Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Ovaj bi trebalo da je u potpunosti programabilan, a sto se tice tih daljinaca sto rade, mozes da ih fotkas, pa da odradis Reverse image search da vidis koji su tacno model pa da narucis iste takve, to ti je mozda najsigurnije.

 
Znam ja modele ali mi ne izbacuje konkretne modele ili mi daje oprečne rezultate.
Uslikaću pa ću vam okačiti šta mi treba za vontara

A ova druga stvar oko H96 max daljinac je izgubljen nema spram čega da programiram.
I ovima G10 2.4 daljincima treba IR učenje za power dugme,jelte.
 

Prilozi

  • 9cb0e70a-2202-411d-9281-96316455f038.jpg
    9cb0e70a-2202-411d-9281-96316455f038.jpg
    160.1 KB · Pregleda: 69
Znači color C za vontara?
Gledam ponovo sliku od H96 što mi je poslao model je zapravo H96 max 8k ultra hd, tako piše.
Svakako nije rk nego s905x3 makar tako piše ispod
 
G i A bi trebalo da rade sa svim tim boxovima ako gledamo sta pise na slikama i te daljince sa tvojih slika.

Posto su 2.5e, mozes da rizikujes i sa ovim drugim ako hoces.
 
  • Like
Reagovanja: Bon
Air mouse sam iskljuci posle nekoliko sekundi mirovanja.

najcesci problem je u tome sto se koriste punjive baterije.

vec sam objasnjavao zasto punjive baterije nisu dobre u daljinskom upravljacu.

-Punjiva baterija je namenjena za intenzivno praznjenje,
znaci u kratkom roku veliki potrosac (daljinski je skroz suprotna stvar)
Nominalni napon punjive baterije je 1.2-1.3V i prestaje sa radom vec oko 1.1V

-Alkalna baterija je namenjena za duga i slaba praznjenja (daljinski je idealan primer)
Nominalni napon je 1.55-1.6V i ne prestaje sa radom dokle god uredjaj tolerise nizak napon, a to cesto bude i svega 0.7V (po bateriji naravno)

Paket od 10kom Alkalnih baterija kosta oko 150-250din
 
Imam problem sa Vontar-om od sinoć. Šank je odjednom prestao da mi pusta video, odradio sam danas i reset ali situacija je ista.
IMG_20240115_042033273_AE.jpg
Pre mi je nudio rezolucije sve do 4k a sada vise ne, pritom i neće da pusti niti jedan video. Netfliks samo vrti u krug, ništa ne pušta.
Evo info o sistemu, ništa nisam menjao, takav je stigao u sve je lepo radilo 10-15 dana.
IMG_20240115_034655665_HDR_AE.jpgIMG_20240115_034640231_HDR_AE.jpg
 
Znači color C za vontara?
Gledam ponovo sliku od H96 što mi je poslao model je zapravo H96 max 8k ultra hd, tako piše.
Svakako nije rk nego s905x3 makar tako piše ispod
Iz onog linka, varijanta D je X96 max+
imam doticni, a i na samoj slici je oznaceno
 
Imam problem sa Vontar-om od sinoć. Šank je odjednom prestao da mi pusta video, odradio sam danas i reset ali situacija je ista.
Pogledajte prilog 423734
Pre mi je nudio rezolucije sve do 4k a sada vise ne, pritom i neće da pusti niti jedan video. Netfliks samo vrti u krug, ništa ne pušta.
Evo info o sistemu, ništa nisam menjao, takav je stigao u sve je lepo radilo 10-15 dana.
Pogledajte prilog 423736Pogledajte prilog 423737
A da odradiš ti flešovanje. Nismo mi toliko glupi valjda, što smo po dolasku boxa i bez startovanja istog odmah ubacili slimbox sada je već v11.21 ili ako nećeš slimbox možeš i njegov nov firmware.
Air mouse sam iskljuci posle nekoliko sekundi mirovanja.

najcesci problem je u tome sto se koriste punjive baterije.

vec sam objasnjavao zasto punjive baterije nisu dobre u daljinskom upravljacu.

