Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

@mlax37 Šta tebi treba druže? Ako hoćeš da gledaš striming servise uzmi Xiaomi TV Stick 4K ili Xiaomi TV Box S druge generacije. Uz to možeš koristiti Kodi i ostale aplikacije ako ti bude trebalo. Amazon Firestick 4K Max je odličan isto, imaš sve kod Saleta na kanalu u detalje. Nema jeftinih kineskih uređaja koji nude to što tebi treba, nemoj gubiti vreme.
 
2gb ram to kada popakuješ te streaming programe plus osnovne programe u sebi biće ispod 1 gb ram, tako mora biti, a da li će 0.900 biti dovoljno da gruva netflix na 4k ili strim na 50fps i bez štucanja čisto sumnjam ali ako radi srećna ti kupovina.
 
Stari Mibox 3 iz 2018 jos uvek radi savrseno sa svim ti striming app plus Eon,Move smart,Iris smart,RTS planeta,Kodi,Stremio,Tivimate. Isto to imam i na mistiku 4k i redi sve kako treba. Vontar ima 4/64 i to se primeti kroz kretanje u Kodi-u. Na Vontaru hbo max radi bez problema osim tog pojacavanja tona. Opet to meni ne smeta jer ga kontrolisem Eon daljincem pa prebacim u ir mod i pojacam ili smanjim. Inace hbo mi i na eon sdmc boxu ne prihvata vol+- pa moram isto da prebacujem na ir mod. Eon i ostale app od drugoh provajdera odlicno rade. Eto Netflix, Skyshowtime nece i to mu je jedina mana. Box kosta 25e i stvarno radi dobro osim eto te dve aplikacije koje neko koristi ili ne.
 
@mlax37 Šta tebi treba druže? Ako hoćeš da gledaš striming servise uzmi Xiaomi TV Stick 4K ili Xiaomi TV Box S druge generacije. Uz to možeš koristiti Kodi i ostale aplikacije ako ti bude trebalo. Amazon Firestick 4K Max je odličan isto, imaš sve kod Saleta na kanalu u detalje. Nema jeftinih kineskih uređaja koji nude to što tebi treba, nemoj gubiti vreme.
Ja to vrlo dobro znam "druže", samo sam reagovao jer je u ovoj temi bilo nekih nedoumica oko toga. Neki članovi su bili razočarani što ne rade neki striming servisi i postavljali pitanja u tom smislu.
Ne treba meni ništa samo sam hteo da pomognem tim ljudima i da razjasnimo ovde šta je bolje za koje namene.
Ne znam zaštto meni pišeš ovakav komentar jer sam ja baš isto to napisao, vontar za kodi, eon, tivimate itd., neki sertifikovani za striming servise pa nek svako bira šta mi više treba.
Izvinjavam se ako sam istakao neke mane Njegove svetinje, vontara koji je ovde toliko popularan da skačete za vrat čim se pomenu neki njegovi nedostaci
 
Sad cemo se deliti na Mi boxeve i na Vontar... E ja vala necu, imam Mi box 1gen i Vontar stigao, odmah fleshovao... Ja sam zadovoljan sa oba. Mi box sam ostavio u dnevnoj gde i bio, klincima ubacio vontar, za 20e je vise nego top kupovina,pa vi pričajte sta hocete.
 
To nisam ispratio, ja sam moj na KP uzeo za 35e,a prodao stick za 30e i to se ljudi otimali.

Ako mislis iskljucivo na radnje, da ne bude nilad ispod 7000din, mislim da je min bilo 6990din.
 
Doživljaj gledanja nije isti ako se koristi originalna app i preko kodija i slično. Lično vervatno ništa ne bih ni odgledao na striming servisu ako moram da ga gledam preko kodija. Tom logikom onda ne treba ni kodi, sve ima na torentima.
Osim toga, nije bitno dal imaš puno servisa ili samo jedan. Dovoljno je da ti treba samo jedan za koji imaš nalog i ako box ne podržava njega, džaba ti sve ostalo.
Poenta je da svako radi kako njemu više odgovara i kako više voli. Ne treba iznositi kritike na račun nekoga kome je nešto bitno što meni nije.
Zaključak bi trebalo da bude da je vomtar dobar box za kodi, eon, tivimate i sl., ali nije dobar za striming servise. Ne treba napadati one kojima je bitno ovo drugo

