Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Stigao mi je botomless portafilter sa alija aki pogresan precnik. Umesto 58mm poslat mi je 54mm. Kontektirwo sam prodavca koji je odgovorio kratko: "oh sorry". :)
Moje pitanje je da ki da pokrecem return/refund proces ili nesto drugo za ovakve slucajeve?
 
Ako i pokreneš, dobićeš možda pola vrednosti. Računaju da drugu polovinu možeš da namakneš prodajem tog što ti je stigao
 
Koja glupost. Kakav je to 54 portafilter, za koji uređaj?

Ja bih pokrenuo dispute i tražio celu sumu nazad.
 
Stigao mi je botomless portafilter sa alija aki pogresan precnik. Umesto 58mm poslat mi je 54mm. Kontektirwo sam prodavca koji je odgovorio kratko: "oh sorry". :)
Moje pitanje je da ki da pokrecem return/refund proces ili nesto drugo za ovakve slucajeve?
Pokreni dispute obavezno. I ne pristaj na opciju da ti prodavac posalje zamenu. Zajebace te. Njemu je samo u interesu da ti ne pokreces dispute. Slikaj, dokumentuj i obavezno dispute. I ne zatvaraj ga sta god ti pisao. U vecini slucajeva AliE vrati pare.
Edit: da nije to 53mm portafilter? Prvi put cujem za 54mm. Opali sliku, mozda nekom ovde odgovara takav, pa da povratis deo para.
 
Šta se razmišljaš? Odmah dispute. Na tom linku piše da je SAMO 58mm, znači kompletna prevara. Pokreni dispute i ne odgovaraj prodavcu ništa.
 
Ako tražiš sve pare nazad, tražiće da im vratiš proizvod. Moj savet je traži pola para i to je realno da dobiješ, a to probaj da prodaš nekome da pokriješ drugu polovinu. Meni su x puta slali pogrešnu boju ili veličinu nečega, uvek tražim pola nazad pa to poklonim.
 
O da.

Obavezno gledati recenzije, negativne ocene koje su i zašto, i ocenu prodavnice.
 
Niko neće reći da je radnja lopovska nego aliexpress. Tako da alie treba da vodi brigu o tome kakve fukare trguju preko njih.
Lično ne bih tražio 50% ali svako odlučuje o svojim parama. Tražio bih sve pa makar ne dobio ništa.
A ako mi traže da im vratim, vratio bih im uz poštarinu od 400 eura. Tako i oni odokativno postavljaju cene poštarina.
 
Ima li preporuka koju posudu za mucenje mleka na pari uzeti? Vidim da Ikea ima i cena mi deluje pristojna, 0.5l je kapacitet
Za Ikea latijeru su ti već odgovorili, nije za latte art ali inače ok. Napomenuću da je takodje bitno koju zapreminu uzimaš. Latijera treba da ima duplo veću zapreminu u odnosu na količinu mleka koju zagrevas.

Takodje, manje zapremine mleka se lakše frothuju, na aparatima kao što je Gaggia i sl je jako teško raditi sa većim količinama mleka pošto nemaju dovoljno snage. Na takvim aparatima preporučujem maksimum 350ml latijere.
 
Stigao mlin C3 sa Alija… zamolio sam kineza da napiše manju cenu zbog carine i prošlo je… nisam platio carinu i pdv… da znate da može ako neko bude naručivao. :)
Sutra stižu kafe iz BeanZ više vrsta pa taman da vežbam kako se koristi mlin 😁 a daju i poklon šoljice za espresso, mislim da je još danas akcija :)
 
Ja sam to ranije radio dok me jednom prilikom nisu pozvali sa carine da dostavim dokaz koliko sam zapravo platio. Moze malo da se koriguje cena ali ne treba preterivati.
 
U Lindi ima 100% arabike u zrnu, svetlije pržena, bolja od većine komercijalnih kafa na domaćem tržištu. Cenu snizili dodatnih 30%, sad je manje od 250rsd/250g (kesa sa zipom). Ima i skupljih Kolumbije i Brazila, ograničena izdanja u džačićima, takođe 250g. Sve su pržene krajem februara. Brazil je prepržen, taman, taman po ukusu većine.😄
 
U Lindi ima 100% arabike u zrnu, svetlije pržena, bolja od većine komercijalnih kafa na domaćem tržištu. Cenu snizili dodatnih 30%, sad je manje od 250rsd/250g (kesa sa zipom). Ima i skupljih Kolumbije i Brazila, ograničena izdanja u džačićima, takođe 250g. Sve su pržene krajem februara. Brazil je prepržen, taman, taman po ukusu većine.😄

Kesa sa zipom (iole da valja) je sam po sebi 60-70din po komadu.... Ostatak u kesi je znaci vrednosti ispod 200din. Samo mogu da zamislim kakva je to arabika 😂
Kao i oni cevapi od 300din sto su ljudi tukli skoro.... Al bože moj svaka roba ima svog kupca.
 
Kesa sa zipom (iole da valja) je sam po sebi 60-70din po komadu.... Ostatak u kesi je znaci vrednosti ispod 200din. Samo mogu da zamislim kakva je to arabika 😂
Kao i oni cevapi od 300din sto su ljudi tukli skoro.... Al bože moj svaka roba ima svog kupca.
Ne možeš. I ja sam se iznenadio.
 

Prilozi

  • IMG_20230420_134440.jpg
    IMG_20230420_134440.jpg
    173.8 KB · Pregleda: 114
Treba videti, probati. Ne mora da znači ono što je skupo da je i dobro uvek.
 
Treba videti, probati. Ne mora da znači ono što je skupo da je i dobro uvek.
Slazem se, nisu ni ukusi ni ocekivanja ista.
Sticajem okolnosti imam uvid u cene sirovih kafa kako za espresso tako i za domaću pa me ova cena poprilično iznenađuje.
 
Upadam ovde nasumično, ima li neko preporuku za mlin za kafu, koristio bih za moka pot, dakle da ne bude fino mlevena, već nešto malo krupnije :)
 
Pročitaj malo unazad. Mlin koji melje za espreso i podesiv je, bez problema se podešava za moku, tj. može isto mlevenje, ili krupnije, po želji.
 
Upravo mi je stigao aparat gaggia style deluxe i nece voda da ide na onu rucicu nego non stop na onaj pipak za vrucu vodu i paru. Okrecem rucicu sa strane ali nista se ne desava, u polozaj kada je zatvorena para, i dalje pusta vodu tu. Molim za pomoc preporuku sta raditi ili za servis na novom beogradu. Hvala unapred.
 
Zategni malo jače, razradi malo napred nazad, mora da zatvori? Ako neće, reklamiraj.
 
@babic206 pogledaj da ti nije ostalo uključeno to desno dugme gde se aktivira para. Klikni jednom vidi da li će da izadje.
 
Stigao mlin C3 sa Alija… zamolio sam kineza da napiše manju cenu zbog carine i prošlo je… nisam platio carinu i pdv… da znate da može ako neko bude naručivao. :)
Sutra stižu kafe iz BeanZ više vrsta pa taman da vežbam kako se koristi mlin 😁 a daju i poklon šoljice za espresso, mislim da je još danas akcija :)
Odakle si naručio? Može u PM link
 
Nazad
Vrh Dno