Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Eon box (SDMC model) takođe ima S905X2 pa ima "hdmi self-adaption" (= AFR) opciju u Settings... "samo" što ne radi :D :D Jer ima bug koji je imao i Mi Box i svi Amlogic uređaji koji su izašli u vreme kad se dešavao prelazak sa Linux kernel v3.x.y na v4.x.y. Treba Amlogic r*tardi da update-uju par "core" aplikacija koje su deo svakog njihovog firmware.

I da, AFR naravno radi pod CoreELEC na uređajima sa S905X2.
 
Кад већ помињеш ЕОН бокс, шта се дешава са нетфликс подршком? Колико се сећам, када се појавио бокс имао је подршку за нетфликс 4К садржај. Сад не могу ни да га скинем са продавнице него морам са apkpure и сличних. И наравно нити једна не ради.
 
Poslednja izmena:
Kako da vidim da li 'radi' AFR?
 
@salacue Ne, nikad ni jedan od dva modela Eon boxa nije imao zvaničnu podršku za Netflix. Da li je mogao AndroidTV app da se instalira sa Play Store to se već ne sećam, svakako instalirana aplikacija nije radila jer odmah izbaci poruku da uređaj nije kompatibilan. Sećam se samo da za KAON model (pre update na Android 9.0) među rezultatima nije izbacivao HBO Go app za HBO Europe naloge a da za SDMC model jeste.
Modovana AndroidTV verzija trenutno radi i Kodi Netflix addon isto pušta 1080p (pošto box ima Widevine L1 a fali mu "samo" da je whitelisted od strane Netflix-a) kad se odradi identična prepravka ESN-a koja se radi i u kodu Netflix AndroidTV aplikacije.

@mitar1982 Tako što znaš šta AFR radi? :D Menja režim prikaza tog HDMI porta između različitih refresh rate-ova (24 Hz, 50 Hz, 60 Hz) u zavisnosti od frame rate-a videa koji gledaš. Praktično svaki TV ima vizuelni indikator da je došlo do promene refresh rate-a i obično i na delić sekunde "trepne" ekran dok se "šalta".
 
@mitar1982 Tako što znaš šta AFR radi? :D Menja režim prikaza tog HDMI porta između različitih refresh rate-ova (24 Hz, 50 Hz, 60 Hz) u zavisnosti od frame rate-a videa koji gledaš. Praktično svaki TV ima vizuelni indikator da je došlo do promene refresh rate-a i obično i na delić sekunde "trepne" ekran dok se "šalta".
To što trepne nije pouzdano, dok koristim Fire TV radi Info taster na Samsung daljincu, pa prikaže informacije za HDMI port, na Mi Box neće. Inače, kome je ovo bitno radi AFR na Kodiju na Fire Tv, mora samo da se uključi u opcijama za stick. Verovatno radi i na Mi Box, ali ne mogu da proverim, ja u svakom slučaju ne primećujem nikakvu razliku kad je uključen/isključen.
 
Ima li nvidia shield Afr?
Koji boksovi imaju Afr, rekli su da će to izbaciti na Android 11
 
@tambur88 @kalehrl To je baš "divno" iskustvo, ko budala stalno ručno menjati...

Ja sam čak probao da tu iritaciju svedem na minimum tako što sam sa Button Mapper mapirao taster na daljincu da otvara direktno tu listu rezolucija i refresh rate-ova iz Settings sekcije ali brzo sam batalio tu zaj*banciju i prosto više ne koristim Eon box za gledanje serija i filmove već samo za TV kanale.

Sad ću moooožda da krenem da testiram koliko bi me smaralo da reboot-ujem u CoreELEC kad gledam nešto sa Plex servera (koristim Kodi kao Plex klijent / player) jer pod CoreELEC radi AFR u Kodi pa kad završim sa gledanjem da reboot-ujem nazad na Android i Eon app.

I to smarucka jer treba svaki put da ustanem i prošetam do boxa da ubodem USB fleš koji zbog matoraca ne mogu da ostavim stalno uključenim jer će u slučaju prekida struje posle da boot-uje CoreELEC umesto AndroidTV OS :ROFLMAO:
 
Pa ako je to jedina stvar koju radiš na tom boxu onda ok :D (i ako ne gledaš evropsku produkciju). Ako nije nije ok. I ako ti je ok slowmotion navigacija po Kodi interfejsu dok je TV prebačen na 24fps...
 