Pokušajte da pronađete kritiku koju sam uputio bilo kome u postu koji ste kvotovali, pa kad je ne pronađete jer ne postoji, shvatićete da nikoga nisam kritikovao. Jer bih, u protivnom, kritikovao i samoga sebe, budući da imam, kako sam napomenuo, u vlasništvu i sertifikovane uređaje, a i pretpatnik sam dva striming servisa (dobro, samo jednog a drugi je ženin i ona ga samo gleda i plaća, ali nema sad to veze),.

Naprotiv, izrazio sam razumevanje za sve kojima je prvenstveno bitno da uređaj ima sertifikat za striming servise, uz obrazloženje zbog čega mojoj malenkosti to ne da nije bitno, već mi je potpuno - nebitno. Ili, što bi rekao Mao Cedung, nije važno da li je mačka crna iili bela sve dok dobro lovi miševe... Naravno, Stremio i Kodi su u tom smislu supermačke na steroidima...

A što se tiče doživljaja koji pominjete, a koji kako ste naveli nije isti kada se koristi licencirani striming servis u odnosu na neku drugu platformu kao što je Stremio ili Kodi, zaista ne znam o kakvom je to jedinstvenom doživljaju reč?!

Pa ako biste mogli malo to da pojasnite, jer moji skromni receptori zaista ne registruju nekakvu suštinsku razliku prilikom emitovanja istog sadržaja sa pomenutih platformi.
 
Nije ovo tema za to, banovaće nas na ovoj temi. Mogu pružiti objašnjenje u odgovarajućoj temi, npr. za netfilx?
 
Evo, možda bih mogao da da probam sa jednim ličnim iskustvom sa sertifikovanim uređajem za striming servise, a reč je o Mi stik 4K.

Budući da uređaj pokreće 4K sadržaje i da je prikačen na TV koji je takođe 4K, Netflix po difoltu automatski reprodukuje 4K sadržaj kada naslov ima tu mogućnost. E, budući da moj TV nema dovoljan broj nita da bi suštinski podržao sve HDR blagodeti, odnosno prikaz je u tom slučaju za moj ukus previše zagasit, da ne kažem taman čak i u vivid režimu, onda na mom Mi stiku koji ima sertifikat bezinom lasera batalim sertifikovani Netflix i potražim nesertifikovani - Kodi.

A u Kodiju - isti naslov sa 4K rezolucijom, ali ne nužno HDR već ima i SDR, pa je prikaz svetao i kristalno čist kao za bogojavljansku noć...

Eto, u toj okolnosti Kodi mi postane prvi izbor, bolji od Netfliksa, iako imam Mi stik 4K uređaj sa sertifikatima za strimig servise i mogu da gledam šta god hoću, na koji god način hoću.
 
Poslednja izmena:
Stigao juce Vontar narucen 15.11. Nisu naplatili ni carinu ni PDV. Realno za 1800 din stvarno ne moze bolje. Hipernet, Iris, EON, Kodi, sve fercera i bolje nego na Xiaomi boxu 1st gen... Dajte neku preporuku za dobar daljinski da nije eon.
 
Daj link. Da li to ima i već u paketu sa daljincem ? Dok to stigne, trebaće i za drugi tv.
 
Ko hoće da mi naruči taj Vontar dajem TiviMate Premium plejer doživotna licenca za tri uređaja.
Moze i drugi android box ili stick.
 
Poslednja izmena:
Ja ne mogu da nađem za 20 i kusur evrića. Ima W2, H1, X2... Je'l samo čispet razlika?
 
Ja ne mogu da nađem za 20 i kusur evrića. Ima W2, H1, X2... Je'l samo čispet razlika?
Ma gde 20 vidiš da su oni kupili za 15€ 1.800 dinara, a gde ima, pa na prethodnim postovima i slikama na aliexpress kako kažu. Izgleda da ga ipak oni kupuju ne po 27-28 već po 15 nekom forom. Moraćeš pitati Cira84 i ostale.
 
