Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Pozdrav,
Vrlo zanimljiva i informativna tema. Aparat bih kupio da bih istrazivao arome i ukuse,pa me zanima da li bih sa Lelit Anom mogao dobiti espresso nalik onim arabikama iz Kafeterije i Cafe&Factory?

Ukoliko imaš iole "prihvatljiv" mlin, verovatno.
Tvoje pitanje je jako kompleksno koliko god deluje jednostavno.
Ukoliko preferiraš srednje-tamnija prženja i espresso sa mlekom možda čak dobiješ i bolje rezultate.
Ukoliko je nešto više ka light roast i specialty kafama... ne bih da počinjem tema je preobimna.

Ukoliko se odlučiš za Lelit, znaj da (Anna) ima 57mm korpu i svi dodaci su samim tim nestandardni.
Koliko se sećam preporuka je da se obavezno zameni korpa jer zidovi, koji se sužavaju ka centru, valjda sprečavaju "tampovanje".
Treba uzeti sa ravnim:


(sva 3 komentara vezana za Lelit Anna-u :)
 
Zahvaljujem.Razmisljam o Ani sa PID.Vise bih voleo da pravim specialty kafe,zanimljiviji su mi kisili od gorkih ukusa,naravno u balansu.
Bio bih veoma zadovoljan ako bih sa tim aparatom mogao da dobijem espresso nalik onom koje sam probao po tim kafeterijama.
Ne bih voleo da budem razocan,ali ne znam koji bi drugi aparat u tom cenovnom rangu mogao da bude dobra alternativa.
 
Pitanjce :)

Imam DeLonghi ECAM22.112.B sa kojim sam generlano zadovoljan ali me malo nervira nozzle sa paru. Napravljen je tako da upumpava puno vazduha da bi napravio mleko i to je cool sa jedne strane sa druge strane preteruje a nemam nikavu kotrolu da napravim melko kako ja zelim. (vise za late art)
Da li mozda postoji neki zamneski Nozzle za ovaj model koji bi mi resio ovu problematiku. Na aliespressu vidim neke svega jedan modifikovan ali bez ikakvih isksutva ljudi za njega pa reko da pitam mozda ima neko neka iskustva ?:)
Ovaj navodno moze na moj model ali niko ne pominje iskustva na ovom modelu koji ja imam.
 
Samo skini plastiku sa wanda i dobices mleko kakvo zelis, to je fora sa dedice a radice i na tvom aparatu.

Pogledaj i po yt ima dosta tutoriala.
 
^tu imam drugi problem, kad skinem plastiku ostaje ova "pipa" koja spada kad je pot pritiskom pare jer za razliku od ove gornje plastike koja ima zleb da se zaglavi ova nema nista i maltene cim gurnem vrh u mleko napravi se pritisak koji ga izbaci sa pipe
 
Slučajno sam skroz naišao na temu, nisam ni znao da imamo rasprave o kafi ovde. Krenuo sam da se lomim oko upgrade-a za Flair Pro 2, pa sam potražio cene za Lelit Annu u Beogradu i naišao na temu. Dodatno se razmišljam izmedju Flair 58 i Cafelat Robota.
 
Kakva su iskustva sa Flair 58,je li neko od vas poseduje ovu spravu?
Vidim da postoji uvoznik u Hrvatskoj,kod nas verovatno ne.
 
Dobra vest je da je stigao posle samo 18 dana. Loša je dodatni trošak od 1250din (valjda PDV i špedicija)
Nije to dobra vest. Te posiljke koje idu preko SG poste meni stizu za deset dana. A nasa retardirana carina izdvoji paket zbog gabarita, dok mi mnogo skuplji paketi ali manji od paklice cigara samo protrce kroz GPC i vec sutradan budu urucene, posle ulaska u Srbiju. I moj mlin danas dosao na carinu. Valjda nece imati tvoju sudbinu pa da od carine do mene putuje kao od Kine do Srbije.
 
Vredi svaki dinar, i sa carinom. Koliko naručujemo, pa stigne bez ikakvih dažbina, a trebalo bi, nešto može i da se plati. Ja bar tako razmišljam.
 
Nije to dobra vest. Te posiljke koje idu preko SG poste meni stizu za deset dana. A nasa retardirana carina izdvoji paket zbog gabarita, dok mi mnogo skuplji paketi ali manji od paklice cigara samo protrce kroz GPC i vec sutradan budu urucene, posle ulaska u Srbiju. I moj mlin danas dosao na carinu. Valjda nece imati tvoju sudbinu pa da od carine do mene putuje kao od Kine do Srbije.
Ja sam srećan što je tako brzo stigao, jer sam očekivao mesec dana i više. Dugo nisam uzimao preko AE.
Što se tiče carine, računao sam kao najgoru varijantu 32% a kao najbolju i teško ostvarivu 0%. Tako da nije ništa neočekivano.
U svakom slučaju 10eur nije ništa što može pokvariti dobar osećaj nove igračke.
 
Pozdrav, trazim neki kafe aparat, koji nije mnogo skup. Svestan sam da nisu neki, ali za pocetak ce biti okej verovatno.
Razmisljam se o ova tri:
KRUPS XP442C11 Virtuoso percolator silver / black
HIBREW H11 Coffee maker karos félautomata 1450 W 1.1 L inox
DELONGHI EC 685.M Dedica Style espresso coffee maker 1300 W 1.1 l metal

Da li postoji neka razlika izmedju njih, ili su manje-vise isti?

Najvise bi mi odgovaralo da bude tako neki uzak, jer nemam mnogo mesta u kuhinji.
Ali razmisljam i o neko sirem poput:
GAGGIA RI8433/11 Viva Style - karos coffee maker machine black
DELONGHI EC260.BK Coffee maker Espresso 1100W black / silver

Ukoliko su ovi aparati svi istog kvaliteta, uzeo bih ovaj KRUPS XP442C11, jer je najlepsi.
Ukoliko mozda neko ima neki drugi predlog mimo ovih, a da su slicnog cenovnog ranga, neka preporuci.
 
U redu, hvala na odgovoru.
Znaci predlazete GAGGIA RI8433/11 Viva, da li mozda postoji bolji za do 50e vise ili je to neki best buy za taj novac?
 
I greje portafilter, to takođe nemaju svi u tom segmentu. Te dve stvari su važne.
 
Jel ima neko tchibo caffisimo i jel zna neko gde uzeti kapsule za njega?
 
Nazad
Vrh Dno