vidim u tapatalku na fonu? (edit: sad se pojavio i na kompu kad sam napisao odgovor :d )

Ništa od navedenih aplikacija na koristim :S:
Any.Do sam probao ranije na ajfonu i tada sam je poredio sa android verzijom na telefonu devojke, ajfon verzija je bolje izgledala. Ovde je koliko vidim problem što nema aplikacije optimizovane za iPad.
Ima mnogo kvalitetnijih opcija, npr Fantastical (koja mi uspešno zamenjuje kalendar i reminder aplikaciju), ali kapiram da želiš nešto što možeš da sinhronizuješ sa fonom...
[YOUTUBE]UBeC2UkbR98[/YOUTUBE]

Paypal i WizzAir je koliko vidim isti problem, aplikacije izgledaju slično na ios i androidu, ali nema posebno optimizovanih za iPad.

Što se tiče Series Guide ne koristim nijednu sličnu aplikaciju, meni IMDB radi posao ;) jesi probao TeeVee 3, vizualno je dosta slična:
[YOUTUBE]cJfl2CijIYY[/YOUTUBE]
http://www.teeveeapp.com/

Google nije izbacio Google Keep za iOS. Jesi razmišljao o kvalitetnijim i popularnijim alternativama kao što je Evernote?

Swiftkey je tek u začetku na iOS-u. Još uvek nema ni opcije za srpski jezik, mada ih je neko kontaktirao mejlom i rekli su da će biti.

Što se tiče password managera, koristim 1Password. Koliko vidim mSecure ima iPad verziju i jednako koštaju (10$ i na App Store i na Google Play), jedino što je na iOS modernija, unapređenija verzija (4.2 u odnosu na 3.5), što se vidi i po drugačijem dizajnu.
 
Poslednja izmena:
Jel neko probao Baldurs gate ili Icewind Dale na ipad-u?
Bile su mi omiljene igre za pc u mladosti :) ali ne znam koliko je igrivo na ipad-u ...
 
Probao sam ja Baldur's, iako ga nisam igrao kad se pojavio tamo negde 2000-te (previše cd-a za moj ukus ;) ). Igrivo je ali je ipak u pitanju klasičan port igre stare 14 godina, pa se nisam dugo zadržavao.
Ako tražiš dobar RPG, razmotri npr Warhammer Quest (pravljen baš za mobilne uređaje), ili Banner Saga (port fenomenalne pc igre iz 2013-te, danas bi trebalo da je na popustu)
 
Warhammer Quest mi deluje zanimljivo...
Verovatno ću da pazarim...
 
Ima mnogo kvalitetnijih opcija, npr Fantastical (koja mi uspešno zamenjuje kalendar i reminder aplikaciju), ali kapiram da želiš nešto što možeš da sinhronizuješ sa fonom...

Upravo tako.

Što se tiče Series Guide ne koristim nijednu sličnu aplikaciju, meni IMDB radi posao ;) jesi probao TeeVee 3, vizualno je dosta slična:

Hvala za preporuku, pogledao sam i kupio, mada sam pre toga već našao jednu koja mi odgovara.

Google nije izbacio Google Keep za iOS. Jesi razmišljao o kvalitetnijim i popularnijim alternativama kao što je Evernote?

Koristim i Evernote, ali ne za remindere i taskove, navikao sam se na Keep. Nadam se da će Google izaći sa verzijom za iOS uskoro.

Swiftkey je tek u začetku na iOS-u. Još uvek nema ni opcije za srpski jezik, mada ih je neko kontaktirao mejlom i rekli su da će biti.

Ma i sa engleskim/nemačkim koje koristim je to daleko od funkcionalnosti iste na Androidu. Tek sad vidim, kad kucam duže stvari na iPadu, koliko zaista to brže radim na telefonu, sa Swiftkey tastaturom. Mada, razmišljam se da uzmem hardversku case tastaturu, videću. Kucanje mi je noćna mora na iPadu.

Što se tiče password managera, koristim 1Password. Koliko vidim mSecure ima iPad verziju i jednako koštaju (10$ i na App Store i na Google Play), jedino što je na iOS modernija, unapređenija verzija (4.2 u odnosu na 3.5), što se vidi i po drugačijem dizajnu.

Opet je do sinhronizacije sa telefonom, tamo koristim SafeInCloud, ali sam njega, kao i mSecure kupio na nekoj akciji za 0.99, pa mi sad skupo, a ne bih da se zamajavam sa 1Password, mada je skroz dobra app.

Dobro, nije loše, ali sam primetio da se dosta dobrih aplikacija plaća, krastavac Apple je to :D.

Hvala na pomoći.
 
Duet Display je fenomenalan, samo malo preteraše sa 20$...
 
$15.99
 
Jao koliko sam se navukao na igricu 80 days, FENOMENALNA JE. :)
 
Duet Display je danas na popustu i kosta $7.99
 
Uzeh Duet Display - prefenomenalna aplikacija, radi zaista vrlo dobor za ovih par sati korišćenja.
Obzirom da sam na odmoru, nisam se preterano igrao, ali mi je na prvi pogled vredno svakog uloženog dinara, pogotovo za rad van kuće gde je prisustvo još jednog "monitora" zaista veliko olakšanje.

Svaka preporuka.

:wave:
 
Da, za razliku od svih ostalih koje rade preko Wi-Fi, ova radi samo preko kabla.

Prednosti: ne moraš da imaš wi-fi konekciju, nema laga.
Mana: "vezan" si kablom.

No obzirom da inače iPad treba da bude blizu ekrana, to se ne može do kraja smatrati manom.

:wave:
 
Nazad
Vrh Dno