Šta je novo?

Aplikacije - iOS

Zasebno mesto na tastaturi da ima za razmak. U jednom kliku da stavim zarez a ne da idem kroz dva klika. Evo pogledaj kako je na Gboard android.

Screenshot_20240828_082105_Kiwi Browser.jpg

Na difolt tastaturi nema da čim duže zadržim kvačicu,konkretno za slovo č,da mi odma izađe kvačica za č slovo,već c,pa ja moram da savjpujem da nađem č. Totalno nepraktično i oduzima vreme.
 
iOS tastatura ima tu opciju, samo je potrebno namestiti srpski jezik.
Ne postoji opcija da se levo od razmaka doda zapeta, ali kad zadržiš prstom na tačku izlaze ti svi simboli, uključujući i zapetu.
Od svih tastatura koje sam probao najbolje radi fabrička, sve druge ili imaju neki lag prilikom bržeg kucanja ili npr vibracija kasni pri kucanju.
 
@LMTD
Znam da ima tu opciju. Ali zapravo pogledaj ti tu logiku.
Hoću da iskucam slovo Č. Dužim pritiskom na slovo C,meni prvo izlazi slovo C pa onda mora da svajpujem na slovo Č ili Ć što mi dodatno oduzima vreme. Pa ako želim slovo C,majka mu stara,neću da duže pritisnem to slovo. Jako brzom kucam,i u toku dana tonu mail-ova pošaljem i baš mi to oduzima vreme.
Vidiš kako je na gboard android,što itekako ima logike i smisla,bez dodatnog svajpa,peripetije.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240828_091824_Kiwi Browser.jpg
    Screenshot_20240828_091824_Kiwi Browser.jpg
    78.2 KB · Pregleda: 76
Meni je pri povratku na IOS sa androida falio onaj red gore sa brojevima, i tacka i zarez, i probao sam jedno 7-8 raznih tastatura, ukljucujuci i gboard, i vratio se na fabricku ;)

generalno, nasa slova mi nisu neki problem, ako bas moram nesto da otkucam na nasem, radi opcija sa duzim pritiskom na taster (instalirana srpska tastatura), ali ima jedan bug, ne postoji malo slovo đ ;)
 
@easyd
E bravo momak,ti me razumeš. Zarez je bio odvojen,nema šta dužim pritiskom da dođem do zareza. Sve to oduzima vreme nekome ko puno piše na telefonu i kome je interesu što brže da ispiše nešto
 
Prvi put koristim Iphone,i to odma udario na najskuplji 15 pro max 512gb.
Imam pitanje u vezi tastature (dva pitanja)
Postoji li neka tastatura koja ima fizički odvojena mesta za razmak? Tačka mi nije toliko potrebna,jer sa duplim pritiskom na razmak,dobija se tačka. Pričam o difolt tastaturi.
Drugo pitanje. Zanima me da li ima neka tastatura kojim dužim pritiskam odma dobijem kvačice za tu reč,da ne moram dodatno da prelazim i tražim kvačicu. Ako me razmete šta želim da kažem. Znači za c,kada pritisnem duže,da mi ne izađe c,pa da teram na Č. Evo par primera. Ovo je naravno gboard na androidu. Ubacio sam i gboard na IOS ali nisam mogao da nađem tu opciju.
Ima i 1TB varijanta to je najskuplja verzija. Inače na svim apple telefonima od najjeftinijih do najskupljih isto radi tastatura, nisi morao da uzimaš bilo koji skuplji model.

Stavi srpski jezik za tastaturu da bi dobio naša slova, a ako kucas sa predikcijom onda SwiftKey ako si koristio na Androidu, nek ti povuče rečnik.
 
@LMTD
Znam da ima tu opciju. Ali zapravo pogledaj ti tu logiku.
Hoću da iskucam slovo Č. Dužim pritiskom na slovo C,meni prvo izlazi slovo C pa onda mora da svajpujem na slovo Č ili Ć što mi dodatno oduzima vreme. Pa ako želim slovo C,majka mu stara,neću da duže pritisnem to slovo. Jako brzom kucam,i u toku dana tonu mail-ova pošaljem i baš mi to oduzima vreme.
Vidiš kako je na gboard android,što itekako ima logike i smisla,bez dodatnog svajpa,peripetije.
Šta znam, ja sam godinu i po dana kucao na ajfonu i nisam osećao da mi par milisekundi oduzima toliko vremena. Kad se navikneš (ako se navikneš) sve to klizi jako brzo jer tačno znaš gde ti se nalazi Č i Ć.
Gboard nikad nisam voleo da koristim, uvek sam imao utisak da je krš od tastature (za razliku od SwiftKey koja mi je najbolja).
Ajfon ti je prilagodi se ili prodaj telefon, nije Android da možeš sve i svašta da budžiš. Što meni i nije nedostajalo.
 
Meni je pri povratku na IOS sa androida falio onaj red gore sa brojevima, i tacka i zarez, i probao sam jedno 7-8 raznih tastatura, ukljucujuci i gboard, i vratio se na fabricku ;)

generalno, nasa slova mi nisu neki problem, ako bas moram nesto da otkucam na nasem, radi opcija sa duzim pritiskom na taster (instalirana srpska tastatura), ali ima jedan bug, ne postoji malo slovo đ ;)
Ima slovo đ 🙂
 
ali ima jedan bug, ne postoji malo slovo đ ;)
Као што је @jimmytza написао има слово ђ и исто се добија као ч,ћ,ш,ж.

Све је ствар навике, ако некога мрзи да задржава слова да би куцао српска латинична слова може да користи ћириличну тастатуру и ту нема задржавања и чекања. ;)
 
@easyd
E bravo momak,ti me razumeš. Zarez je bio odvojen,nema šta dužim pritiskom da dođem do zareza. Sve to oduzima vreme nekome ko puno piše na telefonu i kome je interesu što brže da ispiše nešto
U potpunosti te razumem.
Meni zarez bio najveća muka kad sam prešao sa Androida. Sad se navikao svajpom gde je tačka (SwiftKey tastatura).
Ali se ne može porediti sa Androidom.
Što neko reče iznad, ili se prilagodi ili bataljuj iOS.
 
Zadržiš slovo D i on ti prvo ponudi slovo D.
Pa da mi treba slovo D ne bih duže držao. Ponudi mi odma prvo slovo naše,a ne da svajpujem,majka mu stara 😀
zadrzis slovo d i ponudi ti sve sto ima na tom tasteru i onda biras sta hoces. ako zadrzis slovo c sta onda treba da ti ponudi č ili ć?
 
SwiftKey i nema da vas boli glava sa apple tastaturom. Ja sam probao tu default tastaturu i nisam izdržao ni pola dana. Mnogo više sam grešio pa dok ispravim reč jer neće sama da se ispravi ma muke žive...
 
Zna li se kada ce krstene Apple mape za Srbiju?
 
Pa krenuli su sa snimanjem, ali ko zna kad će da to završe, pa onda procesiraju i implementiraju.
 
Krenuli? Nismo jos😉.Vidimo se na iOS 19.😁
 
Ozbiljno,bez zajebancije sada.
 
Ako kazem da nismo,onda nismo.
 
Nazad
Vrh Dno