Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Android tv box je izgleda počeo da posustaje....


Kad pustim neku seriju sa sd kartice ili USB harda u kodiju imam "secanje" tona svakih 5 sekundi.


Kad taj fajl pustim iz vlc-a audio je ok ali video "seca" jedva primetno...


Jel to tv box lagano umire ili treba da čačkam nešto u sostemskim podešavanjima?
E da model je:

Beelink MX64 TV Box Android 5.1
64Bit 4K x 2K Internet Set-top Boxes Amlogic S905 Quad Core
 
Poslednja izmena:
Najbolje da uradiš jedan factory reset pa da vidiš. Ako i dalje pravi problem vreme je za novi.
 
^ Klasika. Na svakih 3-4 meseca dolazi do ovoga. Jedni odu, drugi dođu... kodi se stalno menja, ali nikad ne umire :D
 
"Samo" ti audio secka?
Nema tu posustajanja, radi ili ne radi. Ako se simptomi manifestuju samo na Kodi, nesto si dodao/promenio na njemu. Ako ti radi ostali software, nije do boxa. Mozda kodi da reinstaliras, samo posto trenutni settings nije ok, glupo je da ga bekapujes.

EDIT: sad vidim da si testorao na vlc. Nista probaj sva jezgra, neki hw load test, mada za dekoding sam core ne igra narocitu ulogu. Posle toga mozes i hw reset (back to factory settings).
 
Poslednja izmena:
Ja bih pogledao temperature čipa. Meni ovo liči na pregrevanje.

Sent from mTalk
 
Vidim da je pisano par stranica ranije o grejanju boxa,interesuje me kako postavit CPU-Z na vrh ekrana,nesto sam probao ali ne uspevam to da namestim.Hvala
 
"Samo" ti audio secka?


Nema tu posustajanja, radi ili ne radi. Ako se simptomi manifestuju samo na Kodi, nesto si dodao/promenio na njemu. Ako ti radi ostali software, nije do boxa. Mozda kodi da reinstaliras, samo posto trenutni settings nije ok, glupo je da ga bekapujes.





EDIT: sad vidim da si testorao na vlc. Nista probaj sva jezgra, neki hw load test, mada za dekoding sam core ne igra narocitu ulogu. Posle toga mozes i hw reset (back to factory settings).



Uradio factory reset. Sada radi ok. Ovo oko temperature procesora, koje programe preporučujete?
 
Narode, treba mi mala pomoc.
Imam vec godinu ipo dana Android TV box T95N Mini M8Spro, kupljen preko KP. Sve je lepo radilo na njemu (dosao je sa Kodi 16) a ja sam, kao i svaki pocetnik, gledao YT i instalirao i brisao addonove kako su se menjali i kako sam nalazio nove, bolje. Onda sam stavio Kodi 17 i Osijek build (nasao na FB grupu, odlican build) ali obzirom da autor stalno nesto menja, ubacuje i izbacuje addonove u build pa mora da se brise sve i instalira iz pocetka, box je poceo da zeza u radu. Pod tim mislim da je nakon zadnje instalacije Kodi 17.6 poceo da "puca" prilikom startovanja i vraca me na Home screen. Morao sam da ga pokrenem barem jedno 3-4 puta da bi proradio. Uradio sam Factory reset preko Settings, obrisao sve sto ima veze sa Kodi i uradio cistu instalaciju (preuzeta sa zvanicne Kodi web stranice) ali nista se nije promenilo. I dalje zakucava prilikom pokretanja ali sam primetio da nece ukoliko startujem Kodi putem daljinskog koji sam dobio uz box. Imam i air mouse Measy RC11 ali preko njega ne mogu da upalim box, samo preko stock daljinskog.

Anyway, da li neko zna gde mogu da nadjem firmware za moj box i da mi malo pojasni proceduru updatea istog. Box ima S905 chipset.
Napominjem da sam instalirao AIDA64 i da mi ona prijavljuje 64-bitni procesor (Amlogic) ali kada sam probao instalaciju 64bitnog Kodija sa njihovog sajta, nije hteo da se instalira (This application failed to install... bla, bla). Sa 32 bitnom verzijom sve sljaka normalno.


