Šta je novo?

Periferni uređaji Antifoni ?

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

Animal

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2013
Poruke
2,062
Poena
255
Treba mi nesto specificno za regulaciju buke pa eto mozda bi neko imao neku ideju..
Kosim trimerom i hteo bih da zastitim malo usi od svakodnevne buke.. e sada problem je sto ne mogu skroz da se iskljucim sa sluhom treba mi nesto da delimicno ''ubije'' buku, znaci treba i da cujem u nekom procentu, ima ljudi oko mene, kada udarim u kamen i slicno..

Idealno bi bilo recimo ako cujem buku 100% da je ubijem 30-50%.. Imate li kakav predlog sta da nabavim da stavim u usi ili na usi ?

p.s. Nikada nisam koristio nista slicno i nemam predstavu kako to izgleda i koliko se cuje kada se stave neki antifoni, palo mi je na pamet eto da ne ostetim sluh posto se desi cesto da se duze kosi..
 
Svakako će ti u početku biti "neprijatno" što ne čuješ zvuk maksimalno ali ćeš vremenom naučiti da se moraš ponekad osvrnuti oko sebe
kada menjaš naglo pravac ili imaš neki objekat na putanji.
Ljudi oko tebe? Pa neka budu pažljivi kao što i treba jer uvek su mogući leteći objketi dok se motor+oštrica okreću.

Jeftino i za probu su obični čepići za uši. Ali kako ih često budeš vadio-vraćao ... zaprljaćeš ih i rizikuješ infekciju uha posebno ako si osetljiv na infekcije.
Zato predlažem da ako možeš preskočiš čepiće i uzmeš one glomazne , kao slušalice što su oblikom.
Lako se skidaju i meću ponovo. Malo stežu, greju, zamaraju ali neka ti to bude izgovor da praviš povremene pauze.

Buka neka bude što manja ako hoćeš da sačuvaš sluh.

tolko.
 
postoje čepovi po meri
 
postoje čepovi po meri
Hteo sam to da mi naprave, ali mi je cena bila dosta visoka. par hiljada po komadu, ako se dobro sećam.
Na kraju sam kupio ove čepove. Meni odgovaraju zato što se ne stavljaju u ušni kanal, nego se kanal zatvori i mnogo manje smetaju a ok su.

 
Nekad je u DM bila puna kutija čepova koji su kao žvaka. Stave se u uši i kad se malo ugreju i omekšaju, mogu da se oblikuju prema kanalu. Moguće da je ovo iznad taj princip.

Meni su spasili mnogo neprospavanih noći na putu i u vojsci.
 
Kod antifonih pazi da ih nosis kako treba, to mora ili da prekriva celo uvo ili prilicno gubi efikasnost ako ima minimum zazora gde buka prolazi. Znaci nista na pola uveta i slicno - samo pravilno.
 
@DukeLander , hvala ti ali nije ovo Njemacka to je za nas ovde ubistvena cena :cry: Pored toga hteo bih da izbegnem te glomazne slusalice ako vec ovi cepici mogu da rade posao..

@Joker , jel jedan cep za jednokratnu upotrebu ili se moze koristiti vise puta ?
 
@DukeLander , hvala ti ali nije ovo Njemacka to je za nas ovde ubistvena cena :cry: Pored toga hteo bih da izbegnem te glomazne slusalice ako vec ovi cepici mogu da rade posao..
Razmisli malo samo na momenat.
Opisom tvog radnog okruzenja i zahteva:
Bombardovan si na poslu organskim/neorganskim necistocama i bukom.
Izvadices cepic da bi cuo nekog jer sa njima nista neces razumeti i posle ga vracas u uvo dok si u oblaku prasine.
Ovakav tip sluski su direktno dizajnirane za takvu vrstu poslova i max zastitu zdravlja.
Ako ti je puno 90e da zastitis trajno ostecenje tvog zdravlja, onda ides na cepice pa sta bude.
Univerzalne cepice imamo na poslu na svakom koraku pa opet se preporucuju sluske ili custom cepici gde dodje specijalizovana firma i uzima otisak uva, sto je totalno druga prica u odnosu na univerzalne. Naravno to sve obezbedjuje i placa firma, jer je u obavezi i retko koga vidim da koristi cepice iako nisu u prasini i sl...
 
Mozda ovako nesto, ako se odlucis za cepice:
Ove stavis pre kosenja i izvadis kad zavrsis, nista prljavim rukama... :)
 
Sve zavisi koliko ceniš svoje zdravlje :)
Duke ti najbolje opisao šta je bitno i što ne treba žaliti pare.
Mogu da ti pomognem kao osoba koja ima od detinjstva oštečen sluh. Sve te zaštite koje su napravljene da idu u uvo, se koriste da ih staviš i nosiš dok ne završiš.
Recimo, ja imam slušne aparate sa silikonskim čepovima, stavim ujutru i skinem pre spavanja. Očistim alkoholom i u kutiju. Tako menjam silikone bar jednom mesečno. plus koristim sprejeve za uši koji su baš za to napravljeni. Znači higijena ušiju na visokom nivou i infekcije ili upale ti ne ginu sa vremena na vreme.
Imao sam i te livene plastike i prilično umeju da budu neugodni nakon dužeg nošenja (svrab, skliznu ...) i više sam imao problema sa infekcijama.