Može na spmc 24 fps i 50
Prebacim na 50 kada gledam preko britanske serije
Mada nema mnogo drops kada gledaš na 50 fps a izvor je 23.976
A boks ostaje na 60 fps
Tako sam radio na Beelink GT1 Ultimate
Koristio sam samo Spmc, Kodi sam slabo koristio
 
@tambur88 To što ti ne primetiš razliku ne znači da je nema.
A valjda kapiraš da je SDMC = Kodi v16.1 fork sa X izmena koje su "android optimizacije" koje Kodi tim nije hteo da prihvati. Tako da koristiš ti Kodi, samo bajatu verziju sa promenjenim imenom i ikonicom.
 
Znam 16. 1 Kodi je najbolja verzija, Kodi 17 nikada nisam ni instalirao
A na 18 verziju sam prešao samo zbog hbogo addona
 
@tambur88 @kalehrl To je baš "divno" iskustvo, ko budala stalno ručno menjati...

Ja sam čak probao da tu iritaciju svedem na minimum tako što sam sa Button Mapper mapirao taster na daljincu da otvara direktno tu listu rezolucija i refresh rate-ova iz Settings sekcije ali brzo sam batalio tu zaj*banciju i prosto više ne koristim Eon box za gledanje serija i filmove već samo za TV kanale.

Sad ću moooožda da krenem da testiram koliko bi me smaralo da reboot-ujem u CoreELEC kad gledam nešto sa Plex servera (koristim Kodi kao Plex klijent / player) jer pod CoreELEC radi AFR u Kodi pa kad završim sa gledanjem da reboot-ujem nazad na Android i Eon app.

I to smarucka jer treba svaki put da ustanem i prošetam do boxa da ubodem USB fleš koji zbog matoraca ne mogu da ostavim stalno uključenim jer će u slučaju prekida struje posle da boot-uje CoreELEC umesto AndroidTV OS :ROFLMAO:
Ajde mi pošalji apk od button mapper koju si ti koristio
 
Da li moze da se resi problem video reprodukcije (film/serija/repriza sporta) iz chroma/opere instaliranim na android boksu? Aplikacije netflix, eon, hbo, kodi, amazon prime rade super, bez problema.
U pitanju je tanix 3 pro, android 9 povezan na ne-smart tv. Hvala unapred.
 
Možda kad bi konkretnije napisao šta je problem? Nismo vidoviti.
 
Не видим разлог гледања наведених садржаја преко браузера када већ користиш набројане апликације.
 
Možda kad bi konkretnije napisao šta je problem? Nismo vidoviti.

Kada se ukljuci video sa serijom/filmom preko chroma/opere na android boksu ne moze da se gleda. Pojavi se poruka da video nije podrzan, ili samo kratka poruka "ne moze da pusti video Dok na tabletu, telefonu, normalno ide. Pomislio sam da postoji neka dodatna podesavanja za koja ne znam ili nisam pronasao a da neko ovde zna.

"Не видим разлог гледања наведених садржаја преко браузера када већ користиш набројане апликације"

@salacue,
Uredjaji su u vikendici koju koriste starije osobe. Iz nekog razloga, njima vise odgovara da gledaju seriju ili film preko chroma/opere nego da koriste aplikacije koje ja koristim, a koje sam probao na ovom boksu tanix3ili 5 pro da ki rade normalno
 
Kako G10 ulazi u learning mod,naime nece da pali box,nakon pokusaja da ga naucim,nece ni da ugasi.
 
Resetovan uz pomoc OK+DEL,medjutim ne radi air mis.

G10-Voice-Control-Air-Mouse-2-4GHz-Wireless-Google-Microphone-Remote-Control-IR-Learning-6-axis.jpg_q50.jpg
 
Resetovan i sinoc je sve radilo,od jutros ne moze da upali box,gasi,radi air mouse,ali ne pali a sinoc je palio?????

Da li mogu power da naucim sa starog daljinca,imao sam taj problem sa paljenjem sa mx3 daljincem,ali on nije palio box uopste pa sam ga naucio sa originalnog.
 
Opet ja.
Stigao G10 blutut verzija,prilikom listanja strelicama,zaglupi se,tj kad se krene po meniju ili lista iptv,kad se krene s jedne na drugu stranu.
Da li resetovati android 9 na tanix tx3(bluetooth 4) ili ubaciti novi android 11 pa ponasanje daljinca bude bolje posto na windowsu sa blutut verzijom 5 nema tog problema.

Obicni G10 nakon iskljucivanja i mirovanja,opet ne pali box.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno