Šta je novo?

Aplikacije - iOS

Moraćeš da kreiraš dodatni nalog za to ili da pređeš skroz na USA i kupuješ gift cards za plaćanje.
 
Aha. A imati vise naloga nema nekih mana, ili? (nemam jos iPhone, samo pitam za ubuduce :))
 
Ako menjaš zemlju na nalogu, gube se sve plaćene aplikacije na tom nalogu.
Možeš imati više naloga na različitim zemljama i po potrebi se logovati na različite naloge u AppStore na telefonu i skidati aplikacije, samo što smara logout/login.

Nema nikakvih mana sem što smara ceo proces ali ne moraš, kao na androidu, da radiš fabrički reset uređaja da bi promenio nalog.
 
Ne gube se. Ja sam promenio sa Hrvatske na USA i sve aplikacije su mi tu koje sam kupio.
 
Istina,ne gube se vise,ja se sa Norveskog naloga prebacio na USA i instalirao sve placene aplikacije bez problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Istina,ne gube se vise,ja se sa Norveskog naloga prebacio na USA i instalirao sve placene aplikacije bez problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk

A kako plaćaš prostor na iCloud nalogu recimo?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Promenili su nesto oko tih aplikacija koje su vec skinute sa naloga koji je bio za drugi region i ne gube se vise, kao sto je to nekad bilo [emoji4]

Ono sto je takodje dodato, dobija se obavestenje za update aplikacija sa razlicitih store-ova, nezavisno na koji je neko trenutno logovan, plus sto regularno moze da se odaradi update [emoji4]

U svakom slucaju bih uvek prvo namestio US nalog, sigurno ne zbog Cortana-e [emoji3], a po potrebi, i ako je bas neophodno, napravio novi nalog za neki drugi store [emoji4]
Sad bar lako moze da se kupi gift card za US store sa nasim karticama [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Kako da kupim gift kartice za nalog na USA storu? Dajte uputstvo, posto ja sve na HR nalogu radim i smara me jer je skuplje nego USA.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A kako plaćaš prostor na iCloud nalogu recimo?

Mozes da placas sa parama koje imas na nalogu a dodao si ih preko gift kartice [emoji4]


Lepo i lako kupijes gift kartice za US Store sa nasim karticama.
Udjes u Apple Store aplikaciju, kad si logivan na US Store i ides na gift kartice, biras iTunes gift karticu koju saljes kao poklon na mail adresu koja je u stvari isto tvoja adresa.
 
Poslednja izmena:
Mozes da placas sa parama koje imas na nalogu a dodao si ih preko gift kartice :)

Čekaj pojasni mi ovo malo. Jer to mogu sada da kupim sa ovog mog naloga u HR gift karticu i iskoristim je za USA store? Jel to ova opcija ispod?
fef582ad5cf2c7d1f96485d776206e7f.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kupovina gift kartica je moguca za one zemlje koje imaju Apple Srore, a Hrvatska nije jedna od njih. Zbog toga ne mozes, na primer, da kupis gift karticu za Cro App Store.

Da bi kupio gift karticu preko Apple Store aplikacije na telefonu, moras da imas najnoviji iOS, kao i najnoviju verziju aplikacije.

Apple Store by Apple
https://itunes.apple.com/us/app/apple-store/id375380948?mt=8

Uvek je najsigurnije da se logujes na US Store, onda skines Apple Store aplikaciju, pokrenes je i ides na kupovinu gift kartice :)

https://support.apple.com/en-us/HT201783
 
Poslednja izmena:
Kupovina gift kartica je moguca za one zemlje koje imaju Apple Srore, a Hrvatska nije jedna od njih. Zbog toga ne mozes, na primer, da kupis gift karticu za Cro App Store.

Da bi kupio gift karticu preko Apple Store aplikacije na telefonu, moras da imas najnoviji iOS, kao i najnoviju verziju aplikacije.

