Šta je novo?

Anime

Da li neko moze da me uputi na neke anime, gde je animacija radjena slicno kao u Dorohedoro?
 
chainsaw man kida totalno.
Samo mi je mnogo sporo. Ili samo mozda ja zelim odmah sve da progutam.
 
Ima kompletan hxh na netflixu, 6 sezona.
Treba odgledati dok ne skinu (po mojoj slobodnoj proceni u martu).
Pre me je jako smarao himera arc, al sad cu ga probati odgledati.
 
Poslednja izmena:
Slažem se. Mogao bi neki edit kao dbz kai što je bio. Sažeto i funkcionalno.
Kraj je odličan
 
Slabo sta gledam u zadnje vreme od anime sadrzaja, ali pre koji dan izbingeovao 3. seoznu Mob Psycho 100.
Odlican, sve preporuke.
 
Pojavio se i orginalni Berserk nedavno na Netflix. Nije dobro ostario sa aspekta crteža, pozadinske grafike i animacije, ali i dalje kida...
 
Originalni mi je ekstra….šteta što ga nisu nastavili
Ovaj rimejk nisam gledao, ali vidim da je kompjuterska animacija…to mi se ne sviđa
 
Zavrsila se prva sezona Bleach-a. Adaptacija je odlicno uradjena, dodali su neke scene koje su izuzetno nedostajale u mangi, ali ima jedna zamerka sto su izbacili objasnjenje vezano za
unisten Bankai od Komamure i Ikkaku-a od ranijih sukoba. Kad je trebalo da se objasni kako su njih dvojica "reparirali" svoj Bankai nakon sukoba u Fake Karakura Arc-u. U animeu je objasnjenje ostavljeno samo kao eye-catch tekst sto izadje na sredini epizode. Mogli su ostaviti u razgovoru Ichigo-a i Kurotsuchi-a kao sto je bilo u mangi.
 
Odgledao sam sve hunter x hunter. Jednostavno mi chimera arc nije prijao ni kad je izlazio strip ni sad posle xx godina kad sam se naterao da ga odgledam na netflixu :)
Kao da sam odgledao ljovisnu i kasandru :)
 
Samo da dojavim da je na Netflix okačena anima Monster, rađena po jednoj od najboljih mangi ikada.
Mangu sam davno čitao (i ne, nije ništa supernatural, ustvari špijunski krimi-triler u DDR Nemačkoj nakon drugog svetskog rata) eto prilike da pogledam anime.
 
Anime, ne anima.
+1000
Meni jedan od omiljenijih. Pročitao i mangu a anime 2x gledao.
Inače anime verno prati mangu, ne morate je čitati za potpuni doživljaj.
 
Anime, ne anima.
+1000
Meni jedan od omiljenijih. Pročitao i mangu a anime 2x gledao.
Inače anime verno prati mangu, ne morate je čitati za potpuni doživljaj.
Ovakvi animei zaslužuju 4k remaster, ali se to iz nekog razloga ne dešava.
Kao ni za dosta drugih koje je zub vremena načeo (crtež, animacije itd.)
 
Hm, ali nijedan anime ne postoji u 4K?
Ili mislis samo da se odradi neka vrsta remaster, sa novijom animacijom?
Sta znam, meni sto se tice animacije i crteza nista ne smeta. Mada ja i nisam fan modernog CGIa i animacije, vise sam fan stare animacije.
 
Mogu napraviti 4k/blu-ray remaster od originalne animacije, nije potrebno da rade novo.
Na primer
 
Kasnije pogledam video ali bluray i 4K nisu isto.
Hteo sam samo da kazem, koliko ja znam, nijedan anime za sada se nije emitovao u 4K, ne postoji izvorno 4K izdanje za neki anime. Moguce da grešim, ne kažem, samo ja nisam čuo/video. Izguglam kasnije.
 
Ok, blu-ray može biti i 1080p, poenta je da mogu odraditi bolje izdanje nego 480p/dvd kao original što je. Sve zavisi kakav je izvorni materijal na kome je rađena animacija, tj da li su izvorni film/animacione ćelije degradirale u međuvremenu.
 
Samo da dojavim da je na Netflix okačena anima Monster, rađena po jednoj od najboljih mangi ikada.
Mangu sam davno čitao (i ne, nije ništa supernatural, ustvari špijunski krimi-triler u DDR Nemačkoj nakon drugog svetskog rata) eto prilike da pogledam anime.
Monster sam pre nekih cini mi se 12-13 godina probao prvi put, digao ruke posle 15ak epizoda, nekako mi je pacing uzasno spor bio, mada sam tad bio mlad i zelen.
Probao opet bio pre 6-7 god, ista prica. Ne secam se da sam imao ikad takav problem da nesto kad uzmem da gledam ne mogu do kraja da zavrsim. Pritom omiljene TV serije su mi Mad Men, Americans i Wire - znaci veoma slicne po tonalitetu i pacingu Monsteru.

Sad posto imam Netflix, i bukvalno mi je dva dugmeta pristupacan, kopka me nesto da probam opet i da izdrzim, jer znam da je izuzetno visoko rangiran vecini ljudi koje znam.
 
Monster sam pre nekih cini mi se 12-13 godina probao prvi put, digao ruke posle 15ak epizoda, nekako mi je pacing uzasno spor bio, mada sam tad bio mlad i zelen.
Probao opet bio pre 6-7 god, ista prica. Ne secam se da sam imao ikad takav problem da nesto kad uzmem da gledam ne mogu do kraja da zavrsim. Pritom omiljene TV serije su mi Mad Men, Americans i Wire - znaci veoma slicne po tonalitetu i pacingu Monsteru.

Sad posto imam Netflix, i bukvalno mi je dva dugmeta pristupacan, kopka me nesto da probam opet i da izdrzim, jer znam da je izuzetno visoko rangiran vecini ljudi koje znam.
To su te realistične psihološke, misteri/krimi mange/anime, ili ti se sviđaju ili ne... Nema tu testestetonskog naboja, super moći, krvi na sve strane.

Kao npr. 21 century Boys. Meni lično jedna od najboljih.
 
21st century boys je apsolutni klasik i tu mi je pacing super legao. Valjda je i do artstylea isto ovog Monstera, sta ga znam
 
Najveci problem sa Monsterom je sto ocekujes veliko finale, a ne desi se nista (posebno) na kraju
 
Naleteo sam na netflixu na IWGP (ikebururuo west gate park)
Tehnicki nije anime vec tv serija :D ali mi deluje da vise ovde pripada.
4:3 apect ratio, 2003. ludi japanci :)
Preporuka ako ste ta starija generacija.
 
Od "svezijih" svideo mi se Mushoku Tensei.
Blade of immortal iz 2019 mi je isto legao kao samar za vrat (Mugen no Juunin).
Konosuba mi je mozda jedini anime da me je iskreno nasmejao. Uvek mi je taj anime humor sa kreveljenjem bio nekako polu debilan,ali, Konosuba mi je bio bas fani.
Ako je neko kao klinac bio ljubitelj Yu-Gi-Oh-a preporucio bih No Game No Life. Izgleda svetski i ima malo taj Yu-Gi-Oh shmek, samo mnogo mnogo bolji.

Chainsaw man mi nesto nije legao. Ok je, ali mi nije bio nista specijalno. Ako su hteli da sokiraju ljude bolje da su adaptirali Fire Punch mangu.
Novi bleach mi je ok. Ima dobru atmosferu. U nedostatku boljeg izraza deluje....skupo...i bogu hvala ne potrose pola epizode da prikazu sta se desilo u prethodnoj kao u starim epizodama.
Produkcija me vise podseca na dugometrazne anime namenjene za bioskop.
 
Dobar je i ovaj što je išao do skoro, Dan Machi. Baš me opuštaju epizode. Sve je to neki Isekai, D&D, ali me opušta to. To, Konosuba, onaj lik što stalno cmizdri sa one dve cure pink i plave kose, Mushoku Tensei, Shield Hero... sve je to na isti kalup ali mi odgovara.
Sad će i nova sezona Doctor Stone, mada je prošla bila onako.

Edit: Tu je i onaj što se rodi kao slime, i onaj sa đavolom, ma ima toga kolko hoćeš :D
 
Overlord isto :)
Tacno, tacno, ima ih bezbroj.
Jos kada krenu da adaptiraju koreanske stripove uskoro, tek ce onda da ih bude.
Kao Bosanci sto su uzeli burek od Turaka i onda ga usavrsili, tako Koreanci uzeli isekai od japanera i dali mu neki svoj spin.
Mada su cesto jos slicniji jedan drugom nego japanski po formi.
Uvek je neka situacija da je glavni lik jako slab i nesto mu se desi da se vrati iz jednog vremena u drugo ili iz jedne dimenzije u drugu i onda krece ispocetka sa prethodnim znanjem buducnosti. Cesto budu vise u nekom MMO fazonu.
Kapije se pojavljuju u svetu, instance, tamnice, rejdovi i to.
Solo leveling anime bi trebalo ove godine da izadje, cini mi se.
Tome se ljudi generalno bas raduju, jer je imalo veliki uspeh kao manhva.
 


Uh, ko bi rekao da koliko NF taloga servira barem njihov anime odsek zna svoj posao.
Odlična manga btw. kao uglavnom i sve od Naoki Urosawe

+edit
Ove sezone posle duže vremena ispratio šta ima od novijih animea i preporuka za:

Jigokuraku (Hell's Paradise)
Heavenly Delusion
Uz 3. sezonu Demonslayera i Dr.Stone
 
Poslednja izmena:
Solidan One Piece live action, 7/10.
Možda i 8/10 pošto me je oduševilo kako su Buggya odradili. Videćemo kako će ići dalje
 
Nazad
Vrh Dno