Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Ponovo su se vratile na velika vrata ove masine, mada bih ja prije ovo stavio u kaficu (da ga imam) zbog kompletnog utiska i nacina koristenja ove masine...
Za kucne uslove mi ipak znaci vise fleksibilnosti kod "recepta", za neke kafe zelim 1:2, za neke 1:2,5 ili 1:3... To je sa lever masinama malo teze, izvodljivo, ali teze...
Zato je za kafic idealna, podesis mljevenje i recept za single/double, i onda samo ide lever dolje :D
 
@Laza kao neko ko ima Biancu, a probao je bas ovu Bezzeru nedavno u Amsterdamu kod ortaka, rekao bi da mi se vise svidja Bianca i da ima mnogo zanimljivijih leaver opcija od ove masine. Sto se tice same kafe, oba aparata nemaju greske, ali je Bezzera defako sposponjija/bolja od Biance kad je espresso u pitanju. Bianca meni licno ima bolji heating time, vizuelno mi je dopaljivija i tako. Ja preferiram manuelni leaver na steroidima, stoga ako budzet nije problem (6k+) ima nekih sjajnih opcija.
 
Pozdrav ljudi, nije me bilo neko vrijeme na topicu, pa sam prvo iscitao sto se desavalo u medjuvremenu, poneko se upgrade-ovao i drago mi je zbog toga, a i sve vise ljudi ulazi u specialty svijet kafe...

Da se pohvalim i mojom nadogradnjom, od prosle sedmice smo kuci bogatiji za jedan ozbiljni kucni mlinac...
Ceado E37R...
Ravni nozevi od 64mm, italijanska grdosija od 13kg, on demand mljevenje u portafilter, izuzetno tih i brz...
Pored njega je espresso aparat Sage Bambino Plus kao igracka
1f642.png


IMG-2846.jpg


Prvi utisci su jako dobri...
S obzirom da sam do sad koristio Kingrinder K4 rucni mlin, ovo je znacajno olaksanje, pogotovo kod slabije pecenih single origin zrna (koje su bile manji trening kad treba da se melju)...
Trenutno ga "sizonujem" sa nekim starijim SO "light roast" kafama (koje su bile pakao na rucnom mlinu) i moze se iz njih izvuci jos solidno ukusa...
Prvi utisak je da je jako brz, u sustini ovo je mlin za manje kafice/restorane, skrka 18 grama za nekih 6-7 sekundi, a iznenadjujuce je tih pri radu...
Kafa je divno pufnasta dok izlazi (jedva da i treba WDT ali ga svakako po navici radim), gotovo da i nema statike...

IMG-2847.jpg
IMG-2848.jpg


Nakon levela i tampiranja...

IMG-2849.jpg


Mrvicu sitnije je bio ovaj shot izmljeven, pa je usporio malo flow...
Ali kako je starija Etiopija u pitanju, nije smetao blago duzi brew...
Nema channellinga...

IMG-2851.jpg



A na kraju i neke "mane" i predstojeca poboljsanja koja cu uraditi...
Ovo je gotovo pa komercijalni mlin, pa mi ova klasicna posuda ne odgovara, jer necu dnevno 100 kafa da pravim (a i zauzima prostor kao sto se vidi)...
Porucio sam sa Alija neki "single dose hopper" koji bi trebao odgovarati za ovaj model...
To ce omoguciti da se pojedinacna doza melje i smanji retention...
Takodje, nema "mjerenje" po gramazi vec single/double doza se programiraju po tajmeru, a to onda moze da varira kad se mijenjaju kafe, pa je ovaj single dose bitan...

Takodje mozda cu ubuduce investirati i u neki SSP set nozeva (ne znam ima li neko kod sebe pa da kaze utiske), ali o tom potom...

Inace, sledece nedjelje sam u BG, pa koja je aktuelna preporuka za uzeti svjezu kafu u zrnima, je li se nesto mijenjalo nedavno?
Koliko sam nasao ovdje na topicu Fuka, Koppa, Coffe Pirates u Kuca Coffee? Kod kolege ApaRoasters ako moze isporuka u BG?

