Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Ima li neko iskustva sa ovom masinom?
breville-barista-max-vcf126x01
Poslednjih 5 godina sam na Crups automatic-u + Lavazza Iterra(sve vrste). Pije se espresso sa mlekom (capucino).

Ima li u toj klasi oko 500E nesto za preporuku.
 
Uzeli na kraju

NESPRESSO Inissia Black D40-EUBKNE4-S.​


Sad samo da nadjemo dobre kapsule.
+1 za Jacobs 10 ali verovatno neće svakom odgovarati (jači ukus i izražen body) i treba probati i ostale proizvođače pa ko se gde nađe :).
Od sutra imate u Lidl-u pakovanja od 44 kapsula po baš lepim cenama. Gold Lungo za Lungo i Ljubičasti Espresso za espresso (ta dva moda postoje na aparatu koji ste kupili) su totalno ok.
U redovnoj ponudi imaju veći izbog Lidl kapsula u pakovanju od 10 komada po ceni od 250 din pa testirajte do mile volje :).
 
Poslednja izmena:
Ja tu pijem u kancelariji i najbolja mi je od svih lidl kapsula.
 
Kad ste se uhvatili kapsula, ja sam za sada na Jacobs Ristretto kapsulama, kupovina na pijaci i zadovoljan sam. Vrteo sam u početku razne kapsule ali se na kraju zadržao na ovima. Probao sam neke iz Lidla i nisam bio zadovoljan, ali sad vidim da nisam našao ove ljubičaste, pa ću i njih probati.
 
Pišite još malo o tim kapsulama, spremam jedan shorts specijalno za vas, od nas sa dosta manjim budžetom za kafu. :D
 
Evo ih i prvi problemi sa polovnjakom gaggia style, odradio mu ciscenje sa limuntusom. Sve je funkcionisalo kako treba, medjutim posle gasenja i ponovnog paljenja kako bi se prva kafa napravila voda ide kroz glavni ventil ali nece da prodje kroz portafilter. Samo ga napuni i voda izlazi na sve strane. Presede mi prva kafa 😁
 
Pržionica neka, Niš, preporuka? Od koga uzimate svezu kafu.. ili nebitno može i nešto van Niša.
 
Evo ih i prvi problemi sa polovnjakom gaggia style, odradio mu ciscenje sa limuntusom. Sve je funkcionisalo kako treba, medjutim posle gasenja i ponovnog paljenja kako bi se prva kafa napravila voda ide kroz glavni ventil ali nece da prodje kroz portafilter. Samo ga napuni i voda izlazi na sve strane. Presede mi prva kafa 😁
Nije mi bas najjasnije sta ti se tačno dešava.
Koje sito koristis? Ako je za single (jednu kafu) moras stavljati onaj gumeni umetak.
 
Evo ih i prvi problemi sa polovnjakom gaggia style, odradio mu ciscenje sa limuntusom. Sve je funkcionisalo kako treba, medjutim posle gasenja i ponovnog paljenja kako bi se prva kafa napravila voda ide kroz glavni ventil ali nece da prodje kroz portafilter. Samo ga napuni i voda izlazi na sve strane. Presede mi prva kafa 😁
Polako.

Kako izlazi voda bez portafiltera? Da li si dobro zavrnuo ventil za paru?
 

tumbe85

Obrisan mi je odgovor zbog bezobrazne reči. Ako nisi pročitao da ponovim.

Nemoj kupovati polovni za 60 eura. Jer šta ako je koristio česmovaču... bojler i sistem je pun kamenca... A nerviranje može da te košta i više nego da si dodao 40 eura i kupio nov.

Ako ne rešiš sam, majstor će ti uzeti tih 40 eura koliko bi dodao za NOV.
 
Ovo sam video. Ne sećam se bezobrazne reči.

Ne mora da znači da je u kvaru aparat. Ovde ima nekoliko postova sa novom Vivom i raznim problemima, najčešći je odvrnuta slavina.
 
