Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Poklanjam Nespresso Inissia za delove ako nekom treba, sve je dobro samo su kondenzator i jedan cip na ploci otisli. Bice kod mene jos par dana pa ide na otpad.
 
Pozdrav svima, napravio sam upgrade sa DeLonghi Dedica i pressurized filter na Sage Barista Pro i unpressurized filter i razlika je ogromna. Uglavnom, dobijem ratio 1:2, 16g kafe, 32g napitka za nekih 25 sekundi. Kafu koja koristim je Lavazza Top Class koja mi je bila ok na Dedici a jos bolje je na Barista pro, ali sad bih da malo ekperimentisem sa Singl Origin kafama. Molio bih vas za neku preporuku koju Singl Origin probati, note koje mi prijaju su cokolada, lesnik, cimet. Vise volim gocinu, kislost i te citrusne note mi ne prijaju.
 
Gde u Beogradu mogu kupiti tamper za Gaggiu Classic Pro? Odlučio sam se za nju kao i polovan mlin. Po vama vredi li Compak E5 za 350€ u odnosu na Mazzer mini 300€ oba su jako dobro očuvana.
 
Gde u Beogradu mogu kupiti tamper za Gaggiu Classic Pro? Odlučio sam se za nju kao i polovan mlin. Po vama vredi li Compak E5 za 350€ u odnosu na Mazzer mini 300€ oba su jako dobro očuvana.
Oba mlina ce ti sugurno odradjivati posao..
Compak e5 ima nozeve 58mm dok mazzer mini 64mm.
Ono sto znam je da mazzer mini dosta kafe zadržava u sebi tokom mlevenja i to je maltene sve negativno, sa druge strane noževi su stvarno sjajni, lako se nabavalju i relativno su povoljni kad bude došlo vreme zamene.
Compak generalno se koristi u mnogo lokala tako da su sigurno pouzdani jedino nznm za delove kakvo je stanje.
 
Mazzer Mini ima dve verzije. Obična, sa dozerom, ima noževe od 55mm, dok Mini E (bez dozera, melje direktno u portafilter) ima 64mm.

Noževi tih dimenzija u kućnim uslovima traju u suštini večno.

Aluminijumski tamper mogu da ti dam u zamenu za kesicu specialty kafe ako se iscimaš do mene (Pionir). :)
 
Ja gledam da uzmem ovaj od 64mm. Nego mi puno 300€ za polovan. Gledam po kp prodaje se nova Eureka Mignon silencio 15bl za 340€ jeste na slabiji mlin ali je nov. Ne znam ni sam šta da radim nisam pametan.
 
Ja gledam da uzmem ovaj od 64mm. Nego mi puno 300€ za polovan. Gledam po kp prodaje se nova Eureka Mignon silencio 15bl za 340€ jeste na slabiji mlin ali je nov. Ne znam ni sam šta da radim nisam pametan.
Ako nisi nesto previše zahtevan mignon ce ti odlicno odraditi posao sa 50mm noževima.
Takodje vizelno je mnogo lepši i fizički manji. Verovatno i tiši.
 
Uzeo sam Gaggia Classic pro za 34.600rsd kod nas u radnji, bila na nekoj akciji 30% a prelazim sa Delonghi Magnifica S koja mi pravi slab espresso za moj ukus.
Pijem uglavnom risterto, žena klasični espreso mada je njoj i ovaj što pravi Delonghi odličan. Šta mislite, isplati li se dati skoro 100€ više za Eureka mignon specialita? Veći noževi i digitalni displej. Ne znam da li još nešto dobijam? Mlin bih onda plati 150€ više od aparata.
 
Gaggia Viva Style+Gaggia MD15 mlin i bog da te vidi....ja ovu kombinaciju ne menjam dok ne pocrka sve,bukvalno.
I ja sam te poslušao. Hvala ti na tome. Uređaj ima puno pohvala po netu, bez obzira na tip portafiltera, a cifra takva da se isplati i isprobati. Deluje na prvu loptu da sve pršti od cena/performanse.

Mesecima gledam koji automatik uzeti, ali cena visoka i kompleksan pros cons, a najveći spoiler je jutarnja i za uređaj i mene lično najbitnija kafa, mlin koji bi probudio ukućane. Hvala svima i za PP, mnogo sam naučio o svemu. Inače pijemo moku, to sam doktorirao, pa imamo u šteku već mlevene kafe u vakuumu za početak. Kapiram ako nas nije mrzelo da spremamo u lončetu za moku, pa je peremo odmah, neće ovde biti nešto više posla. Dalje korak po korak, ali treba što pre naručiti nepresurizovanu korpicu.

Kad smo kod toga, jel mora oem ili postoji neka druga optimalna alternativa?
 
Uzeo sam Gaggia Classic pro za 34.600rsd kod nas u radnji, bila na nekoj akciji 30% a prelazim sa Delonghi Magnifica S koja mi pravi slab espresso za moj ukus.
Pijem uglavnom risterto, žena klasični espreso mada je njoj i ovaj što pravi Delonghi odličan. Šta mislite, isplati li se dati skoro 100€ više za Eureka mignon specialita? Veći noževi i digitalni displej. Ne znam da li još nešto dobijam? Mlin bih onda plati 150€ više od aparata.
Morate zaista da izadjete iz tog tripa da je mlin nesto sto mora da bude jeftinije od aparata. Da mislim da se isplati 100E vise.
 
I ja sam te poslušao. Hvala ti na tome. Uređaj ima puno pohvala po netu, bez obzira na tip portafiltera, a cifra takva da se isplati i isprobati. Deluje na prvu loptu da sve pršti od cena/performanse.

Mesecima gledam koji automatik uzeti, ali cena visoka i kompleksan pros cons, a najveći spoiler je jutarnja i za uređaj i mene lično najbitnija kafa, mlin koji bi probudio ukućane. Hvala svima i za PP, mnogo sam naučio o svemu. Inače pijemo moku, to sam doktorirao, pa imamo u šteku već mlevene kafe u vakuumu za početak. Kapiram ako nas nije mrzelo da spremamo u lončetu za moku, pa je peremo odmah, neće ovde biti nešto više posla. Dalje korak po korak, ali treba što pre naručiti nepresurizovanu korpicu.

Kad smo kod toga, jel mora oem ili postoji neka druga optimalna alternativa?
Za vivu nemas OEM unpressurised rucku.
Dok sam imao taj aparat uzeo sam na ebay od edesia espress.
Ne možeš samo da zamenis basket. Unutra u ručki imaš ventil koji ti pravi "veštacki" pritisak. Morao bi sve da povadis.
 
Moze sve da se spakuje nazad,nije nekakav problem,ali polako. Ajde prvo "upucaj" sve ovako fabricki kako jeste,furaj tako neko vreme,pa kada se smoris i budes hteo da predjes na unpresurized sistem,onda lagano jedno po jedno. I da,za unpresurized varijantu ce ti trebati i valjan tamper. Zato lagano,prvo sve tako kako jeste fabricki,posle lagano upgrade.
 
Ja sam povadio sve iz portafiltera na Gaggia Viva, daje bolju kafu ali što @sinda reče treba onda i tamper, ona kašika što dolazi uz pakovanje nije dovoljna. Inače za mlin sam uzeo DeLonghi KG79 i ne melje dovoljno fino za non pressurized. Vidim na netu da može da se moduje pa moram to skorije uraditi.
 
Za stock portafilter ne treba.
 
@sinda napiši šta da naručim da zamenim portafilter. Ako može da se sve vrati kao što je bilo, želim probati odmah obe varijante sa kafama koje inače nabavljam. Stiže sutra uređaj, obradovao me City na viber. Isprva sam razmišljao da napravim 2, ali posle razmišljam - kad ubodem setap ne verujem da ću se vraćati na stok.
 
@sinda ne treba jer ima ili ne treba da se koristi?


------------------------------------
Pre nekoliko meseci napisao da "curi voda preko safofa". Tako nekako. Šta je razlog nisi napisao s obzirom da sam ti napisao jedan od razloga curenja.
 
Od kad sam povadio sve iz portafiltera curenja nema.
 
@malacrnabuba
Ne treba da se koristi. A ono sto se dobije fabricki je svakako sve samo ne tamper.
 
@sinda nađi jedan aparat sa portafilterom da ne treba da se koristi tamper. :)
Nađi jedan snimak na YT da se ne koristi tamper. Samo JEDAN.
Nađi jedan forum, strani, da piše da se ne koristi tamper. Samo JEDAN.

Auuuu
 
@sinda nađi jedan aparat sa portafilterom da ne treba da se koristi tamper. :)
Nađi jedan snimak na YT da se ne koristi tamper. Samo JEDAN.
Nađi jedan forum, strani, da piše da se ne koristi tamper. Samo JEDAN.

Auuuu
Imas pun yt snimaka sa tim aparatom gde se samo prstima poravna kafa i teraj. Sve isprobano u praksi.
 
Vrh Dno