Pozdrav iz CG :)
Odlican setup. Licno smatram da je bambino plus bolji od gaggia classic modela, jer ne zahteva dodatno modovanje. Sam ukus kafe mi je, takodje, vise odgovarao u odnosu na istu kafu spremljenu na classic-u. Mlin je odlican i nadam se da cu, uskoro, i sam preci na nesto slicno tome. Iskreno, dosadilo mi je da meljem rucno, iako pijem jednu kafu dnevno i to ne svaki dan (zena ne pije kafu). Posto si i sam koristio k4 (ja k6) znas koja muka nekad moze da bude. :)
Sa srecom da te sluzi i baci po neki update, ako naletis na neka dobra zrna.
 
Hvala kolega!

Da dam i kratak osvrt na Kingrinder.
Uzeo sam ga prije skoro 2 godine na Aliju kad se nije mnogo review-a moglo naci, ali rekoh da rizikujem jer po specifikacijama je bio odlican...
Sve u svemu, odlican mlin za svoje novce za nekoga ko ulazi u svijet espressa... Precizna podesavanja, relativno lako se prebaci na krupniji grind ako neko hoce i filter varijante...
Ja bih ga prije svega preporucio nekome ko pije manje vise klasicani, medium/dark roast... Tu je na svojoj teritoriji... Brzo i lako melje takav tip zrna.
Sa svjetlijim (pogotovo high altitude) zrnima se malo muci, a ja sam svoj sa takvim zrnima i cini mi se istupio jer nema vise performanse kao nekada...
Takodje, gumena obloga je pocela da popusta, proklizava prilikom mljevenja, vjerovatno bi je trebalo nekako prilijepiti ili kako vec...
Uglavnom, dosta muzike za te novce...

S obzirom na sve ovo, poceo sam da razmisljam o motorizovanom mlinu i Ceado mi nije bio na prvom mjestu... Prvo sam gledao neke Baratza Encore ESP na Amazonu, bio sam najblizi tom mlinu... Onda sasvim slucajno na FB Marketplace nadjoh oglas za mlin, prodavac nije imao pojma sta prodaje, dobio ga je navodno na poklon iz Njemacke i prodavao ga je prakticno u pola cijene... Zatrazih malo detaljnije fotke, bio je potpuno zapakovan, nekoriscen... Cak sam uspio i jos dodatno da spustim cijenu (jer sto da ne :D )... Zvucalo je kao too good to be true, i ispade stvarno odlicna ponuda... Bas sam zadovoljan sa njim. Plan mi je da ga iskoristim koliko se moze sa ovim nozevima pa da predjem na neke SSP...
 
@Laza kao neko ko ima Biancu, a probao je bas ovu Bezzeru nedavno u Amsterdamu kod ortaka, rekao bi da mi se vise svidja Bianca i da ima mnogo zanimljivijih leaver opcija od ove masine. Sto se tice same kafe, oba aparata nemaju greske, ali je Bezzera defako sposponjija/bolja od Biance kad je espresso u pitanju. Bianca meni licno ima bolji heating time, vizuelno mi je dopaljivija i tako. Ja preferiram manuelni leaver na steroidima, stoga ako budzet nije problem (6k+) ima nekih sjajnih opcija.
Uff, naravno da je budžet problem, čak i za Stregu. Profitec 800 je mnogo skuplji, a da ne govorim o Londiniumima i ACS Leva verijantama. Razmišljao sam i o La Pavoni i Pontevechio mašinama, ali mi deluju previše zahtevne i sa malim nestandardnim portafilterima. Olimpia Cremina je takođe dranje po ušima, tako da Strega dođe budžetna mašina sa polugom!

Drago mi je što si se javio kao neko ko ima Biancu i ko je probao Stregu!
 
