Šta je novo?

Android navigacija i mape

Moraš da uključis offline mode

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Mozda su ti istekle, to se automatski obrise posle odredjenog perioda (30-ak dana ili slicno, svakako nije dug period).
 
Mislim da on sam traži da ih azurira

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ma azurirane su. Kako se ukljucuje offline mode?
 
Nikako, (ja sam mislio da pitas za Here) on sam prepozna da nema data konekciju i prebacuje se u offline mode.

Treba da se pojavi ovaj precrtani oblak i piše offline
e7646b4145a0146867d8f18623587213.jpg
 
Poslednja izmena:
Juče "koristio" posljednje HERE mape na relaciji Sarajevo-Tuzla-Zenica-Sarajevo...
Pa ljudi moji skoro nijedno ograničenje da ubodu.
Podatke im je davao neko ko nikada nije vozio tu relaciju.
Najopasnine je što često navigacija prikaže 80, a saobraćajni znak 70... Tu vozačka ide samo tako.

Iste mape odlično rade posao na relaciji Sarajevo-Bijeljina-Beograd-Novi Sad.
 
Isto sam primetio i u SRB. Kao da su postavili u ovim poslednjim mapama, da ako nemaju informacije o ogranicenju brzine, da podrazumevano bude 80 ogranicenje.
Sad vise i ne znam koji lokalni put, krivudav, uzak, jedva da ides 60 a stoji uredno ogranicenje 80
Ili situacija da vozim u gradu, ogranicenje 50 i onda samo odjednom prebaci na 30 ili 40 ogranicenje iako nema znaka, nema skole = prolazio sam tuda 1000 puta...pa posle 20m vrati ogranicenje na 50kmh. Sasvim dovoljno vremena da mi izbaci: "Prekoracili ste brzinu"
Da ne pominjem sto me iGO ne ferma ni 2% (iako mu stavim da ne koristi zemljane puteve) i koji god nacin da izaberem(Fast, Easy...) desava se da me vodi i preko zemljanih puteva. Kao da kategorizacija puteva nije kvalitetno odradjena(znam da verovatno iGO nije kriv jer on radi proracun na osnovu ulaznih podataka - mapa)
 
Ja sam ugasio voice obaveštenje za prekoračenje brzine, baš nema smisla i mnogo smara, svaka 2 minuta me upozorava. Ostavio sam visual, ali u principu ne gledam to nikad, jer pogodi u 30% slučajeva.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Gledajte znakove, manite navigaciju i ogranicenja na njoj..smaraju upozorenja za prekoracenje

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Naravno da gledam znakove, samo mi je zanimljivo da su novim mapama uspjeli da pokvare situaciju. Neko je dakle morao da sjedne i da radi da bi pokvario nešto što već korektno radi :)
 
Vozio kroz Hrvatsku..uglavnom na HERE tacna ogranicenja, ali ne 100%..omanu nekada i tu
Inace, probao 3 navigacije u selu jednom na moru, Here, Copilot, Google maps, sve 3 me vode u kontra smeru u jednosmernoj ulici...

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zamolio bih za jednu informaciju, naime koliko znam još uvek nisu izašle Here Q2.2018, kao ni TT za drugi kvartal 2018. godine za iGO navigaciju (Šumadinac to uvek ovde redovno objavi :) ). Uskoro idem za Grčku (20.08.) pa me zanima da li su u prvim mapama pomenutih provajdera za 2018. godinu ubačene i one promene u Makedoniji (sada je sve ili skoro sve auto-put)? Doduše ni ne znam tačno kada su Makedonci i završili taj deo puta, moguće i da nije moglo nikako biti ubačeno u Here i TT mape za prvi kvartal 2018. godine. Prošle godine HERE Q2.2018 su izašle početkom avgusta pa ću svakako sačekati još malo sa promenom mapa. Neki savet ako te promene nisu ubačene, na šta da obratim pažnju priliko rutiranja?

Unapred hvala na svim odgovorima! :)
 
Ja sam bez problema u junu dosao iz Grcke sa Here..sve je precizno ucrtano u Makedoniji i Grckoj.. Kroz Tiranu zbog radova je malo zalutala ali ok..

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Pa ljudi moji skoro nijedno ograničenje da ubodu.

Isto sam primetio i u SRB. Kao da su postavili u ovim poslednjim mapama, da ako nemaju informacije o ogranicenju brzine, da podrazumevano bude 80 ogranicenje.
Sad vise i ne znam koji lokalni put, krivudav, uzak, jedva da ides 60 a stoji uredno ogranicenje 80
Ili situacija da vozim u gradu, ogranicenje 50 i onda samo odjednom prebaci na 30 ili 40 ogranicenje iako nema znaka, nema skole = prolazio sam tuda 1000 puta...pa posle 20m vrati ogranicenje na 50kmh. Sasvim dovoljno vremena da mi izbaci: "Prekoracili ste brzinu"

Ja sam ugasio voice obaveštenje za prekoračenje brzine, baš nema smisla i mnogo smara, svaka 2 minuta me upozorava. Ostavio sam visual, ali u principu ne gledam to nikad, jer pogodi u 30% slučajeva.

Ako malo razmislimo kako navigacije rade i kako se mape prave, jasno je da ograničenja ne mogu da se prikazuju kako treba, i da uvek budu ažurna. Baš ograničenja su nešto što s relativno često menja. Trase puteva se menjaju malo ređe. Neko bi morao na mesečnom nivou da prelazi i snima sve saobraćajnice Evrope, za svakog proizvođača mapa posebno (ili da međusobno šeruju podatke), ili da putarske i saobraćajne službe (uglavnom državne) u realnom vremenu obaveštavaju proizvođače mapa (uglavnom privatne) o promenama u saobraćajnoj signalizaciji. Ovo za sada ne funkcioniše.

Bila je priča da nemački ADAC pokreće neku inicijativu da se naprave baze mapa, i pogotovo saobraćajna signalizacija, negde lageruju centralizovano, uz obavezu putarskih i saobraćajnih službi da tu bazu ažuriraju na dnevnom nivou (što će ako nekada negde zaživi, 99% biti u Nemačkoj). Ne znam šta bi sa tom pričom, ali dok tako nešto ne zaživi, ne postoji realan način da mape budu ažurne u realnom vremenu.

Obzirom da se sve više radi na samovođenim vozilima, ove ral-time baze za mape će kad' tad' morati da zažive. Na našim prostorima, naravno, koju deceniju posle ovih severnije.
 
Na Here mapama nije ucrtan autoput kroz Makedoniju, gmaps sve to ima lepo ucrtano čak i onaj deo gde se silazi sa autoputa.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Mogu al neće ti ništa biti jasno dok ne dodjes tamo, jer autoput jednostavno je zatvoren i onda moraš da skrenes gmaps će da te sprovede dalje kuda treba jer tu mora da uradi rekalkulaciju
Here tu ne zna šta ga je snašlo.

1525ee723a9090d0891138dad3519d04.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ka Grčkoj nije bitno što nije ucrtan, ionako ne možeš da promašiš jer si sve vreme na autoputu. Kad se vraćaš zbog radova izlaziš sa autoputa ali je sve lepo označeno pa opet nema problema. Uostalom stalno ima automobila sada pa samo idi gde i svi ostali.
 
Mi pričamo o navigaciji, a ne "idi gde i svi ostali"[emoji3]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ma ja kažem da mu za autoput kroz Makedoniju ne treba navigacija, bio ucrtan ili ne. Da čovek ne brine kako će se snaći ako mu na mapi koju koristi nije ucrtan još uvek. Od Beograda do Djevdjelije ide samo pravo, i da hoće da promaši put ne može. [emoji846]
 
Poslednja izmena:
Da podsetim sta je bilo pocetno pitanje posto smo otisli od teme...
Covek je pitao da li je auto put ucrtan u here mapama...nije.

Gmaps i sygic imaju ucrtan auto put.
 
Drugari, a kako ste vozili bez navigacije? ;)
Ja se ne zaklinjem ni u jednu.

Mnogo nas razmazili, te nema kućni broj, te ne pokazuje tačno ograničenje brzine...
Pre 3-4 godine Srbija bila na nivou glavnih puteva! Ovo je sada extra.

Ni jedna nije 100% tačna. A sve su sada dosta dobre, za neke ozbiljnije zemlje, čak i mnogo dobre.

Ali gledajte i znakove.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
@sdeki

Ma naravno, slažem se sa tobom ali nisam baš sad rekao neću da idem na more ako put nije ucrtan na mapama. :) U svakom slučaju sada je sezona odlaska na godišnje odmore i korisno je znati u kojoj meri možemo da se oslonimo na navigaciju za određenu destinaciju. Svakako uvek prvo pratim put i znakove. ;)

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Da znate i ja sam ove godine poceo da pratim znakove jer se u ogranicenje brzine na navigaciji vise ni informativno kod nas ne moze pouzdati.
Ucestao sam ove godine sa odlascima za Sarajevo iz Beograda i "cudno je cudo" da se pa barem 30% ako ne i 50% ogranicenja ne slaze ni sa VW navigacijom ni sa iGo sa Here mapama iz prosle godine.
Put koji poznajem, samo znakovi pa polako, a plavaca sto iskacu na drum s namerom da zaustave prekrsitelja ogranicenja brzine u svakom drugom selu duz puta ...
 
offtopic obrisan, bez nagradnih poena, sledeći off će biti nagrađen.
Tema je android navigacije i mape
 
Koji Basemap za iGO koristite, onaj iz 2012. godine ili onaj iz 2015. godine? Logično je da se koristi noviji ali neki tvrde da je onaj iz 2012. godine bolji.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
I 2012 varijanta ima svoje izdanje iz ove godine. Btw, postoji .03 i .10. 2015 je samo jedna edicija, .10.
Poslednje kod svih verzija je 180511.
Osim njih ima 2009.02 i još 2013.06, a izdavači NIMA i NNG. Opet, ima svih verzija iz ove godine.
Osnovne razlike su što je .03 regularna varijanta, .10 je namenjena turskoj sa određenim cenzurisanjem u podacima. Ostale razlike se svode na to da potiču sa različitih uređaja, gde su malo detaljnije za određene regione u kojima se taj uređaj prodaje. Ništa preterano bitno i sa bogznakoliko više/manje detalja.
Tako da...koristi poslednji 2012.03.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti puno na lepom objašnjenju i odgovoru!

Pozdrav.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Da li neko zna kako da ukljucim na gmaps ili sygic kako da mi pokazuje POI pumpi koje imaju LPG?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno