Šta je novo?

Aplikacije - iOS

Ako imaš JB, Call recorder radi kako treba. Ali nije besplatna.

Odlično kako doći do jailbreak-a?

Ako može uputstvo nikada to nisam radio

Da li će to na neki način oštetiti legalan iOS koji je sada instaliran?

Pošto je sada instalirana verzija iOS 11, ako ubacim jailbreak hoću li moći raditi update na sledeće verzije koje se budu pojavile?

@zoki_zika

Meni na Androidu ništa nije radilo kako treba od tih call recorder aplikacija...inače je to lako implementirati u sam sistem od strane proizvođača da hoće...imaš varijante sa BT snimačima razgovora...kačio sam ja linkove u ovoj temi

Neznam koje verzije si koristio na androidu kod mene radi ekstra gore pomenuta aplikacija.

Zabranjeno je svuda, pa i kod nas koristio ti Android ili iOS.

Svaki put kad snimas moraš da napomenes da se razgovor snima, jer neko može da te tuži zbog toga.

Moj telefon je moja privatna imovina i šta sam instalirao na njemu tiče se samo mene
 
Poslednja izmena od urednika:
Mislim da trenutno nije moguć Jailbreak iOS 11. A kada se uradi JB, ne smeš da radiš update na sledeću verziju jer time gubiš JB. Istraži na Google kako se to radi i da li je moguće na tvom modelu i OS-u.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Mislim da trenutno nije moguć Jailbreak iOS 11. A kada se uradi JB, ne smeš da radiš update na sledeću verziju jer time gubiš JB. Istraži na Google kako se to radi i da li je moguće na tvom modelu i OS-u.

Znači nema jailbreak za iOS 11? Šteta mada relativno skoro je pušten tako da me ne čudi.

Ništa hvala na informacijama ostaće za sada na androidu, a za iOS kada se bude pružila mogućnost tj. ako se ikada pruži koristiću ako ne ništa

Hvala svima još jednom
 
Moj telefon je moja privatna imovina i šta sam instalirao na njemu tiče se samo mene

Jel čitaš ti ili pišeš napamet? Nije problem instalirati, nego je problem snimanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Kapiram ja sve to ali prozvođači moraju po zakonu da prave telefon

Pa i prave, ali sloboda instaliranih aplikacija je potpuno nezavisna od proizođača uređaja.

Stvarno je *****no još ljudima određivati koje će aplikacije instalirati na sopstveni telefon.

To je totalitarni režim gore nego u komunizmu *ebo te.
 
Ti to ozbiljno???

A kako zakon važi samo za iOS aplikacije, a za android ne?

Hoćeš da kažeš da se u tim zemljama prodaje isključivo iPhone????

Teško mi da zamislim tako nešto ako znamo tržišni udeo androida u celom svetu

I kako proveravaju dal' neko krši zakon pandur na ulici uzima iPhone da proveri koje aplikacije si instalirao??? :D

No comment :cool:
Zabranjeno je i za Android i za iOS i za Windows i za fixne. Jedini nacin da snimas nekoga je da istoga obavestis pre nego sto snimas, i onda smes da snimas taj razgovor. Probaj da snimas nekoga bez njegovog znanja i da to objavis ili da ti neko prizna da te je tipa prevario preko telefonskog razgovora - na kraju ces ti da platis kaznu sto si ga snimao bez dozvole.

I ne upadaju ti panduri u kucu da prekontrolises da li koristis pirateriju (sto takodje nije realno i tipujem po tvom odgovoru da koristis piratski sw), ali to ne znaci da je legalno.

@zoki_zika

Meni na Androidu ništa nije radilo kako treba od tih call recorder aplikacija...inače je to lako implementirati u sam sistem od strane proizvođača da hoće...imaš varijante sa BT snimačima razgovora...kačio sam ja linkove u ovoj temi
Proizvodjaci ih bas iz razloga realnosti ne implementiraju, jer kasnije moze imati svakakvih problema - od tuzbi, do zabrane prodaje uredjaja u zemljama od tela poput RATEL-a, i sl. Ko to ne j* ni 5%? Pa naravno braca Kinezi. Dakle - hoces snimanje, kupis Xiaomi npr. Ali opet sa druge strane to ne menja cinjenicu da je nelegalno da snimas razgovor sa nekim bez njegovog pristanka.

Pa i prave, ali sloboda instaliranih aplikacija je potpuno nezavisna od proizođača uređaja.

Stvarno je *****no još ljudima određivati koje će aplikacije instalirati na sopstveni telefon.

To je totalitarni režim gore nego u komunizmu *ebo te.
Ili si nepismen ili si glup. Kako neko moze da ti dozvoli nesto sto je zakonom zabranjeno i za sta bi on kasnije mogao da odgovara? Mislim - moze naravno, ali da li bi ti peri pericu i likovima poput tebe (kojih ima neograniceno na ovoj planeti nazalost) dozvolio da krse zakon a da usput ti placas odstete jer si im to omogucio? Takodje vidi gore oko uvoza/prodaje telefona sto ti je vec napisano XY puta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel čitaš ti ili pišeš napamet? Nije problem instalirati, nego je problem snimanje.

Ma prijatelju za šta ja koristim moj privatni telefon je isključivo moja stvar!

Zamisli sada ja tebi zabranim da koristiš neku aplikaciju na tvom telefonu jer eto meni smeta. Koji je to *****izam???

I Tito je imao veću demokratiju od toga
 
Ok ljudi. Ne hranite trolla molim vas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja ne vidim da tebi iko brani da instaliraš aplikaciju? Problem je korišćenje. Jailbreak-uj telefon i rešio si stvar.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ti to ozbiljno???

A kako zakon važi samo za iOS aplikacije, a za android ne?

Hoćeš da kažeš da se u tim zemljama prodaje isključivo iPhone????

Teško mi da zamislim tako nešto ako znamo tržišni udeo androida u celom svetu

I kako proveravaju dal' neko krši zakon pandur na ulici uzima iPhone da proveri koje aplikacije si instalirao??? :D

No comment :cool:
Zabranjeno je i za Android i za iOS i za Windows i za fixne. Jedini nacin da snimas nekoga je da istoga obavestis pre nego sto snimas, i onda smes da snimas taj razgovor. Probaj da snimas nekoga bez njegovog znanja i da to objavis ili da ti neko prizna da te je tipa prevario preko telefonskog razgovora - na kraju ces ti da platis kaznu sto si ga snimao bez dozvole.

I ne upadaju ti panduri u kucu da prekontrolises da li koristis pirateriju (sto takodje nije realno i tipujem po tvom odgovoru da koristis piratski sw), ali to ne znaci da je legalno.

@zoki_zika

Meni na Androidu ništa nije radilo kako treba od tih call recorder aplikacija...inače je to lako implementirati u sam sistem od strane proizvođača da hoće...imaš varijante sa BT snimačima razgovora...kačio sam ja linkove u ovoj temi
Proizvodjaci ih bas iz razloga realnosti ne implementiraju, jer kasnije moze imati svakakvih problema - od tuzbi, do zabrane prodaje uredjaja u zemljama od tela poput RATEL-a, i sl. Ko to ne j* ni 5%? Pa naravno braca Kinezi. Dakle - hoces snimanje, kupis Xiaomi npr. Ali opet sa druge strane to ne menja cinjenicu da je nelegalno da snimas razgovor sa nekim bez njegovog pristanka.

A ma prijatelju zašto je snimanje nelegalna stvar?

Šta ako budali padne na pamet ucenjivanje oružijem, naravno da ću iskoristiti snimljen materijal da predam organima reda

odosmo u off

Ja ne vidim da tebi iko brani da instaliraš aplikaciju? Problem je korišćenje. Jailbreak-uj telefon i rešio si stvar.

Razumeli smo se
 
Poslednja izmena od urednika:
Odosmo u off, ali cisto da ti odgovorim sa pravne strane. Na sud da odes sa tim snimkom svaki advakot (pa cak i onaj kojem je to prvi slucaj) ce ponistiti to kao dokaz - preciznije sudija ce vec to odbaciti kao dokaz jer nisi imao pristanak druge strane. Da li je to ok? Nije, ali takav je zakon i za to nisu krivi proizvodjaci telefona. A zakon(odnosno drzava) to radi zato sto bi se stvari kao to mogle zloupotrebiti - naravno moglo bi se naci resenje, ali to sada nije prioritet.