Da ne bude kako hocu sve gotovo, gledao sam po Netu za firmware ali svuda je ili sa S912 chipom ili je model bez onog "pro" u nazivu ili...

hvala svima na pomoci
 
@obbywan
OS na tvom boxu je 32bit. Realno, nista ti ne donosi 64b OS za namenu za koju koristis box.
 
Narode, treba mi mala pomoc.
Imam vec godinu ipo dana Android TV box T95N Mini M8Spro, kupljen preko KP. Sve je lepo radilo na njemu (dosao je sa Kodi 16) a ja sam, kao i svaki pocetnik, gledao YT i instalirao i brisao addonove kako su se menjali i kako sam nalazio nove, bolje. Onda sam stavio Kodi 17 i Osijek build (nasao na FB grupu, odlican build) ali obzirom da autor stalno nesto menja, ubacuje i izbacuje addonove u build pa mora da se brise sve i instalira iz pocetka, box je poceo da zeza u radu. Pod tim mislim da je nakon zadnje instalacije Kodi 17.6 poceo da "puca" prilikom startovanja i vraca me na Home screen. Morao sam da ga pokrenem barem jedno 3-4 puta da bi proradio. Uradio sam Factory reset preko Settings, obrisao sve sto ima veze sa Kodi i uradio cistu instalaciju (preuzeta sa zvanicne Kodi web stranice) ali nista se nije promenilo. I dalje zakucava prilikom pokretanja ali sam primetio da nece ukoliko startujem Kodi putem daljinskog koji sam dobio uz box. Imam i air mouse Measy RC11 ali preko njega ne mogu da upalim box, samo preko stock daljinskog.

Anyway, da li neko zna gde mogu da nadjem firmware za moj box i da mi malo pojasni proceduru updatea istog. Box ima S905 chipset.
Napominjem da sam instalirao AIDA64 i da mi ona prijavljuje 64-bitni procesor (Amlogic) ali kada sam probao instalaciju 64bitnog Kodija sa njihovog sajta, nije hteo da se instalira (This application failed to install... bla, bla). Sa 32 bitnom verzijom sve sljaka normalno.


Da ne bude kako hocu sve gotovo, gledao sam po Netu za firmware ali svuda je ili sa S912 chipom ili je model bez onog "pro" u nazivu ili...

hvala svima na pomoci
Kod mene je Kodi počeo opasno da brljavi poslednjim apdejtom, puca aplikacija, gubi se zvuk pokretanjem adonova pa moram da restartujem box, neupotrebljiva aplikacija odjednom postala. Box je mini m8s, s905 takođe.
Uglavnom, instalirao Kodi v17.2 i sve radi kako treba ponovo tako da bih ti savetovao da vratiš neku staru verziju i zabraniš apdejt aplikacije, za početak
 
Narode, treba mi mala pomoc.
Imam vec godinu ipo dana Android TV box T95N Mini M8Spro, kupljen preko KP. Sve je lepo radilo na njemu (dosao je sa Kodi 16) a ja sam, kao i svaki pocetnik, gledao YT i instalirao i brisao addonove kako su se menjali i kako sam nalazio nove, bolje. Onda sam stavio Kodi 17 i Osijek build (nasao na FB grupu, odlican build) ali obzirom da autor stalno nesto menja, ubacuje i izbacuje addonove u build pa mora da se brise sve i instalira iz pocetka, box je poceo da zeza u radu. Pod tim mislim da je nakon zadnje instalacije Kodi 17.6 poceo da "puca" prilikom startovanja i vraca me na Home screen. Morao sam da ga pokrenem barem jedno 3-4 puta da bi proradio. Uradio sam Factory reset preko Settings, obrisao sve sto ima veze sa Kodi i uradio cistu instalaciju (preuzeta sa zvanicne Kodi web stranice) ali nista se nije promenilo. I dalje zakucava prilikom pokretanja ali sam primetio da nece ukoliko startujem Kodi putem daljinskog koji sam dobio uz box. Imam i air mouse Measy RC11 ali preko njega ne mogu da upalim box, samo preko stock daljinskog.

