Šta je novo?

Anime

Nastaviće animu..rekao je TK, ali samo će biti jedna, poslednja sezona po onome što sam ja čitao

Zivi bili pa videli.Po nacinu na koji je zavrsena poslednja epizoda i uzevsi u obzir da manga jos ide logicno je ocekivati nastavak anime.E sad kada ce to biti....
Inace uz dosta muka pogledah prvi film iz Bleach serijala,Memory of nobody.Naime skinuo sam samo prvi deo filma,drugi nikako nisam mogao da nadjem pa sam odgledao ostatak na yt,pritom zadnjih 10 minuta dub verziju.Ko nije gledao preporuka za ovaj film.Kraj je mozda mogao da bude malo bolji(krastavac volim happy end),no i ovako nije lose.
 
Mene je on razočarao...ja bih gledao Bleach do kraja života :D kolko god da su fileri bili ****** toliko su mi se sviđali likovi što u njima, što ovako u celoj priči...može gomilu stvari da odradi sa njima, ali jbga, bez veze..
A bila je priča da će cela jedna sezona biti posvećena Ichigovom ocu, pa jedna Kenpachiju i njegovom otkrivanju imena njegovog mača itd...ma gomila materijala..glupo što je sad prekida :(
 
pa ne moze kenpachi da otkrije puno o svom machu kada je isti zapravo i nije njegov :D
 
Hehe :D Ja sam odgledao pre nekog vremena kompletan Bleach. Odlična je Arrancar saga. Nakon povratka iz Endo Munda, malo mi je bilo dosadno za gledanje. Ichigo izgubi moći (a to nije književnost :D), pa radi na tome da ih povrati.
 
Uuu, ja sam davno gledao Bleach-a, ima jedno 5 ili 6 godina, kada je jos bio na 100 i nekoj epizodi. I tada sam prestao sa namerom da nastavim kada se napuni jos stotinjak, pa da izbacim samo filere, ali nikada nisam nastavio, a nije da nisam probao. Jednostavno me nije drzala serija... taman kada pomislim to je to oni opet smisle nesto, pa sve tako u krug po oprobanom receptu.
Nedavno sam probao opet da gledam odande gde sam stao prethodni put (neka 10. epizoda nakon sto su usli u Hueco Mundo) i smorio sam se, suvise me je podsecalo na prethodna 2 arc-a, cini mi se.
Inace sam poceo da gledam Ergo Proxy (2 sam pogledao za sada epizode) i OK mi je anime, samo malo naporan za pracenje i odgledao sam jos Miyazaki-jevih filmova (Ponyo, Princess Mononoke) koji mi je genijalan, mislim da jos nisam pogledao njegov los anime.
 
U vezi Kenpacija,da ne bude malo mnogo:) Inace jedan od mojih omiljenih likova.Btw jos jedna stvar koja mu se svidja kod Bleach-a je muzika,tj opening i ending numere.Za najbolji opening ne mogu da se odlucim,dok je najbolji prvi ending definitivno.
 
Opening: "High and Mighty Color - Ichirin no Hana"; ending: "Stereopony - Hitohira No Hanabira" pobedili u svakom pogledu... :p
 
Jel gledao neko Bubblegum Crisis originalni i Tokio 2040..meni super serije :D Gledam sad AD Police files i AD Police: To protect and serve
 
Upravo zavrsio sa gledanjem Black Lagoon i Eureka Seven,oba su po meni za cistu 10-ku,preporuka.Odgledao i Eureka Seven film ali me je iskreno razocarao.A o Eureka Seven AO tek i da ne pricam.Doduse nisam ga gledao,ali citajuci komentare o ovom ostvarenju zesce su omanuli sa ovom serijom.Btw jel gledao neko Gargantiju,dobih preporuku za ovaj anime pa cisto da znam da krece da gledam ili ne.
 
Gargantija je jedna od boljih anime-a. Ima 13 epizoda , meni se svidela da sam odgledao sve u jednom danu :D
 
Znam da ljubitelji anime-a imaju dvostruke stavove kad je DBZ u pitanju, ja samo da kazem da u Septembru izlazi BR Rip Battle of the Gods novog filma, 17 godina nakon Fusion Reborn filma. Film je za razliku od Dragonball GT zvanicni Kanon jer je autor filma takodje Akira Toryama koji je osmislio DBZ.

kratki sinopsis:

Nakon Buu-a sve je izgleda normalno. Goku je SSJ3, Vegeta se pomirio sa cinjenicom da je Kakarot najjaci borac u svemiru. Daleko od zemlje misteriozni lik Whiss budi mackoliko stvorenje po imenu Bills, i govori mu da je Overlord Freeza porazen od strane Sajonca. Bills pita kako je to moguce sobzirom da je Freeza daleko po moci iznad svih, ni ne znajuci da su posle njega bili Cell i Buu, i Whiss mu pokazuje magicni prikaz borbe Freeze i Super sajonca. Bills kaze da mu je dosta sto je video, i da ga interesuje super sajonac jer je prorocanstvo reklo da ce snage odmeriti Super Sajonac i "bog destrukcije" - upravo Bills. On odlazi na zemlju da vidi ko je taj Sajonac.