Poslednja izmena:
Ne kontam te druze, za BF bila je pocetna cena i od 16e za najslabiji verziju, ova moja 4/32 je tada bila 18-19e.
 

Prilozi

  • Screenshot_20231214_100516_AliExpress.jpg
    Screenshot_20231214_100516_AliExpress.jpg
    140 KB · Pregleda: 45
Daljinski je korektan skroz ali bi uzeo neki sa brojcanikom. A i ne svidja mi se sto zauzima usb slot. Xiaomi box i Magenta stick sam koristio sa eon daljinskim. Uzecu opet eon ako nema bolje opcije. Sto se tice cene to je bio popust za nove korisnike, sada mislim da nema ispod 25€.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-12-14-10-06-39-659_com.alibaba.aliexpresshd (Kopie).jpeg
    Screenshot_2023-12-14-10-06-39-659_com.alibaba.aliexpresshd (Kopie).jpeg
    104.3 KB · Pregleda: 46
Ma gde 20 vidiš da su oni kupili za 15€ 1.800 dinara, a gde ima, pa na prethodnim postovima i slikama na aliexpress kako kažu. Izgleda da ga ipak oni kupuju ne po 27-28 već po 15 nekom forom. Moraćeš pitati Cira84 i ostale.
BF je prošao. Ja sam nakupovao štošta po stvarno strava cenama, stiže sad to sve lagano.
 
Sve je to lepo ali čemu usb viška ima dodatni prazan a i microsd slot. Za prebacivanje ili kačenje ili snimanje primer ako je u dometu PC HD ili laptop sve se preko share dobije na PC ili prebaci sa pc. Sa apk x-plore instaliraju se i prebacuju apk sa i na mobilni android fon.

A što se tiče daljinskog ako se baš ne želi zauzeti taj usb slot g20s pro bt je pravo rešenje a sadrži i numeričku, airmouse, voice, osvetljenje tastera, programiranje 2 dugmeta itd.
 
Meni se daljinac ne svidja jer su meny tasteri nekako ravni i stalno mesam komande. A mozda su mi i malo deblji prsti :) pa pritiskam dva odjednom ;). Salu na stranu,meni daljinac ne odgovara a i par ljudi se zalilo na isti problem. Imam visak Eon daljinac pa sam ga upario i to je to. Kao da je box prodisao :). A mozda sam ja navikao na eon daljince jer ih imam na svim mogucim boxevima :).
 
To sto mi nemamo mastu pa ne znamo za sta bi moglo da se iskoristi ne znaci da nije fino sto ima vise portova.

Ljudi prave svakakve gluposti od ovih boksova, bolje da ima nego da nema.
 
Zna li neko zbog čega mi Vontar sa Slimboxom poslednja verzija stalno vraća meni na Srpski iako sam pri prvom podešavanju stavio Engleski?
Podesim Engleski i on posle nekog vremena vrati Srpski, lokacija na off
 
kineski AI prepoznao te da si srbin :sneaky:

LM, kineskim nesertifikovanim boksovima treba bar 4gb rama jer pokrecu neoptimizovan android.

Sertifikovani boksovi imaju 2gb rama jer je google propisao takav dizajn i to mora da se postuje da bi boks bio sertifikovan,
sa druge strane Google garantuje da ce svi striming servisi i sve sto google nudi na njemu besprekorno da radi, tako da nema potrebe da brinete da li ce da radi, mora da radi!

Ovo sto @Banetov kum prica da sve ima na kodiju ili na torentima jednostavno nije istina, ima djubreta i americkih blok bustera, recimo evropske produkcije nema.

i ma sta neko mislio... nas bar 80% vec placa bar neki striming servis poput netflixa ili Max-a (mislim da su ova dva ubedljivo najzastupljeniji) tako da cim postoji samo moguca potreba za tim treba ici na licencirani uredjaj jer sve drugo samo ce da se napatite, vec su pisali ljudi o tome.

Sledece je IPTV servisi koje placamo (da, vecina ih placa) provajderima koji su takodje optimizovani za google TV.
Oni koji misle da ce da prodju besplatno i bez placanja, kupe kineza...

Eto lagani vodic koji box da odaberete
 
Nazad
Vrh Dno