-Punjiva baterija je namenjena za intenzivno praznjenje,
znaci u kratkom roku veliki potrosac (daljinski je skroz suprotna stvar)
Nominalni napon punjive baterije je 1.2-1.3V i prestaje sa radom vec oko 1.1V

-Alkalna baterija je namenjena za duga i slaba praznjenja (daljinski je idealan primer)
Nominalni napon je 1.55-1.6V i ne prestaje sa radom dokle god uredjaj tolerise nizak napon, a to cesto bude i svega 0.7V (po bateriji naravno)

Paket od 10kom Alkalnih baterija kosta oko 150-250din
Punjive baterije od bar 900 mAh su zakon. Na g20s pro BT, preko 2 meseca sa jednim punjenjem. Na bilo kom box.
 
Poslednja izmena:
za AA(/AAA?) baterije (i punjače) postoji tema
 
A da odradiš ti flešovanje. Nismo mi toliko glupi valjda, što smo po dolasku boxa i bez startovanja istog odmah ubacili slimbox sada je već v11.21 ili ako nećeš slimbox možeš i njegov nov firmware.

Punjive baterije od bar 900 mAh su zakon. Na g20s pro BT, preko 2 meseca sa jednim punjenjem. Na bilo kom box.

Je l ima negde uputstvo za flešovanje vontara tim slimboxom?
 
Ima na salac yt kanalu. Kupio si box a nisi navodno pogledao prethodne postove u ovoj temi. Vrati se nazad pa pročitaj pisanja o vontar w2
Samo punjive na svim daljincima u kuci, traju i preko godinu dana u zavisnosti od koriscenja. Alkalne mi vise u kucu ne ulaze.
E vala ga pretera, ne može baš toliko. :):giggle:
 
Poslednja izmena:
Јел овај мушко мушки усб за флеш може од нечега да се искористи или се мора куповати? Не пада ми напамет ако има од чега је, да га тражим по кући... 😂
 
Ako znaš može. Lemilica i od 2 jedan. Mada ne preporučujem pravljenje kada je kabl 50-100 dinara. Ako je to vredno krpljenja onda ok.
 
Па мени је мало скупље изашло у претрази по малопродајама... Screenshot_20240115-214440.png
 
Ima drugih prodavnica. Ne moraš se vatati za te najskuplje preprodavce. Sve sam pisao kada se vodio razgovor o tome pre mesec dva u ovoj temi. Malo prelistao ne mora sve drugi da vam servira
 
Па искрено по Београду ни не виђам неке друге радње сем ових "монополиста" а и у претрази су увек први...
 
Prijatelju jel teško pročitati strane unazad ovde. Neki su pisali da je najjeftinije kod Kineza. A njihovih prodavnica sigurno imaš na svakom ćošku.
 
eponuda
  • Beograd
  • Vladimira Popovića 8a
150 dinara
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-01-15-22-22-24-141_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-01-15-22-22-24-141_com.android.chrome.jpg
    67 KB · Pregleda: 63
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ako je X96 onda je D, on je napisao H96 max+, ima 10 varijanti tog boksa pa je moguce da je napravio lapsus
Nisam napravio lapsus poručio sam A, trebalo bi da je model H96 max x3, negde mi je najlogičnije https://www.h96tvbox.com/wp-content/uploads/2022/12/x3.png I mislim da će možda biti dobar i za Vontara. Poručili smo dva jedan meni jedan njemu a ovaj jedan od mojih ću mu dati za Vontara. Konfuzne su im te specifikacije za daljince ali i ima hrpa tih nekih boksova. Ko bi znao. On je poručio i G10 tako da... Hvala :)
 
Verovatno će svi oni da rade, samo treba ubosti neki koji baš lepo radi.

Da li za Vontar ima svrhu neku airmouse daljinski? I da li takav radi i na Mi Box S2? Nema backlight fabrički, baš me smara, ali sem toga šljaka to fino. Nema ni airmouse, pa nisam baš svestan da li mi je uopšte potreban.
 
Fleš slimbox, postupak, pošto mnogi još ne znaju a pitaju.

Skinete kao što je tamo objasnio u video klipu @Salac UE amlogic i image i pripremite kabl USB m/m i krenete. Pokrećete amlogic, učitate u njega raspakovani img, kabl jedan kraj ubacite u usb PC i klik na start dugme. Zatim čačkalica u rupicu na box-u da klikne i držite a drugom rukom drugi deo kabla u box u usb i kada krene i dođe do 5% onda tek otpistate čačkalicu sa mikroprekidača iz rupice i sačekate da odradi do 100% posle izvadte kabl USB iz box i uključite napajanje u box i HDMI kabl povezete sa TV.
 
Nazad
Vrh Dno