Pozdrav,

Imam standardni budzet aparat gaggia viva style. koristim godinama, sve savrseno. kupujem lavazza kafu mlevenu.

vidim ima na ananasu akcijaa za neki mlin

Ima li poentu uzimati ovako neku opciju? I kako da znam da li odgovara za gaggiu? jer u nekim przionicama izmelju mnogo i ne moze lepo kafa da prolazi pri kuvanju (jako sporo izlazi). a ne razumem se bas u mlinove, pa da pitam da li bi ovo funkcionisalo
 
Pozdrav,

Imam standardni budzet aparat gaggia viva style. koristim godinama, sve savrseno. kupujem lavazza kafu mlevenu.

vidim ima na ananasu akcijaa za neki mlin

Ima li poentu uzimati ovako neku opciju? I kako da znam da li odgovara za gaggiu? jer u nekim przionicama izmelju mnogo i ne moze lepo kafa da prolazi pri kuvanju (jako sporo izlazi). a ne razumem se bas u mlinove, pa da pitam da li bi ovo funkcionisalo
Imam isti aparat, kad sam ga kupovao, kupio sam i Krups mlin https://www.tehnomedia.rs/kucni-aparati/aparat-za-kafu/krups-gvx242.html#data, ima da se podesi koliko krupnoca mlevenja i kolicina.
 
Pozdrav ljudi, nije me bilo neko vrijeme na topicu, pa sam prvo iscitao sto se desavalo u medjuvremenu, poneko se upgrade-ovao i drago mi je zbog toga, a i sve vise ljudi ulazi u specialty svijet kafe...

Da se pohvalim i mojom nadogradnjom, od prosle sedmice smo kuci bogatiji za jedan ozbiljni kucni mlinac...
Ceado E37R...
Ravni nozevi od 64mm, italijanska grdosija od 13kg, on demand mljevenje u portafilter, izuzetno tih i brz...
Pored njega je espresso aparat Sage Bambino Plus kao igracka
1f642.png


IMG-2846.jpg


Prvi utisci su jako dobri...
S obzirom da sam do sad koristio Kingrinder K4 rucni mlin, ovo je znacajno olaksanje, pogotovo kod slabije pecenih single origin zrna (koje su bile manji trening kad treba da se melju)...
Trenutno ga "sizonujem" sa nekim starijim SO "light roast" kafama (koje su bile pakao na rucnom mlinu) i moze se iz njih izvuci jos solidno ukusa...
Prvi utisak je da je jako brz, u sustini ovo je mlin za manje kafice/restorane, skrka 18 grama za nekih 6-7 sekundi, a iznenadjujuce je tih pri radu...
Kafa je divno pufnasta dok izlazi (jedva da i treba WDT ali ga svakako po navici radim), gotovo da i nema statike...

IMG-2847.jpg
IMG-2848.jpg


Nakon levela i tampiranja...

IMG-2849.jpg


Mrvicu sitnije je bio ovaj shot izmljeven, pa je usporio malo flow...
Ali kako je starija Etiopija u pitanju, nije smetao blago duzi brew...
Nema channellinga...

IMG-2851.jpg



A na kraju i neke "mane" i predstojeca poboljsanja koja cu uraditi...
Ovo je gotovo pa komercijalni mlin, pa mi ova klasicna posuda ne odgovara, jer necu dnevno 100 kafa da pravim (a i zauzima prostor kao sto se vidi)...
Porucio sam sa Alija neki "single dose hopper" koji bi trebao odgovarati za ovaj model...
To ce omoguciti da se pojedinacna doza melje i smanji retention...
Takodje, nema "mjerenje" po gramazi vec single/double doza se programiraju po tajmeru, a to onda moze da varira kad se mijenjaju kafe, pa je ovaj single dose bitan...

Takodje mozda cu ubuduce investirati i u neki SSP set nozeva (ne znam ima li neko kod sebe pa da kaze utiske), ali o tom potom...

Inace, sledece nedjelje sam u BG, pa koja je aktuelna preporuka za uzeti svjezu kafu u zrnima, je li se nesto mijenjalo nedavno?
Koliko sam nasao ovdje na topicu Fuka, Koppa, Coffe Pirates u Kuca Coffee? Kod kolege ApaRoasters ako moze isporuka u BG?

Pozdrav iz CG :)
Svaka cast na novom mlinu. Odlicna kupovina, koristio sam Ceado, jako dobar mlin. Po mom misljenju nijedan rucni ne moze da se poredi sa tako nekim jacim profi mlinom.

Sto se tice aktuelnih przionica u BGu sada vec ima svasta, kao sto si nabrojao... Fuka, Koppa, Kuca Coffee, Przionica, Hotel Beograd, D59B, Cafe Factory (imaju neka odlicna nova zrna), 7AM, Indijana (neko je vec pomenuo). Ako neces nikoga da cimas od rodbine, javi se u DM, mogu ja da ti porucim kad dolazis, ja imam razumevanja za kvalitetnu crnu drogu. :)
 
Videh danas ovo u DM-u .. jel probao ovo neko ?:D
Ja sam je kupio kada sam hteo da probam neki mlin koji sam kupovao i nisam hteo da bacam neku skupu kafu. Spremao sam je kao tursku jednom i ostatak sam na kraju bacio. Zrno je lose i kafa je preprzena, u principu je kafa loseg kvaliteta, mada je makar cista kafa, sto se ne moze reci za velike nase proizvodjace sto prodaju mlevene u supermarketima. Sve u svemu nije za moj ukus.
Mozda se svidi nekome ko voli klasicnije italijanske kafe, Lavazza, Illy, Segafredo, Hausbrant...
 
Za ljubitelje filter kafe - moje iskustvo posle prvog Switch batcha - mislim da se više nikad neću vratiti klasičnom V60 pour overu.

Sad sam izvukao iz kafe sve ono što sam hteo. I to mislim da nisam baš precizno ispratio recept (Tetsu Kasuya-in recept, malo komplikovaniji, probaću druge neke uskoro), ali ovo što sam probao je fenomenalno! Percolation/Immersion kombinacija radi posao :)
Moraću da probam i s manjim dozama, jer ja obično pravim 13g/210ml, a sad sam pomno pratio recept sa 20g/280ml. Ne volim da trošim toliko kafe, pogotovo kad 250g platim 15e :D
Samo se nadam da će se zadržati ta punoća ukusa, mada ne vidim što ne bi, u tom periodu imerzije, verujem da dosta aroma izađe na videlo. Isto sam nasumično stavio grind size na K6 mlinu oko 87 recimo.
 
Svaka cast na novom mlinu. Odlicna kupovina, koristio sam Ceado, jako dobar mlin. Po mom misljenju nijedan rucni ne moze da se poredi sa tako nekim jacim profi mlinom.

Sto se tice aktuelnih przionica u BGu sada vec ima svasta, kao sto si nabrojao... Fuka, Koppa, Kuca Coffee, Przionica, Hotel Beograd, D59B, Cafe Factory (imaju neka odlicna nova zrna), 7AM, Indijana (neko je vec pomenuo). Ako neces nikoga da cimas od rodbine, javi se u DM, mogu ja da ti porucim kad dolazis, ja imam razumevanja za kvalitetnu crnu drogu. :)

Hvala kolega na ponudi, ovaj put cu sam probrati neke "semplove" pa ti se javljam za sledeci put ukoliko mi bude trebala pomoc, kad potrosim zalihe :)

Pozdrav,

Imam standardni budzet aparat gaggia viva style. koristim godinama, sve savrseno. kupujem lavazza kafu mlevenu.

vidim ima na ananasu akcijaa za neki mlin

Ima li poentu uzimati ovako neku opciju? I kako da znam da li odgovara za gaggiu? jer u nekim przionicama izmelju mnogo i ne moze lepo kafa da prolazi pri kuvanju (jako sporo izlazi). a ne razumem se bas u mlinove, pa da pitam da li bi ovo funkcionisalo

Ne bih ti nikako preporucio te "blender" varijante mlinova za kafu, nemoj bacati pare. Vidi da skupis pare i uzmes barem neki sa konusnim nozevima, poput ovog Krupsovog sto ti je kolega preporucio ako zelis da eksperimentises sa kafama u zrnu.
Kad kupujes u przionicama, naglasi da ti samelju mrvicu krupnije od njihovog espressa, kao za Aeropress, takav vid mljevenja ce mnogo bolje odgovarati tvom aparatu.

Za ljubitelje filter kafe - moje iskustvo posle prvog Switch batcha - mislim da se više nikad neću vratiti klasičnom V60 pour overu.

