Šta je novo?

Android navigacija i mape

Bitno je da si mu ti dao konstruktivan odgovor. Možeš li da objasniš zašto NextGen nije bolji? Ja baš nikakav problem nisam primetio u radu, naprotiv.

Postavio sam konstruktivna pitanja da bih mogao da dam konstruktivan odgovor.
To što ti nisi imao problem, ne znači da svuda radi ok. I dalje postoji veliki broj uređaja gde treba da se menja ime foldera, pomera sadržina istih. Problemi sa rezolucijom, preciznije sa gustinom tačaka kod ekrana, sitna slova, usporenja kod pojedinih modela... Nepostojanje licenci za veći deo sadržaja, ne rade mape svih provajdera pa čak ni različite edicije istih. Da li je dovoljno?
Primo se teško instalira? Klik, next, next, done. Isto kao i sve ostale android aplikacije.
Mape Here Q2 imaju dosta grešaka, ispravljaju ih u hodu. Najpre uočeno kod Turske, mada ima pritužbi i na ostale. Te greške dovode do pucanja programa i/ili nemogućnosti pokretanja.
 
Poslednja izmena:
Obožavam odgovore "instaliraj nešto drugo, bolje je"... A konstruktivan predlog koji rešava problem izostaje.
NextGen nije bolji. Još uvek. Primo se najnormalnije instalira i pokreće sa SD kartice. Ono što nisi naveo kod tvoje nedoumice, da bi neko mogao da ti da koristan savet je:
- koji uređaj
- koja verzija OS-a
- da li je mob rutovan
Apropo "manjka" prostora:
Malo je 1.5GB?
Da li ti u svakom trenutku treba svih 5-6GB koliko zauzimaju recimo mape cele evrope, sa svim pratećim podacima? I svi jezici i glasovi programa, gomila skinova, DEM fajlovi celog sveta? I kamionski podaci (FTR, POI), i ekonomične, brze i ostale predefisnisane celoevropske rute, i fonemi; i putovaćeš sa gibraltara preko britanije, norveške, kroz rusiju do turske u jednom cugu...isl...?

- Sasmung S4
- Lp 5.0.1
- Nije i nece biti
- Subjektivna stvar.
- Da li je nextgen bolja od igo ?

Nemam pojma, zato sam zeleo da je probam. Nema razloga da ne bude brza optimizovanija od prethodne.
Nisu Microsoft da ti prepakuju w 8.1 u w10 i da se svi padamo u nesvesto od lepote, stabilnosti, funkcionalnosti.

Sto se tice nextgen, instalacija je prosla kako treba.
Ima mala kvaka. Posle instalacije i pokretanja iste dobijam info da licence ne podrzavaju instalirane mape ?

Ende.
 
Poslednja izmena:
Sve radi sa Q2.2015 i postoje sve licence za NextGen ;)
Instalacija je copy/paste i instaliranje apk fajla.
 
Postavio sam konstruktivna pitanja da bih mogao da dam konstruktivan odgovor.
Primo se teško instalira? Klik, next, next, done.

Čovek je pitao kako da ga prebaci na SD karticu, a ne kako da ga instalira. To uopšte nije isto.

Što se navodnih problema tiče, ne nisam ih imao niti znam za njih. Ne znam nikoga ko ima takve probleme, na različitim uređajima. Naravno, to ne znači da oni ne postoje, ali može biti da se radi o nekoj lošoj verziji.
 
Probao sam tomtom mape, nisam odavno, deluju super. Jedino mi je malo POI bas bezveze siromasan.
Bilo bi jos najbolje da za POI ima google pretraga ili nesto tako online da je najaktuelnije.
 
Čovek je pitao kako da ga prebaci na SD karticu, a ne kako da ga instalira. To uopšte nije isto.
Što se navodnih problema tiče, ne nisam ih imao niti znam za njih. Ne znam nikoga ko ima takve probleme, na različitim uređajima. Naravno, to ne znači da oni ne postoje, ali može biti da se radi o nekoj lošoj verziji.

Upravo tako :) Pitao je kako da prebaci, ti si mu rekao instaliraj.
Inače, dovoljno bi bilo i samo da sadržinu foldera mapa i poi prebaci na karticu i u sys upiše putanju.

@Danilo Pantelić: Ne, i dalje nema svih Q2 licenci za Nextgen. Ni za mape ni za prateće sadržaje.

@borab: za NErutovan mob sa LP-om, postoji varijanta Primo-a koja je namenjena takvom slučaju.
Sa NG naravno uvek možeš da se igraš. Proba ne košta ništa osim malo (više) vremena. Da li je bolji ili ne, većinom je subjektivno mišljenje. Ipak, prateći poodavno inostrane specijalizovane forume, opšti je zaključak da NG-u treba još neko vreme da dovoljno sazri da bi bio dobar kao primo, a kamo li bolji.