Apple Store by Apple
https://itunes.apple.com/us/app/apple-store/id375380948?mt=8

Uvek je najsigurnije da se logujes na US Store, onda skines Apple Store aplikaciju, pokrenes je i ides na kupovinu gift kartice :)

https://support.apple.com/en-us/HT201783

Samo da vidim da li sam dobro razumeo. Ovim načinom ne moram uopšte da koristim više HR store? Znaci logujem se preko USA store i preko njega kupujem gift kartice za moj isti nalog? Zašto onda prosto ne koristim moju Visa karticu sa kojom kupujem gift kartice i da plaćam preko nje na store direktno?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mozes da koristis karticu u Apple Store aplikaciji, imas link u prethodnom postu, i kupis gift karticu :)

Ne mozes da je vezes za nalog ali mozes da koristis za kupovinu :)
 
Verujem da mu vise nista nije jasno [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Verujem da mu vise nista nije jasno [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ma jeste. Evo da sumiram i da pitam još par stvari:

1. Prebacujem nalog na USA store. Ovde me zanima koji telefon, adresu i način plaćanja ste ostavili?
2. Instaliram Apple Store aplikaciju i u njoj sa svojom karticom uzimam gift karticu koju šaljem sebi.
3. Kupujem regularno aplikacije na USA storu bez problema.

Jel tako?

Samo me zanima šta se u ovom slučaju dešava sa Netflixom i iCloud nalogom na primer? Kao i sa dvostepenom verifikacijom koju sada imam uključenu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Verujem da mu vise nista nije jasno [emoji23]

Moguce :D


Samo neka se loguje na US Store, pokrene aplikaciju, ide na Shop u donjem redu ikonica i onda na Gift Card i odabere iTunes gift card a posle ga ceo proces lepo vodi :)

Njegovo je posle jos samo da upise podatke sa kartice :type:



EDIT:

1. Nisam siguran da mozes da se prebacis na US Store a da ne dodas karticu kao metod placanja. Nekad je moglo i sa gift karticom ali sad, na taj nacin, ne daje opciju None, kao vid placanja. Napravi nov US nalog, sigurnije je.

2. Da.

3. Da.
 
Poslednja izmena:
Za brisanje, posto je browser uspeo da doda novi post iako sam isao na Edit :D
 
Poslednja izmena:
Moguce :D


Samo neka se loguje na US Store, pokrene aplikaciju, ide na Shop u donjem redu ikonica i onda na Gift Card i odabere iTunes gift card a posle ga ceo proces lepo vodi :)

Njegovo je posle jos samo da upise podatke sa kartice :type:



EDIT:

1. Nisam siguran da mozes da se prebacis na US Store a da ne dodas karticu kao metod placanja. Nekad je moglo i sa gift karticom ali sad, na taj nacin, ne daje opciju None, kao vid placanja. Napravi nov US nalog, sigurnije je.

2. Da.

3. Da.

Ali daje mi opciju None kao vid plaćanja pri promeni regiona. Sad sam probao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Onda jos bolje :)

Pre je isto tako moglo a onda su jedno vreme uklonili to kao opciju pri prebacivanju naloga :)
 
Poslednja izmena:
Stavi none kao metod placanja slobodno,a za adresu i ostalo imas gomilu primera na netu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo prebacih se na USA store i hteo sam da kupim gift karticu od 25$. Iz prve mi nije htelo prihvatiti karticu ali iz druge jeste. Dobio sam email sa brojem porudžbine gde su mi napisali da se ona obrađuje. Koliko vidim sredstva sa kartice mi nisu još skinuta. Valjda sam sve uradio kako treba.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jesi, neki su pominjali da su dobijali mail i sledeceg dana ali bi trebao da ubrzo dobijes mail sa gift kraticom :)
 
Hvala na odgovorima :) Ako s tim gift karticama moze opusteno da se pazari, onda je dovoljno imati samo jedan USA nalog? Super :)
 
Prošla je uplata. Sad mi skinuli sredstva. Samo da stigne kartica na email. Hvala vam na pomoći. Dosta je bolje i povoljnije ovako nego preko HR stora. [emoji106]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ubedljivo najbolje posto imaju najvise aplikacija a opusteno se kupuje gif card sa nasom karticom :)
 
Evo stigla. Bas je laganica:
b760adeb983fa1eaf08123046291bd04.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mada mi ne prihvata ni PIN kod ni broj gift kartice kada idem na refren opciju. Šta sad pogrešno radim?

Ps. Hahahaha uzeo sam karticu za offline kupovinu a ne za online. Sad tek videh grešku. Zato je ne mogu aktivirati na App Store. Bedak.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se ako nesto nisam dobro skapirao o ovoj temi,ali na osnovu prvog posta,cini mi se da ova diskusija nema apsolutno nikakve veze sa nazivom teme.
cfa193d4580cf7e166640603e9d9dbd5.jpg



Sent from my iPhone XXX
 
Nazad
Vrh Dno