Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

jedno Off pitanje...el zna neko tacan naziv ovog Samsung(monitor,ili tv) modela iz YT klipa iznad:)
hvala
 
Poslednja izmena:
izgleda da je ovaj model...:)
SAMSUNG UE22H5610 22 INCH LED 1080P HD SMART FREEVIEW TV WHITE
 
Na papiru dosta obećava, a ovog sa štanda je nemoguće razumeti :)
 
što se tiče torrentovanja 24/7 da li je najjeftinije rešenje raspberry pi ili android multimedia player? ne znam da li android ima torrent klijent (ovi od preko 30€ preko ebay-a što naručujete) ili samo služe za puštanje filmova/serija?
 
Izvini greska u linku https://m.youtube.com/watch?v=VknyBNKi51g 7min50sec,mozda nije samo usran fw mozda je i hw....
Nemam više s905 kod sebe ali sam probao na s812. Pošta ovaj video bez problema na mx!? Probao i jedan film koji ranije nije hteo i sad radi (nije 10bit). Štiklirao sam ono hevc čini mi se... moraću još jednom sve da proverim.



što se tiče torrentovanja 24/7 da li je najjeftinije rešenje raspberry pi ili android multimedia player? ne znam da li android ima torrent klijent (ovi od preko 30€ preko ebay-a što naručujete) ili samo služe za puštanje filmova/serija?

Čim uzimaš u opciju zajebavanje sa R Pi mora da imaš bar neko informatičko predznanje. Da li je moguće da ne znaš ili bar nisi pokušao da vidiš na G Play, pominjano je nekoliko puta!?
9040ae69f38054429eafb7eef9d7fa74.jpg

Da, radi bez greške.
 
Poslednja izmena:
koji Android OS imas,i da li moze da se podesi da skida na Externi Hard/USB?...vidim da pise da je to ukinuto od verzije OS-a 4.4....
 
Nisam kući da ti odgovorim, ja sam kupio micro sd butnuo u tvbox i to mi za sada radi posao...
 
ok,javi,i meni zavrsava posao opcija sa karticom,ne mora USB
 
Da odgovorim sam sebi:)... može i na usb,ubacio sam neki stari i skinuo neku mjuzu sa rarbg,čisto radi testa...
 
jel ovde da ili ima neka druga tema:
Koji addon za skysport i te kanale?
 
Uzeo sam juce beelink i68, nasao sam za male pare i reko da vidim kako to radi. Octa core, 2gb ram. Iskreno, nisam zadovoljan. Kodi secka kad se gleda stream, kresuje. Najvise me nervira sto ni youtube ne radi kako treba. Pustim 720p klip i zvuk kasni, ne ide bas tecno slika. Nije to to sto sam ocekivao od ovakvog uredjaja. Jel postoji neki update za njega? Da li ima neko iskustva s ovim beelink uredjajima.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Uzeo sam juce beelink i68, nasao sam za male pare i reko da vidim kako to radi. Octa core, 2gb ram. Iskreno, nisam zadovoljan. Kodi secka kad se gleda stream, kresuje. Najvise me nervira sto ni youtube ne radi kako treba. Pustim 720p klip i zvuk kasni, ne ide bas tecno slika. Nije to to sto sam ocekivao od ovakvog uredjaja. Jel postoji neki update za njega? Da li ima neko iskustva s ovim beelink uredjajima.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

hmmm cudno ...
Ja uzeo preko GB Beelink MX64 QuadCore 2 gb i sve sljaka.YT nikakvih problema.
Strimovi na KODI su ili rade ili ne rade pojedinacno, ali to je do sajtova na kojima se hostuje ima ih pa ih nema...
Da nije neka mucka sa hardverom?
 
Kodi secka kad se gleda stream,

Moguce da mu je premali buffer, imas ovde uputstvo kako to da se sredi, Kodi bi bar morao da radi ko bombona
 
Moguce da je to... Easy advansed settings bese? kacio neko i ovde ali imas i na netu...
 
Udario sam mu jedan factory reset i sad je youtube i gledanje filmova ok. Ne koci nista u 720p, to mi je dovoljno.

Problem je sad sport kanali. Koristim zemtv i koji kod kanal da kliknem, koji je u 720p on krene da koci, pikselizacija, ne mogu nista normalno da gledam. I baferovanje. Net mi je 10mbit pa ne znam da nije do toga, mozda trazi brzi net. SD kanali rade ok.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa ne znam da li je do neta ili nesto kodi nije dobro podesen. Celo popodne vrtim hd sport kanale i nijedan ne radi kako treba.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Kabal. Krene strim i onda pocne da koci stalno, nikako da se stabilizuje.

Edit: Sad sam skinuo neku doradjenu kodi verziju rc3, od neke celerona i radi kako treba. Izgleda da do toga bilo.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koliko ti je jak net dl/ul? Meni tako koči i dan danas na xiaomi mi box-u sa 1gb rama samo striming HD sadrzaja, fHD zabode kompletno a HD razvuce. Ako neko ima ideju kako da se to reši u vezi bufferinga neka postuje rešenje.

Sent from my D6603
 
Pa net mi je onaj uz box 10/1, nije neki. Sad sam vratio obicnu verziju i radi neki 3 minuta dobro i onda krene da koci. To je samo za 720p strimove pa navise. Ovo ostalo radi ok kao i youtube i filmovi. Ja sam probao onaj fazon za baferovanje sto ima ali ne vidim neki boljitak. Sve u svemu, vise sam ocekivao od octa core i 2g ram.

Jel ima neki addon za titlove koji vuce sa titlovi.com?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne treba addon, settings/video/subtitles i dodaj titlovi.com i opensubtitles, realno, ništa više i ne treba
 
Probaj sa nekom kodi alternativom (spmc, zdmc), negde sam ranije citao da kodi ne radi bas najbolje sa rockchip-om
 
Ne verujem do neta, kod mene 3.5 pa vrti 1080p.
 
PA dobro kazu, da kod ovakvih uredjaja nije bitan hardver toliko koliko je softver. Mozda i najbitniji u celoj prici.
 
Nazad
Vrh Dno