Na gradilištima i u pogonu sam koristio slušalice, nema boljeg. Nemam sada kod sebe više nijedne pošto nisam više u toj feli ali ako ti treba za duže nošenje, tipa 8, 10, 12 sati ne žali pare. Uzimao sam 3M za sve pare koje imam, imao sam i neke metalne, bila izlizana oznaka proizvođača. Bukvalno, šta god sam uspevao dobro da nađem.
I slušalice odu, puknu žice, odu jastuci... što su skuplje/bolje duže će da ti traju.
Inače kada sjebeš sluh, može samo gore da bude kako stariš, računaj da ti je komad slušnog aparata mnogo, mnogo skuplji od preventive. Moje zadnje sam platio pre nekih 4 ili 5 godina oko 180.000. Mada ja imam dosta teško oštećenje, ne bi trebalo mnogo jeftinije da prođeš sa manjim oštećenjem.
Mnei sada trenutni slušni imaju neku ugrađenu zaštitu od buke, ali bolje spreči ako možeš.
 
Ljudi hvala na komentarima, ali ono nismo se razumeli do kraja..
Prvo ne radim ja to 24h na dan.. drugo nisam rekao da necu kupiti nista nego da sigurno necu dati 100e na to..
Trece ja znam ljude verovali ili ne koji kose bez zastitnih naocara a o viziru da ne pricam, to zvrkne nesto u oko za tili cas ostanes corav.. iskreno od XY ljudi koje sam gledao niti jedan nije imao slusalice a o cepicima da ne pricam za to vecina nije ni cula.. jednostavno ljudi deru tako..
Meni je palo na pamet eto da bi bilo bolje ublaziti tu buku jednostavno smatram da nije zdravo da toliko dugo uvo bude stresirano jacim zvukom i ako nikada nisam imao problem da mi usi zaglunu ili slicno, kao recimo posle svadbe neke obaezno kada izadjes napolje nije ti dobro koliko zvoni u usima..
Za pocetak probacu te cepice sto su predlozili ljudi da vidim kakva je prica, posle ako ne bude valjalo onda cu kupiti neke sluske od 2-3k dinara..
 
Nadam se da nije toliko kasno da ti odgovorim. Radio sam u nocnom klubu 10 tak godina ali recimo nakon 5 te godine sam primjetio da poslije posla kad izadjem, imam pisak u oba uha (slicno tome je kad gledas film i padne granata u filmu, cujes ono zujanje poslije granate, to je to bilo). Posto sam bio izlozen buci od 23-4 casa to je 5 sati a i sam znas u skoro svakoj kafani, klubu, svadbi, ljudi koji su placeni za muziku (muzicari, dj-ejevi,...) misle da se atmosfera pravi glasnocom zvuka, nazalost. Ja sam dosao na ideju da kupim sebi cepove. Naletio sam na firmu Alpine koja pravi nekoliko vrsta cepova, zavisno od potrebe musterija. Ja sam sebi uzeo silikonske party cepove da ne moze skoro niko primjetiti kad ih nosim i odlicno su mi se pokazali. Silikonski su, operes, dezinfikujes i to je to. Imam jos i musicsafe sa izmjenjivim filterima za buku koji su takodje odlicni. Ako nisi uzeo pokusaj sa musicsafe cepovima zato sto imaju vise filtera pa vise mozes smanjiti buku. Uostalom vidjeces kad ih budes nosio kako i koliko ti pasu ili kad ih trebas staviti (kad odem na neko bucno mjesto, cim osjetim pritisak u glavi, stavljam cepove). Uglavnom neces se pokajati koje god uzmes a sjetices se mene kad budes isao u izlazak ili na svadbu pa kad vidis koliko dobro za tebe da su cepovi u dzepu.
 
Nadam se da nije toliko kasno da ti odgovorim. Radio sam u nocnom klubu 10 tak godina ali recimo nakon 5 te godine sam primjetio da poslije posla kad izadjem, imam pisak u oba uha (slicno tome je kad gledas film i padne granata u filmu, cujes ono zujanje poslije granate, to je to bilo). Posto sam bio izlozen buci od 23-4 casa to je 5 sati a i sam znas u skoro svakoj kafani, klubu, svadbi, ljudi koji su placeni za muziku (muzicari, dj-ejevi,...) misle da se atmosfera pravi glasnocom zvuka, nazalost. Ja sam dosao na ideju da kupim sebi cepove. Naletio sam na firmu Alpine koja pravi nekoliko vrsta cepova, zavisno od potrebe musterija. Ja sam sebi uzeo silikonske party cepove da ne moze skoro niko primjetiti kad ih nosim i odlicno su mi se pokazali. Silikonski su, operes, dezinfikujes i to je to. Imam jos i musicsafe sa izmjenjivim filterima za buku koji su takodje odlicni. Ako nisi uzeo pokusaj sa musicsafe cepovima zato sto imaju vise filtera pa vise mozes smanjiti buku. Uostalom vidjeces kad ih budes nosio kako i koliko ti pasu ili kad ih trebas staviti (kad odem na neko bucno mjesto, cim osjetim pritisak u glavi, stavljam cepove). Uglavnom neces se pokajati koje god uzmes a sjetices se mene kad budes isao u izlazak ili na svadbu pa kad vidis koliko dobro za tebe da su cepovi u dzepu.
Gde si uspeo da ih nadjes? Vidim da AudioPro prodaje te modele za 'muzicare' :D
A ja bih hteo da nabavim onaj model za spavanje SleepDeep?
 
Nazad
Vrh Dno