Sad sam izvukao iz kafe sve ono što sam hteo. I to mislim da nisam baš precizno ispratio recept (Tetsu Kasuya-in recept, malo komplikovaniji, probaću druge neke uskoro), ali ovo što sam probao je fenomenalno! Percolation/Immersion kombinacija radi posao :)
Moraću da probam i s manjim dozama, jer ja obično pravim 13g/210ml, a sad sam pomno pratio recept sa 20g/280ml. Ne volim da trošim toliko kafe, pogotovo kad 250g platim 15e :D
Samo se nadam da će se zadržati ta punoća ukusa, mada ne vidim što ne bi, u tom periodu imerzije, verujem da dosta aroma izađe na videlo. Isto sam nasumično stavio grind size na K6 mlinu oko 87 recimo.

Zanimljivo izgleda, svaka cast. Mislim da cu uskoro probati ovo da uposlim moj Kingrinder sa vremena na vrijeme :)
 
ima da se podesi koliko krupnoca mlevenja i kolicina.
To nije mlin za kafu nego blender. Nema brusne noževe neko oštar lim koji "kida" kafu. Pa samim tim nema ni podešavanje krupnoće mlevenja, nego vremenski interval za lomljenje. I ja sam to pre, 15 godina, kupio jer nisam znao gde da kupim pravi mlin...
Imaćeš problema. Jer "lomilica" daje nejednake delove pa sitniji zapuše basket/dozer za kafu...
 
To nije mlin za kafu nego blender. Nema brusne noževe neko oštar lim koji "kida" kafu. Pa samim tim nema ni podešavanje krupnoće mlevenja, nego vremenski interval za lomljenje. I ja sam to pre, 15 godina, kupio jer nisam znao gde da kupim pravi mlin...
Imaćeš problema. Jer "lomilica" daje nejednake delove pa sitniji zapuše basket/dozer za kafu...
Tako je, mada konkretno ovaj Krups ima neku varijantu svojih ravnih nozeva, pa je bolji od "blendera" od 20/30 eura...
Ali svakako bih ili investirao u nesto ozbiljniji mlin ili kupovao mljevenu kafu, kad je vec pressurizovani basket u pitanju...
 
Pa kako sad presurizovani portafilter i premlevena kafa, a toliko neke opreme i svega navođeno, ja se izgubih?

Čak i mi sa ručnim mlinovima od 50€ smo se odavno depresurizovali.
 
Moraću da budem malo dosadan 😕
Ima neko ljubazan da objasni koja je i da li ima razlike između:
Gaggia gran prestige RI8427/11 I nahvaljene Viva deluxe, osim što Vive nema trenutno nigde 😂

Cena mu je malo ispod 15.000 rsd na akciji...
 
Moraću da budem malo dosadan 😕
Ima neko ljubazan da objasni koja je i da li ima razlike između:
Gaggia gran prestige RI8427/11 I nahvaljene Viva deluxe, osim što Vive nema trenutno nigde 😂

Cena mu je malo ispod 15.000 rsd na akciji...
Baci pogled i na kp.
Imas par komada polovnih po super cenama.
Takodje pogledaj saeco poemia to ti je isti aparat kao gaggia viva.
 
Baci pogled i na kp.
Imas par komada polovnih po super cenama.
Takodje pogledaj saeco poemia to ti je isti aparat kao gaggia viva.
Ne bi polovan, hvala svakako na predlogu.
Nema ni ovog Saeco, rasprodat....
Doduše, bio je preko 20-ak hiljada .
Viva bila do pre neki dan oko 16 hiljada, uz mlin sa Alija i ostale sitnice, to je fond koji trenutno mogu da osvojim.

A i dalje ne mogu da nađem poređenje/razlike između ovih Gaggia aparata.
Koliko god čitam , deluje mi isto...
 
Pa kako sad presurizovani portafilter i premlevena kafa, a toliko neke opreme i svega navođeno, ja se izgubih?