Ја сам после месец дана зезања привео апарат намени.
Код мене је на крају после чишћења каменца, на Vivi у самом портафилтеру пукао мали метални део (у облику кукице) који није отварао клапну па је блокирао излазак кафе. После ми је тај притисак покидао оно армирано црево из бојлера. Али све се да заменити у кућној варијанти. И ја сам се двоумио да ли да купим нови, на крају сам за пакет таблета за чисшење каменца 300 дин, метар новог армираног врева 170 динара, и две шелне од 40 динара оспособио апарат. И наравно уз помоћ људи са форума
Сада јурим да купим нови портафилтер за сваки случај, али је мрка капа код нас само иностранство
 
@Dovla23 ja sam isekao jedan oem porta filter za Vivu, ako ti treba komplet mehanizam, imam. Svakako ne mogu da ga vratim više u pređašnje strane, niti planiram, imam još jedan oem netaknut za premlevenu.
 
Ne mora da znači da je u kvaru aparat. Ovde ima nekoliko postova sa novom Vivom
u 200 kinti da je zaglavio kamenac?
Сада јурим да купим нови портафилтер
Ne kupuj novi koji košta 2/3 aparata. Ta kukica ti i ne treba. Treba da se fiksira ceo mehaniza i portafilter. Imam video kako izgleda modifikovani portafilter. Javi mi se na PM, kasno popodne ili predveče.
 
Polako.

Kako izlazi voda bez portafiltera? Da li si dobro zavrnuo ventil paru
Zavrnut je do kraja, prvo je voda izlazila pis*kila van portafiltera a bez njega kada pustim isla je normalno u soljicu. Kontam reko nisam dobro zategao portafilter, ali sada nece da krene uopste voda, samo radi pumpa. A kada se pusti na ventil za paru izlazi voda kroz nastavak za mleko. Osecam da je prepun kamenca i da kada se pokrene negde zaglavi. Izgleda da ce biti vracen vlasniku, pa neka on resava kako hoce. Mlracu nov na kraju da uzmem, iako sam mislio da cu fino proci posto za 4500 rsd bas pristojno izgleda.
 
Zavrnut je do kraja, prvo je voda izlazila pis*kila van portafiltera a bez njega kada pustim isla je normalno u soljicu. Kontam reko nisam dobro zategao portafilter, ali sada nece da krene uopste voda, samo radi pumpa. A kada se pusti na ventil za paru izlazi voda kroz nastavak za mleko. Osecam da je prepun kamenca i da kada se pokrene negde zaglavi. Izgleda da ce biti vracen vlasniku, pa neka on resava kako hoce. Mlracu nov na kraju da uzmem, iako sam mislio da cu fino proci posto za 4500 rsd bas pristojno izgleda.
Koju kafu koristis? Moguce da je previse sitna.
 
Uzeh pre nekoliko dana Hario Switch (ko ne zna, u pitanju je V60 sa dodatnim ventilom na dnu koji po želji otvaraš i zatvaraš, tako da protok vode može da bude u potpunosti zatvoren ili onakav kako diktira gravitacija i granulacija) i oduševljen sam.

Od klasičnog V60 sam odustao jer je previše pipavo, previše varijabli i inkonzistentni rezultati uprkos dobroj ostaloj opremi i trudu. Switch u suštini koristim kao hibrid french press-a i V60: sipam krupno mlevenu kafu i vodu dok je ventil zatvoren, pustim da stoji 3-4 minuta i na kraju otvorim ventil samo da isfiltriram. Postoje napredni recepti sa više tura dolivanja i filtriranja i raznim drugim cinculiranjem, ali ovako kako ga koristim dobijam jako dobar napitak uz minimum truda. Zasad jedina mana koju sam primetio je relativno mali kapacitet, svega 250-280g vode može da primi odjednom.

Sve u svemu, od mene topla preporuka. Ko već ima upotrebljiv mlin, ovako dobija za 50e "filter" kafu koju bi mogao da posluži u bilo kojoj kafeteriji bez problema.
 
Hvala za review!

S obzirom da u kucnoj varijanti nisam spremao V60, razmisljao sam se o tom eksperimentu i upravo mi je Switch bio jedna od opcija.
Vidim uglavnom bas dobre komentare za njega, pa cu probati. Hvala!
 
Nazad
Vrh Dno