@SomiKnight: OK su TT mape. Misliš li na POI za Srbiju? Recimo, u Italiji i Grčkoj su bili sasvim OK.
Inače, google petraga zavisi isključivo od verzije programa. Tu je NG bolji od Primo-a (ima i par verzija ovoga gde je to omogućeno), ali ono što je uglavnom veliki problem, što bi te takva pretraga u roamingu podebelo koštala :D
 
Poslednja izmena:
Šta postoji od Q2.2015 sadržaja za Srbiju ima licencu ;)
Imam instalirano i sve radi ok ...
 
To nije bilo dovoljno precizno izražavanje :) Sada si se korigovao.
A može i nekoga da dovede u problem ako se sa takvim mišljenjem zaputi van naše lepe i drage državice. Pa recimo umesto preko Austrije u Nemačku, navigacija ga vodi naprimer preko Ukrajine. Banalizujem, ali takvi slučajevi su se dešavali.
 
Poslednja izmena:
Da, POI za Srbiju, usce na primer nije ubaceno kao trzni centar, uradi sam nema uopste i tako, a i fajl je dosta manji od contrastovog tako da za ocekivati je.
Ne radi tomtom mapa na NG kod mene, ne znaci mi puno.
U mojoj verziji iGO-a imam samo igo search, a on ne nalazi nista.
Sto se rominga tice, to me se ne tice :) , slabo prelazim granicu.
 
Primo verzija 2.4 9.6.29.383117 3 April 2014 ima GoogleSearch.
Šta će ti POI za komšiluk? :D A ti kombinuj, mapu TT i POI kontrasta.
 
iGo NG za sada radi samo za Srbiju sa postojecom licencom.
Ostale eu mape ne rade, najverovatnije zbog nemanja odogovarajucih licenci.
Sinoc sam skoro svom raspolozivom gimnastikom, probao da prorade ( Slovenija, Croatia, BiH, Cg, Hungary,FYRM, Greece, ) mape, ali malo morgen , sto rece jedan`velikan` .
 
iGo NG za sada radi samo za Srbiju sa postojecom licencom.
Ostale eu mape ne rade, najverovatnije zbog nemanja odogovarajucih licenci.
Sinoc sam skoro svom raspolozivom gimnastikom, probao da prorade ( Slovenija, Croatia, BiH, Cg, Hungary,FYRM, Greece, ) mape, ali malo morgen , sto rece jedan`velikan` .
Ne znam koje licence imas ali kod mene rade mape komplet Evrope na iGO NG.
 
@borab
Ima licenci sa extenzijom lic i lyc. Izbrisati sve *.lic.
Proveri koji DEM fajl imaš, ako ga koristiš. Moguće je da treba dodati u sys par redova....

@senn:
hajde mi lepo objasni kako ti to sve mape rade (radi program, inače, a ne mape, one mogu da budu samo aktivne), kada ne postoje licence za sve mape (za Kipar, npr..). Pogledaj u sadržaj navigacije (mape, poi, zgrade, rute), pa mi kaži koje su sve stavke crvene?
 
Poslednja izmena:
@ BokiPK

Nisam znao da ..."radi program, inače, a ne mape, one mogu da budu samo aktivne"... Kakvo saznanje!
Kraj.
 
Sujeta... omiljeni greh Al Paćina...
Nisi mi odgovorio na pitanje: koji su ti sadržaji crveni?
 
@BokiPK problemi kod nextgena koje si naveo su posledica "razdvajanja" zapadne (na čelu sa našim BD) od istočne ekipe. To što je on radnom folderu dao (i po mom mišljenju bolji naziv) je u stvari krivo što recimo na njegovom *.apk ne radi gjak mapchanger ili za to što se moraju raditi RAZLIČITE vratolomije kako bi app radila i sa sdcard. Po mom mišljenju jedini stvarni nedostatak kod nextgena je onaj sa nedostajuće licencama, sve drugo je po mom mišljenju bolje u nextgen nego u primo.
Ja pratim istočnjake i nemam problema u radu aplikacije, a sticajem okolnosti sam se baš pre neki dan vratio sa puta do Švabije pri čemu su mi naporedo bili uključeni i primo i nextgen.

Da, to što postoje različitosti u načinu korišćenja tts glasova nije nextgenov nedostatak i problem je skoro rešen a oni što kukaju na TMC nek odu do Rusa. Meni i on softverski radi ali obzirom da nemam prijemnik nisam mogao da to i dokazem u RL.

Neko reče da nema licenci za tomtom - ima i ja ih koristim... Ali nažalost još uvek nema mlađih od 2014.06... za moj način korišćenja i kao takve su bolje od Here zbog bolje adresne baze za BG i vece gradove u Srbiji.
 