Čak i mi sa ručnim mlinovima od 50€ smo se odavno depresurizovali.
Pa volio bih da zivimo u idealnom svijetu i da svi imamo neki vrhunski aparat i mlin za kafu, kao i dnevni povoljni izbor vrhunskih zrna :)

Medjutim nisu svi u prilici da imaju veci budzet a zele da uzivaju najvise koliko mogu za svoje novce.
S toga kazem kolegi da ako vec koristi entry level aparat sa pressurizovanim filterom (ne znam ima li klasicni basket) i trenutno kupuje mlevenu Lavazzu, postepeni upgrade bi bio prvo da kupuje manje kolicine premlevene kafe ako u komsiluku ima neki specialty coffee shop a nema budzet za neki pristojni mlinac.
Pod pristojni mislim neki Timemore ili Kingrinder ako nije lenj da melje kafu rucno :D
 
Ne bi polovan, hvala svakako na predlogu.
Nema ni ovog Saeco, rasprodat....
Doduše, bio je preko 20-ak hiljada .
Viva bila do pre neki dan oko 16 hiljada, uz mlin sa Alija i ostale sitnice, to je fond koji trenutno mogu da osvojim.

A i dalje ne mogu da nađem poređenje/razlike između ovih Gaggia aparata.
Koliko god čitam , deluje mi isto...

To su gotovo identicni aparati (i Gran i Viva serije se rade standardno u Kini)... Nisam 100% siguran, ali Gran model mi izgleda kao da ima podesavanje jacine pare (steam) ali nisam siguran koliko je to kome bitno ukoliko ima... Svakako mi je Gran Presige vizuelno ljepsa od Vive i "dugotrajnije" i kvalitetnije mi izgleda interfejs na dugmice nego plasticni selektor na Vivi...
 
To su gotovo identicni aparati (i Gran i Viva serije se rade standardno u Kini)... Nisam 100% siguran, ali Gran model mi izgleda kao da ima podesavanje jacine pare (steam) ali nisam siguran koliko je to kome bitno ukoliko ima... Svakako mi je Gran Presige vizuelno ljepsa od Vive i "dugotrajnije" i kvalitetnije mi izgleda interfejs na dugmice nego plasticni selektor na Vivi...
Onda je cela problematika rešena 😉
 
Ja sam probao razne kafe, od pomenutih ovde CF i od przionice iz apatina i na kraju mi je ipak najbolja kafeterija. Posebno nikaragva.
 
Ja sam probao razne kafe, od pomenutih ovde CF i od przionice iz apatina i na kraju mi je ipak najbolja kafeterija. Posebno nikaragva.
Hvala kolega na vasem osvrtu. Ukusi su svakako razliciti, ali svaka przionica koja radi svoj posao sa ljubavlju mora proizvoditi manje vise dobru kafu :)
Naravno, zavisi dosta od sirovina, opreme, trzista i dosta drugih parametara koji nisu idealni na Balkanu :)

Da dodam samo da mi se Indijana javila povodom narucivanja kafe, imaju varijantu da ostave kafu na "pickup" lokaciji na Novom Beogradu. Dali su mi i kupon za besplatnu postarinu ispod 4000 ako koristim pickup lokaciju. Svaka pohvala za njih zaista, eto mozda moze nekome ova info koristiti.
 
Uff, naravno da je budžet problem, čak i za Stregu. Profitec 800 je mnogo skuplji, a da ne govorim o Londiniumima i ACS Leva verijantama. Razmišljao sam i o La Pavoni i Pontevechio mašinama, ali mi deluju previše zahtevne i sa malim nestandardnim portafilterima. Olimpia Cremina je takođe dranje po ušima, tako da Strega dođe budžetna mašina sa polugom!

Drago mi je što si se javio kao neko ko ima Biancu i ko je probao Stregu!
Stregu sam probao i ja, kao i LR24 koji sam imao oko 6-7 meseci. Strega je ok, mada nije bas user friendlyi ima vibracionu pumpu. LR24 je jedna od najboljih masina koje sam koristio po pitanju kvaliteta same kafe, ali servis je "uradi sam".

La Pavoni je sasvim ok uz malo truda, a mali filteri nisu problem veruj mi, pa evo na Vostoku i Leva imas 54mm. Plus sad imas i Londinium Vectis kao opciju. Nista to nije jeftino da se razumemo, ali lever masine su moja prva ljubav. Trenutno imam jednu Faemu koju koristim vikendom i svaku put se smeskam kao ****** :)
 
Hoću da budem MareBGD kad porastem :cool:

Koja je endgame kućna poluautomatska mašina za nekoga ko uopšte ne pije espreso s mlekom? Maštam o ECM Puristika, ali i ona ima vibracionu pumpu.
 
Vrh Dno