Anyway, da li neko zna gde mogu da nadjem firmware za moj box i da mi malo pojasni proceduru updatea istog. Box ima S905 chipset.
Napominjem da sam instalirao AIDA64 i da mi ona prijavljuje 64-bitni procesor (Amlogic) ali kada sam probao instalaciju 64bitnog Kodija sa njihovog sajta, nije hteo da se instalira (This application failed to install... bla, bla). Sa 32 bitnom verzijom sve sljaka normalno.


Da ne bude kako hocu sve gotovo, gledao sam po Netu za firmware ali svuda je ili sa S912 chipom ili je model bez onog "pro" u nazivu ili...

hvala svima na pomoci

Svi boxovi sa Amlogic procesorima su ustvari 32-bitni, tako da nemoj da pokušavaš da u njega guraš firmware za 64-bita. Mislim da je ovo firmware koji tebi treba: https://www.gearbest.com/blog/download/mini-m8s-tv-box-amlogic-s905-usb-rom-firmware-1189
 
Pa ovo je skuplje od h96pro 3/32, koje bi bile prednosti, ja ih ne vidim?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Koliko tačno izadje taj boxic :)???
 
Izvini, sad vidim da je H96pro otisao sa 66$ na 88$ ali jos uvek imas T95Z 3/32 za 69.90$

Inace 70$ je 56eur
 
Svi ARMv8 su Aarch64, dakle 64b, cipovi. Da li je OS 32b ili 64b, stvar vendora.
 
Tabela je sa wikipedie.
Sad kad vratim film ja sam u beelink gt1 ubacivao android 6 i javljao je da je sistem 32bit, a kad stavim android 7 javi 64bit

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Tabela nije tacna,ima nekih gresaka...
 
Poslednja izmena:
Javi kad stigne ;)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pozdrav,

Imam jedno pitanje - trazio sam ali nisam nasao odgovor u ovoj temi.

Moj setup je sledeci - svi video materijali su mi na Synology NAS-u a glavni video plejer je Rapsberry Pi 3 sa LibreElec-om. Sto se tice FullHD materijala, sve funkcionise besprekorno. Jedina mana ovog setupa je sto Pi zbog hardverskih limitacija ne podrzava passthrough DTS HD zvuka ka mom Denon AVR-u.

Pre neki dan sam nabavio Sony XE90 TV i sada u igru dolazi UHD materijal. Na zalost, Pi nije dovoljno jak za 4k a ni sama podrska na TV-u nije najsjajnija. Zbog toga razmisljam o nabavci novog boxa (primarno zboh UHD) sa sledecim zahtevima:

1. Puna podrska za UHD HDR materijale u mkv formatu (HEVC/H.265)
2. Passthrough HD audia ka AVR-u
3. Da moze da pristupi kolekciji preko lokalne mreze
4. Idealno bi bilo da mogu da imam dual boot izmedju LibreElec i Androida - nije obavezno

Na netu svi preporucuju nVidia Shield ali mi se ne daje 200€ za plejer. Postoji li neko povoljnije resenje koje podrzava bar 1 i 2?

Da li neko ima iskustva sa Amazon FireTV 4k?
 
Ne znam kako se ponasa mibox sa 4K fajlovima veceg bitrejta, (niko nije pisao o tome?) ali moj h96pro je do sada svaki 4K video koji sam mu dao pustio bez problema.

Ako imas neki specificni fajl daj link pa da ga probam, posto imam i box i UHD TV, i Denon AVR

Najuze grlo po mom iskustvu moze biti mreza, hardver ga pusta.
 
Nazad
Vrh Dno