@ BokiPK
Sve je crveno.
Sta je sledece?

Ništa.


@marxista: nisam siguran šta je uzrok tolikih problema. Ne bi trebalo puko razdvajanje po zonama da sve to izazove. Nije ni važno, o tome razmišljaju autori i tim saradnika. Meni lično smeta nedostatak licenci za mape lokalnih provajdera.
Najveći problem kod NG-a rekao bih da je što za iole ozbiljniju modifikaciju moraš da prčkaš po lua fajlovima, a to skoro nikada ne izađe na dobro. Slično i za ux. I previše, previše sitnih, pratećih, dosadnih problema. Kada se svojevremeno pojavio prvi Primo, bio je skoro bez greške.
 
@BokiPK problemi kod nextgena koje si naveo su posledica "razdvajanja" zapadne (na čelu sa našim BD) od istočne ekipe. To što je on radnom folderu dao (i po mom mišljenju bolji naziv) je u stvari krivo što recimo na njegovom *.apk ne radi gjak mapchanger ili za to što se moraju raditi RAZLIČITE vratolomije kako bi app radila i sa sdcard. Po mom mišljenju jedini stvarni nedostatak kod nextgena je onaj sa nedostajuće licencama, sve drugo je po mom mišljenju bolje u nextgen nego u primo.
Ja pratim istočnjake i nemam problema u radu aplikacije, a sticajem okolnosti sam se baš pre neki dan vratio sa puta do Švabije pri čemu su mi naporedo bili uključeni i primo i nextgen.

Da, to što postoje različitosti u načinu korišćenja tts glasova nije nextgenov nedostatak i problem je skoro rešen a oni što kukaju na TMC nek odu do Rusa. Meni i on softverski radi ali obzirom da nemam prijemnik nisam mogao da to i dokazem u RL.

Neko reče da nema licenci za tomtom - ima i ja ih koristim... Ali nažalost još uvek nema mlađih od 2014.06... za moj način korišćenja i kao takve su bolje od Here zbog bolje adresne baze za BG i vece gradove u Srbiji.


Sve licence za Srbiju rade, a možeš i TomTom (2015.03) mape da instaliraš ;)
 
Sve je proradilo po uputstvu na domacem forumu ciji je urednik Vladcepes.
Pretostavljam da ne smem da kacim direktan link, da se neki od modova ne nadje uvredjen.
 
Nije previše komplikovano. Za početak treba nekih 250MB na glavnoj memoriji, a sve ostalo ide u "sdcard" /addons/content/...
Ja koristim Basarsoft verziju 9.6.29.431282, kopirati ceo iGO folder u root glavne memorije, a velike dir building, dem, map, poi ostaviti prazne, samo u map staviti basemap ili Srbiju. Proveriti tačan naziv foldera gl. i sd kartice (ja koristim total commander, pošto default file manager ne piše tačna imena root foldera). Proveriti da li je sadržana putanja do iGO foldera u sys.txt pod [folders], ako ne upisati je i snimiti. Instalirati apk. Ako sve štima, izaći iz aplikacije. I kopirati ceo content folder na sd karticu u folder addons. Znači addons/content/... I dodati full sve što ide u building, dem, map, poi... Nakon kopiranja ponovo editovati sys.txt deo [folders]
deo koji je obično "izbačen" sa ;
;has_secondary_root=1
;android_secondary_root_path="/mnt/sdcard/addons"

Obrisati i upisati

has_secondary_root=1
android_secondary_root_path="tačna putanja/addons"
content = "tačna putanja/addons/content"

snimiti i to je sve.

*tačna putanja na svakoj vrsti je drugačija, recimo storage/sdcard1/ ili storage/external_sd/ itd,...
 
Poslednja izmena:
Ajde sad da ne tražim po netu na telefonu : da li contrast mapa iz 2014. godine radi sa IGO nextgen?
 
Ja koristim samo ove licence i sve od Q2.2015 sadržaja radi :)

q2.png


Ovaj fajl Mega_Free_1_Year_Update_FEU_TA_2015_Q1.lyc je za TomTom mape :)
To je licenca za TomTom Europe 2015.03 mape...
 
Poslednja izmena:
Jel' vam radi Sygic na Android 6.0? Stalno mi traži ispočetka mape i restore purchases. I na kraju crn ekran umesto mape. Brisao data i cache, opet isto. Reinstall, opet isto.
 
Instalirao sam iGO NextGen i sve ok radi,ali problem je sto nemam klasican meni,kao na prethodnim navigacijama.Znaci cim pokrenem aplikaciju udje u rutu.Tu onda imam sva podesavanja ali nemam klasican meni...Da li je to tako na ovoj verziji ili je do verzije koju sam ja instalirao?
 
Nazad
Vrh Dno