Prvi susret Goku-a u SSJ3 i Bills-a na Kaio-voj planetici:

[youtube]imiryMHYPB0[/youtube]
 
Meh, necu da kvarim iskustvo da gledam ovo, samo sam cuo da ovde postoji
nova transformacija za Goku-a
.

Inace, kakvi crni dvostruki stavovi?!? Meni je DBZ u top 5, ako ne u top 3 anime-a ikad!
 
ja nikada nisam gledao dbz filmove kao ni gt. stao kada sam video da gt nije deo mange. filmova je bilo jako puno i nikako nisam imao zivaca da ih gledam sve. slicno kao i sa bleach filmovima. kao da bleach nije imao dovoljno filera.
 
Nova transformacija postoji, ali nije u pitanju sajonska transformacija, evo otprilike interpretirano sta kaze Toryama licno a i japanski forumi:

Gods of Destruction su postavljeni u 13 univerzuma koliko postoji. Nikada niko osim Whiss-a i Billsa nije ni cuo za ostalih 12. Svaki God of Destruction sluzi kao fail-safe za situacije kao sto je bila sa Buu-om (Whiss bi instant probudio Bills-a da rokne Buu-a u slucaju da su Goku i Vegeta izgubili duel protiv Kid Buu-a) dok je karakter i narav God-ova (koji su inace mocniji i od Dai Kaio shina i koji su odgovorni za dizajn univerzuma svih 13) iskljuciva misterija, sobzirom da je sam Whiss zapravo Bills-ov trener i kreator. Bills u filmu pokusava da sazna da li je istina da postoji borac jaci od God of destruction, odnosno sebe samog, a Gokuova transformacija je u stvari kolektivna Sajonska moc izazvana koncentracijom 7 sajonaca, koja nije transformacija genetske vrste (ono sto bi mogao svaki sajonac) vec deo grand-design-a sajonske rase. U samom filmu goku odbija Sayan God formu jer priznaje Bills-u da ne zeli da koristi moc koju mora aktivirati uz pomoc sajonaca i moc do koje ne moze sam doci treningom.

Nakon filma (japanski forumi) Bills izjavljuje Whiss-u da je odusevljen sajoncima, i da bez obzira na nadmoc koju je imao nad Goku-om smatra da Vegeta i Goku mogu prirodno da dostignu skoro-bozije moci, u smislu da mogu da povecaju svoje super sayan forme do tog nivoa.

Toryama je izjavio da bi rado nastavio kanon pricu kroz iskljucivo Anime, ako bi producenti pristali na njegov apsolutni autorski rad (GT da se ne ponovi) i da se prica jos vise uozbilji i pomesaju univerzumi.

ja nikada nisam gledao dbz filmove kao ni gt. stao kada sam video da gt nije deo mange. filmova je bilo jako puno i nikako nisam imao zivaca da ih gledam sve. slicno kao i sa bleach filmovima. kao da bleach nije imao dovoljno filera.

Dragonball Kai je remasterizovani DBZ, sa izbacenim ogromnim filerima i glupostima, uz ozbiljniji ton koji je Toryama i hteo od mange kada je krenuo Z, i imas 100 epizoda za razliku od 270, do pobede nad Cell-om. Ako bi hteo da odgledas onda gledaj DB Kai + preostale DBZ epizode sa Buu-om.

GT niti je kanon, niti ga je odobrio Toryama a i vecina DBZ fanova ni ne priznaje GT. uglavnom zbog cinjenice da su ga ponovo "zaglupeli" u odnosu na ton koji je anime imao pogotovo u Cell sagi
 
Poslednja izmena:
Gargantija je jedna od boljih anime-a. Ima 13 epizoda , meni se svidela da sam odgledao sve u jednom danu :D

Slazem se, i meni se dopala Gargantia.

Takodje Attack on Titan je poprilicno dobar, pogotovo prvih 13 epizoda.

Jel ima jos sta dobro od novih stvari? Jel gledao neko hunter x hunter?
 
Poslednja izmena:
razmisljao sam da gledam kai, mada ne znam da li nudi ista novo. mozda je to sjajno za nove gledaoce, ali ja sam vec video sav materijal koji su ovi koristili. izbacivanje filera mi sada ne znaci, osim ako ne zelim da obnovim gradivo uz cisto db zadovoljstvo.
 
Pa valjda je i HD sa poboljsanim crtezima, mada licno nisam gledao...

Inace - Gintama odlicna komedija, mada ima puno kulturnih referenci (neke sam skontao neke ne), ali opet odlican crtani.
 
Trinity Blood, ko voli Hellsing-a treba da pogleda. :D

Zar ima nekog da mu se nije svideo Hellsing ili Hellsing Ultimate.

Nego odgledah 10 epizoda Gargantije u cugu,odgledao bih i svih 13 no baterija na tabletu je pocela da smara.Odlican anime,jedino me plasi da ce kraj da zbrzaju samo tako.U 10 epizodi se stvari zakuvavaju a ostalo je jos samo 3(ili 4?) epizode.Mada koliko sam skontao anime jos nije gotov,ocekuje se druga sezona?Takodje na par mesta nadjoh i 14 epizodu,navodno je u pitanju OVA,ali nema prevoda a japanski mi bas nesto i ne ide:) Ako neko zna gde naci sub verziju neka sibne pm.
 
Hoce li neki novi Macross..sve sam odgledao osim Macrossa 7 (jbga, citao sinopsis pa me nesto ne privlaci :p) Ali me je odusevio ovaj poslednji Macross Frontier :D

Anyway ima li neka Mecha anima u tom fazonu ?..osim Gundama i to treba da pogledam...:)
 
Hoce li neki novi Macross..sve sam odgledao osim Macrossa 7 (jbga, citao sinopsis pa me nesto ne privlaci :p) Ali me je odusevio ovaj poslednji Macross Frontier :D

Anyway ima li neka Mecha anima u tom fazonu ?..osim Gundama i to treba da pogledam...:)

Ako hoćeš nešto što baš baš liči na Macross, onda jedino što meni pada na pamet je Orguss. Najsličniji je Macross-u sa sve avionima/letelicama koje se transformišu u robote. Čak je i crtež isti kao SDF Macross. Posle Orguss-a, najsličniji je Metal Armor Dragonar ali nema prevoda posle 3. epizode. Prevod koji postoji je rađen ili Google translate-om ili nekim sličnim alatom ili je prevodio neko ko nema pojma japanski pa je 80% stvari nagađao.

Svi ostali naslovi ne liče toliko na Macross. Možeš da kreneš od Genesis Climber Mospeada i Super Dimensional Cavalry Southern Cross koji su nakalemljeni na Macross da bi proizveli Robotech. Posle toga možeš da pređeš na naslove na kojima je radio Shouji Kawamori (tvorac Macross-a), npr. Eureka 7, Sousei no Aquarion i Patlabor. Možeš da baciš pogled i na Escaflowne, Outlaw Star, Cowboy Bebop, Blue Submarine No.6 i Earth Girl Arjuna na kojima je takođe radio ali ne liče na Macross.

Ako te zanimaju čisto avioni i to futuristički, Yukikaze je must watch.

Što se tiče samog Macross-a, novi naslovi izlaze na svakih 5 godina na godišnjicu originalnog SDF Macross-a. Prošle godine je bila 30-ogodišnjica i napravili su neki bućkuriš od filma sa isečenim i nakalemljenim scenama iz Macross 7 i Macross Frontier. Blu-ray rip je izašao ali nema prevoda. Film je inače bezveze. Za 30-ogodišnjicu Macross-a veoma su podbacili i razočarali. Umesto da naprave spektakl, napravili su sr**e. Još su u okviru proslave 30-ogodišnjice izdali Blu-ray remaster svih serijala i hvalili se kako su digitalno remasterizovali serije, očistili od filmskog šuma, kristalno čista slika, itd., itd. ... patka. Pogledao sam Blu-ray verziju Macross DYRL filma i izgleda očajno. Gomila šuma (grain) i mutnih scena - ili su ćoravi ili nisu uradili u stvari ništa. Samo skenirali film i strpali na Blu-ray.
 
E hvala za ove predloge :) Gledao sam nakalemljene te Genesis CM i SDCSC u vidu nastavaka na Robotech ako je to to...ove ostale radove Kawamori-ja cu da pogledam :)
 
Bas skoro odgledah Eureka 7,odlican anime.Postoji i film,ali on me je iskreno razocarao kao i Eureka 7 AO koji doduse nisam odgledao ali citajuci po netu nije vredan gledanja.Mozda mu pruzim sansu u skorije vreme.Trennutno gledam Gintamu,postoji li jos neki anime slican njemu?
 
Pored Gundam i Macross, sledeća najpopularnija mecha franšiza je Armored Trooper Votoms pa baci pogled i na to. Ako si za nešto matoro odakle mecha žanr vuče korene onda baci pogled na Mazinger, Getter Robo i srodne naslove.
 
Poslednja izmena:
Za 8 dana DBZ Gods BR Rip :)
 
Nazad
Vrh Dno