Ako si u navedenoj situaciji onda obavestavas policiju - policija ima dozvolu da prisluskuje i snimi taj razgovor (mada mislim da prvo trebaju da dobiju odobrenje) ako te ponovo pozovu i da se onda to koristi kao dokaz.

Da li je sada jasnije? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ili si nepismen ili si glup. Kako neko moze da ti dozvoli nesto sto je zakonom zabranjeno i za sta bi on kasnije mogao da odgovara? Mislim - moze naravno, ali da li bi ti peri pericu i likovima poput tebe (kojih ima neograniceno na ovoj planeti nazalost) dozvolio da krse zakon a da usput ti placas odstete jer si im to omogucio? Takodje vidi gore oko uvoza/prodaje telefona sto ti je vec napisano XY puta.

Zamolio bih te bez uvreda! :mad:

Razumeo sam šta je problem i zašto si naveo da je zabranjeno, a sad bolje da prekinemo jer odosmo u veliki off

Hvala na svim informacijama
 
Napisao sam ti to jer su ti ljudi napisali jedno te isto vec bar 10 puta i ti i dalje postavljas isto pitanje iako si dobio odgovor.
Dakle, potrudi se bar procitati odgovor pre nego sto opet postavis pitanje.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Odosmo u off, ali cisto da ti odgovorim sa pravne strane. Na sud da odes sa tim snimkom svaki advakot (pa cak i onaj kojem je to prvi slucaj) ce ponistiti to kao dokaz - preciznije sudija ce vec to odbaciti kao dokaz jer nisi imao pristanak druge strane. Da li je to ok? Nije, ali takav je zakon i za to nisu krivi proizvodjaci telefona. A zakon(odnosno drzava) to radi zato sto bi se stvari kao to mogle zloupotrebiti - naravno moglo bi se naci resenje, ali to sada nije prioritet.

Ako si u navedenoj situaciji onda obavestavas policiju - policija ima dozvolu da prisluskuje i snimi taj razgovor (mada mislim da prvo trebaju da dobiju odobrenje) ako te ponovo pozovu i da se onda to koristi kao dokaz.

Da li je sada jasnije? :)

Naravno hvala i za pravni savet. :D
 
Jel toliko teško kliknuti na link i videti? Ne razumem šta očekuješ da npr ja uđem u link i onda ti javim dal jeste ili nije?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Aha znači kompletan uređaj

Zanimljivo rešenje

Hvala zechs cheers
 
Od poslednjeg update-a tapatalk izbacuje thumbnails na svim podforumima. Prijavljuju da na pro verziji toga nema. Zlo i podlo sa njihove strane


Sent from my iPhone SE using Tapatalk
 
Idi bre sa ovim sam opremljen ko kosmonaut [emoji2]

Oni hardverski dodaci što si napisao prošli put će savršeno odraditi posao

Hvala ti puno za te linkove
 
Ne zaboravi samo ono sto sam ti rekao - ako je za tvoje potrebe ok, ako hoces da upotrebis tipa na sudu trebas da obavestis osobu koju snimas (ako je snimas).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Treba mi aplikacija za muziku sa youtube-a, da bude kao plejer i sto je najvaznije, da mogu da slusam u offline rezimu a ne da ucitava svaki put.

Poslednja koja je to radila da ja znam sa App Store-a je iMusic BG. Identicna kao one prethodne MxTube, myTube, iTube, itd. U sredini na dnu imas onaj History i tu su ti kesirane pesme.

I mene zanima koja je trenutno aktuelna, posto sam promenio telefon a sve za koje sam znao su uklonjene tako da ne mogu da ih nadjem ni pod "Purchased". Ima li neka nova, da je skinem dok je ne uklone?
 
Za sad sta sam nasao je TutuApp, pa YouTube++ sa nje, ima pored downloada bilo koje rezolucije i audio, ako nekome treba neka slicna app eto. Ako moderatori hoce nek spoje ovo sa gornjim postom.
 
Jel si uspeo da se logujes na svoj account na YT++?
 
Nazad
Vrh Dno