Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Ja imam mi box s, tanix tx6 i fox android tv. Definitivno je najbolji i najbrzi tx6

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
@tambur88: Settings > Player > Video > Adjust display refresh rate > izabereš "On start/stop".

Ako već nisi prvo u levom donjem uglu prebaci nivo podešvanja sa "Basic" na "Expert" da bi prikazao sve dostupne opcije :D
Na CoreELEC/LibreELEC to radi na svim kinezima a pod Android OS na gomili uređaja ne radi :D Npr na Eon box đubretu ne radi.
 
@tambur88: Settings > Player > Video > Adjust display refresh rate > izabereš "On start/stop".

Ako već nisi prvo u levom donjem uglu prebaci nivo podešvanja sa "Basic" na "Expert" da bi prikazao sve dostupne opcije :D
Na CoreELEC/LibreELEC to radi na svim kinezima a pod Android OS na gomili uređaja ne radi :D Npr na Eon box đubretu ne radi.
Ne moras nista ni da aktiviras u kodiju ako Afr radi u sistemu.
 
To sam pročitao na redditu, neko je objavio da ima problema na nvidia shieldu i sa tim je rešio.
I ja sam to podesio davno, ali primetim da mi nekad nije dobra sinhronizacija kada koristim elementum.
Kada gledam filmove sa harda preko Kodija ti problema nemam.
Inače koristim Beelink GT1 Ultimate
 
Ja imam mi box s, tanix tx6 i fox android tv. Definitivno je najbolji i najbrzi tx6

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Tanix tx6 najbolji najbrzi :) Ali iskreno da mi odgovoris ...Jesi li ti uopste kupio airmouse ili bezicni mis ili pricas o brzini zajedno sa ir daljincem u ruci?Daleko je taj box sa androidom 9 od savrsenog u svakom pogledu a isto tako daleko i od preporuke.
 
Poslednja izmena:
Sam android je na tx6 mnogo brzi od mi box s. Brzi odaziv aplikacija i sve ostalo. Za sve koristim eon daljinski, a kada ubacujem liste koristim telefon i onaj free remote jer ih za cas ubacim tako. Ne kazem da je savrsen, naravno da nije i da ne moze biti, ali je definitivno brzi od mi box s

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ili je box ili je stick [emoji14]
Da li na Mi TV stick-u radu AFR (auto frame rate) unutar Plex app (treba da se aktivira opcija u Plex app settings) i Kodi (takođe treba da se aktivira opcija :D ) ?
Na boxu radi ali ipak je to Ćomi pa me uopšte ne bi iznenadilo da novi uređaj ima stare bagove i probleme :D
Ne stick sam mislio.
 
Da li je taj xiaomi tv stick ok za pustanje yt deci i gledanje po nekog filma na stremio/kodi?

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Imam Android TV sa S905x procesorom, ploca je Q5X V2.1 16483, a Android verzija 6
Jel zna neko, da li moze da se ubaci noviji Android?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Koju apk za vpn koristite ako npr eon gledate preko telekomove mreze ili neke druge?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Šta se dešava kad istekne Orion TV aplikacija (mesec dana trial), ne radi uopšte ili radi i dalje, samo što iskaču reklame? Čini mi se da nisu najbolje objasnili na sajtu...

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Ako mislis na smart. Ne radi uopste i moras da aktiviras opet sa istim brojem. Inace uredjaj ostaje vezan na njihovom serveru i ne mozes drugim nalogom pristuliti

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Danas sam konačno Mi box S prikačio na lan,sve je mnogo stabilnije i bolje.Napokon odgledao neke koncerte koji su štucali na wi fi,videću večeras kako će biti kada je internet opterećeniji.Brzina mi je 50/8,valda će biti dovoljno.
 
Mene zeza previše na wifi, sve mislim da sam ubacio neki virus ili nešto. Znači da prestanem da sumnjam da je do toga i da se prikačm na lan.
 
Ma da,progledaćeš;)
 
To je tacno da mi box s zna da zeza kada je wifi u pitanju. U pocetku nisam znao sta mu se desava dok nisam video da se ponekad diskonektuje sa wifi-a sam od sebe

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Kod mene oba Mi Box S-a rade odlično na WiFi. Tako da stabilnost rada zavisi od kvaliteta samog rutera. Ako imate neki lošiji ruter ili je Box toliko udaljen da je WiFi signal slabiji, onda je ethernet kabl jedino rešenje. Kabl ne kabl, nema šta. Uvek kada postoji mogućnost za kabl, preferiram ga u odnosu na WiFi.
 
Upravo, uz dobar 5 Ghz ruter ili ap radi odlično.
 
Bilo koji box ako spajate na 2.4ghz za ocekivati je da ne radi kako treba.
 
A iako komšije nemaju sad 5ghz ko garantuje da neće imati sutra. Lan veza ako to fizički može da se izvede bez "umrežavanja" pola stana, je najbolje rešenje. 5ghz je second best...
 
Ja imam sbb-ov net i ruter na 5ghz i desavalo se par puta da se mi box s iz nepoznatih razloga diskonektovao sa wifi-a.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Kod mene se ne diskonektuje, ali šta god pustim (osim YT) secka s vremena na vreme, ili se pojavi loading. Mts-ov je ruter 2,4, užas blagi, ali šta ću. Inače je daleko od mi boxa nekih ne više od 2 metra.
Kad se desi da secka onda zeza i na laptopu, kao da nešto guši ruter. Preko kabla na drugom računaru radi bez problema. Čekam sad ethernet adapter pa ću videti.
 
Nisam mogao da koristim mi box s, sa buđavim zte ruterom od mts-a dok mi nije stigao adapter.
 
Ako mislis na smart. Ne radi uopste i moras da aktiviras opet sa istim brojem. Inace uredjaj ostaje vezan na njihovom serveru i ne mozes drugim nalogom pristuliti

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Nije valjda? :/ u pitanju je Android box, Orion nalog mi ističe za koji dan. Hiljadu dinara mesečno je zaista previše. Drug koji je na Orionu mi se ponudio da mi da jedan od svoja tri slota, ali ako uređaj ostaje na njihovom serveru, džabe sve... Sad moram da nađem neki novi način za ćaleta da gleda tv preko Android box-a. Ako neko ima neki savet, podelite.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Totalno postaje smesno da se zalite na bandwith kada se kacite na 2.4ghz mrezu, morate koristiti ili 5ghz ili kabl, ili da cutite i trpite :)

I sasvim je normalno da vam prekida na 2.4ghz wifi, narocito sa jeftinim ruterom koji ste dobili od vaseg provajdera...nije nista pokvareno.

Po meni je mnogo bolje da kupite novi 5ghz ruter jer tako ce imati koristi cela vasa mreza, nego da kupujete usb to lan adapter od koga ce korist imati samo taj box.

Sad moram da nađem neki novi način za ćaleta da gleda tv preko Android box-a. Ako neko ima neki savet, podelite.
najjednostavnije da kupi neku balkan ip listu na aliexpresu, sve drugo je smaranje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno